Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:10

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 19 lis 2018, 14:08 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.11.2018
Posty: 4
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: lubelski
Witam wszystkich.Szukałem na forum tematu montażu/ demontażu tych cholernych nakładek,ale znalazłem tylko jak je zdjąć a ja mam problem z ich złożeniem. Zeszły dosyc łatwo a teraz nie mam pomysłu jak je zamontować. Teoretycznie wszytko montuje się odwrotnie niż demontuje jednak...Po 2ch godzinach poleglem.Z gory dzięki.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 19 lis 2018, 18:05 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Instrukcja demontażu i montażu nakładek progowych zewnętrznych:

DEMONTAŻ:
demontaz1.JPG
demontaz2.JPG
demontaz3.JPG
demontaz4.JPG
demontaz5.JPG


MONTAŻ:
montaz1.JPG
montaz2.JPG
montaz3.JPG


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 lis 2018, 20:28 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.11.2018
Posty: 4
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: lubelski
Dzięki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 gru 2018, 18:36 
Świeżak
Offline
Od: 30.12.2018
Posty: 18
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Orientuje się ktoś gdzie można dokupić takie klipsy do tych progów. Jeden prawdopodobnie się uszkodził i nakładka w jednym miejscu odstaje. Boje się, że będzie tam wlatywać woda.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 gru 2018, 21:31 
Bywalec
Offline
Od: 01.03.2018
Posty: 331
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podlaski
Sam nie miałem potrzeby korzystać, ale ostatnio wdziałem u mnie w mieście taki sklep, który reklamuje się jako sprzedający właśnie spinki samochodowe. Może u Ciebie jest podobny. Spróbuj tam zapytać. Może coś znajdziesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 gru 2018, 22:15 
Amator
Offline
Od: 30.11.2017
Posty: 93
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
W większości samochodowych. Nie musi być oryginalny, jest dużo "uniwersalnych" które pasują idealnie, trzeba tylko mieć jedną do porównania.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 30 gru 2018, 23:27 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 5661
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: pomorski
W tylnej części nakładki bardzo łatwo uszkodzić mocowanie spinki. Często zdarza się to orZy jej demontażu, niestety pozostaje wtedy wymiana nakładki.

_________________
Obrazek

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 11 sty 2019, 07:20 
Świeżak
Offline
Od: 30.12.2018
Posty: 18
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Orientujesz się jaki to jest może koszt? Kupiłem już auto z urwanym zaczepem w tylnej części tej nakładki.


Ostatnio edytowano Pt, 11 sty 2019, 07:20 przez dejwid, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 7 mar 2020, 19:07 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.12.2019
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Comfort
Region: pomorski
Hello,

Panowie, odświeżam temat... Pytanie głównie do tych, którzy już własnoręcznie ściągali nakładki progowe... Jak sensownie podejść do wyczepienia tych dwóch spinek "C" z tyłu i jednej z przodu, które trzeba wyczepić jako pierwsze w/g tej instrukcji w drugim poście. Odginać nakładę i operować tam tym "widelcem" do ściągania spinek? Czy jakoś inaczej? Muszę jutro ściągnąć te listwy, a nie chce niczego połamać - zaczepów w listwie w szczególności.

Pozdrawiam

_________________
"Życie jest pasmem straconych okazji."


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 gru 2020, 11:23 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.08.2020
Posty: 3
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Sebaa cześć na dniach potrzebuje ściągnąć jeden próg do lakierowana. Poradzisz cos jak to zdemontować i zamontowanie bez połamania :) widzę że są zdjęcia ale ludzie i tak mają problem...udało Ci się bez połamania ? W razie czego możesz wysłać do mne sms 692 714 174
Z góry dzięki za pomoc :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 gru 2020, 16:21 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Napewno podgrzej progi opalarką. Plastik będzie bardziej elastyczny i nie powinien się łamać.

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 26 gru 2020, 15:27 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.12.2019
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Comfort
Region: pomorski
24 grudnia 2020, o 11:23 zaborowski napisał(a):
Sebaa cześć na dniach potrzebuje ściągnąć jeden próg do lakierowana. Poradzisz cos jak to zdemontować i zamontowanie bez połamania :) widzę że są zdjęcia ale ludzie i tak mają problem...udało Ci się bez połamania ? W razie czego możesz wysłać do mne sms 692 714 174
Z góry dzięki za pomoc :)


Hello,

udało się, ale to jakaś masakra... W skrócie to należy zdemontować klipsy od strony kół z przodu i z tyłu - te które są we wnękach nadkoli. Następnie należy wyluzować listwę z jednego klipsa z przodu - tu dostęp jest łatwy i w zasadzie nie ma problemu. Gorzej jest z tyłu. Tu są dwa klipsy i one bardzo mocno trzymają. Ja posłużyłem się plastikowymi długimi łyżkami do ściągania tapicerki. Odciągnąłem trochę nakładkę progu od progu właściwego ;) i trochę na oślep starałem się zahaczyć ten klips jeden po drugim i wyluzować z niego listwę. Jak w końcu mi się to udało to potem od przodu stukasz w listę, żeby przesunąć ją do tyłu i spada ona z klipsów które ją trzymają od spodu. Ogólnie jest to wszystko dość proste poza zdjęciem z listwy z tych dwóch bocznych klipsów w jej tylnej części - to jakaś masakra. Montaż jest dość łatwy. Te dolne klipsy należy równo ustawić w odpowiedniej pozycji. Przyłożyć listwę od spodu - dobrze jest mieć kogoś do pomocy bo listwa jest długa i niewygodnie się nią operuje. Jak już jest dopasowana do klipsów to tym razem należy ją puknąć od tyłu w kierunku przodu, żeby nasunęła się na te mocowania, Jak już siedzi na miejscu to pukasz delikatnie, żeby zaskoczyła na te dwa boczne klipsy z tyłu i jeden z przodu i na koniec zakładasz kołki od strony wnęk nadkoli. To tak w skrócie, łatwo napisać, ale zrobić jest dość trudno - ja się męczyłem z tymi dwoma tylnymi kołkami. Nie wiem, czy można je jakoś łatwiej wyhaczyć. No i dobrze podgrzać listwę delikatnie przy tych warunkach, bo w niskich temperaturach na pewno łatwiej jest coś ułamać.
Daj znać, jak Ci poszło.

Pozdrawiam

_________________
"Życie jest pasmem straconych okazji."


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 29 gru 2020, 13:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.08.2020
Posty: 3
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Dzięki Sebaa i Lucasbadboy za pomoc napewno się przyda. Po przeczytaniu wydaje się bardziej zrozumiałe jak do tego podejść. Najlepiej byłoby ściągnąć próg w upalny dzień. Dobrym radą jest rzeczywiście podgrzanie progów w okolicach klipsów C. Jak ściągnę dam znać :) a czy bez tej nakladki progu mozna spokojnie jeździć? Mój lakiernik ma zawalone terminy i zrobi to w wolnej chwili....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 29 gru 2020, 13:57 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.12.2019
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Comfort
Region: pomorski
Hello,

myślę, że można jeździć, ale warto na pewno zabezpieczyć wszystkie otwory po klipsach dobrą taśmą, żeby syf się nie dostał do profilu progów. Szczególnie przy obecnej pogodzie - kałuże, możliwe solenie ulic z rana itp. Nawet jak zostawisz klipsy na miejscu to bym to pozaklejał jakoś dla świętego spokoju.

Pozdrawiam

_________________
"Życie jest pasmem straconych okazji."


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 3 sty 2021, 18:57 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.08.2020
Posty: 3
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Dzisiaj po dokładnym zapoznaniu się z opisami komentarzami i zdjęciami zabrałem się do demontażu nakladki progu. Zdjąłem w 15 min. Ale niestety mimo że byłem bardzo ostrożny to w tylnej części górne mocowanie odpadło od progu ( tam gdzie wpina się clips C) Dosłownie odchyliłem nakładke na 1.5 cm żeby zajrzeć co i jak o odrazu mocowanie odpadło :) To mocowanie jest niestety tak zrobione że nie ma jak tego skleic bo jest bardzo mala powierzchni styku....ale coś wykombinuje :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 11 maja 2021, 21:17 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.07.2016
Posty: 14
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Dzień dobry Państwu,

Przy montażu progu napotkałem pewien problem. Cztery spinki, zaznaczone owalem na obrazku z załącznika za... No za nic w świecie nie chcą wskoczyć. Wszystko ładnie pasuje, wchodzą w otworki ale nie chcą się "zakliknąć". Próbowałem uderzać w te miejsca młotkiem (spokojnie, podłożyłem deseczkę ;-) ), próbowałem nawet docisnąć to ściskiem stolarskim i nic... Spinki są nowe, a ja nie mam już pomysłu. Osłona progu całkiem dobrze i bez nich leży. Pozostaje jedynie niewielka szczelina, którą widać po dokładnym obejrzeniu miejsca przy otwartych przednich drzwiach. Czy ktoś ma pomysł jak to wcisnąć na miejsce"?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.