Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:54

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 16 lip 2018, 09:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.05.2017
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Dzień dobry.

Rozładowuje mi się szybko akumulator. Dodam że często też nie działa Bose (radio ani żadne inne dźwięki, np. welcome). Tzn raz odpalam autko i działa, innym razem nie.
Kupiłem multimetr i zmierzyłem pobór prądu na wyłączonym silniku: 2,8A.

Zacząłem odłączać bezpieczniki, oczywiscie na pierwszy ogień BOSE, ale tutaj natężenie prądu nie zmniejszyło się.
Natomiast przy wyłączonych naraz dwóch bezpiecznikach: P.WIND (30A) oraz HEATER (40A) pobór spadł do 0.05A co można uznać (chyba) za OK.

Więc na mój łeb, a mechanikiem ani elektrykiem nie jestem, coś to jest nie tak w tych 2 obwodach.

Na początek chcę sprawdzić P.WIND, czyli sterowanie szybami. Czy może sprawdzić coś innego jeszcze?

Dodam tylko, co dla mnie ciekawe:jak mam te 2 wyłączone bezpieczniki, nie działają mi przyciski na panelu radia. Czy może być tak ze BOSE często nie działa w związku ze zwarciami w tych obwodach?

-- Dodano: 16 lipca 2018, o 08:27 --

Następnego dnia odpiąłem cały moduł sterowania szybami z drzwi przy kierowcy i zmierzyłem pobór prądu, który pozostał wysoki. Na obu kostkach do modułu znalazłem napięcie ok. 12V. To chyba ok? Chociaż napięcie nie jest we wszystkich 'dziurkach z blaszkami' w tych kostkach, bardziej w jednej na kostkę - nie wiem czy to dobrze?

Wydaje się więc że sam moduł sterowania jest w porządku (gdzieś na forum czytałem że zdarza im się przepalać) a ewentualne zwarcie jest gdzieś głębiej na kablu - wygląda na to że będę musiał zdzierać tapicerę żeby się do nich dostać ;( Ktoś poleca jakiś film jak to poprawnie zrobić lub gdzie zajrzeć na początek?

Acha, jak pisałem w temacie, mam jeszcze zwiększony pobór z obowodu HEATER. Czytałem że to piecyk, webasto, generalnie ogrzewanie. TYlko u mnie na wyłączonym tym bezpieczniku nei działa radio, łącznie ze wszystkimi przyciskami na przednim panelu, natomiast grzanie, klima tu wszystko działa, podkręcam temperature na maksa i słysze jak piec się załącza i czuje powiew w kabinie, więc sam nie wiem co o tym sądzić.

-- Dodano: 16 lipca 2018, o 10:16 --

Edit:

Okay, sprawdziłem HEATER jeszcze raz i okazuje się że z nim jest wszystko w porządku, natomiast zwarcie jest w obwodzie BTN (Ochrona poszczególnych obwodów elektrycznych).

Ktoś wie od czego on jest? :(


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.