Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 10:28

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 17 mar 2018, 14:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.03.2018
Posty: 9
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Region: pomorski
Od niedawna jestem posiadaczem Mazdy 6 GH. Mam problem ze zrozumieniem zasady działania niektórych ststemów elektronicznych
1) RVM - widzę na desce rozdzielczej, że RVM jest uruchomione. Czy powinno się coś podświetlać gdy samochód jest w martwej strefie? Czy jest to jedynie system ostrzegajacy dźwiękiem gdy włączę kierunkowskaz?
2) Czujnik parkowania - czasami się włącza, czasami nie. Jak odpalam samochód, to jest włączony, ale jak parkuję to nie zawsze. Jak on działa? Da się go włączyć ręcznie? Kiedy się odpala?
3) Tempomat - mam na kierownicy ON/OFF,widzę na desce rozdzielczej jak się go włącza. Jak włączyć trzymanie prędkości? W instrukcji była mowa o włączeniu przyciskiem set (tym do ustawiania góra/dół), ale tego przycisku nie da się wcisnąć.
4) Podświetlenie deski rozdzielczej - widziałem, że można przyciemniać/doświetlać deskę rozdzielczą lub dodawać kolor niebieski. U mnie mogę tylko włączyć/wyłączyć czerwone podświetlanie. Jak powinno się ustawiać podświetlenie?

Dzięki za pomoc :)


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 17 mar 2018, 15:18 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Ad 1. viewtopic.php?p=72285#p72285
Ad 2. JEŻELI CZUJNIKI SĄ ORYGINALNE, montowane fabrycznie, to z lewej strony kierownicy powinien być przycisk do aktywacji/dezaktywacji czujników. Seryjnie czujniki są z przodu i z tyłu. Czujniki, jak są włączone to przednie są aktywne podczas jazdy do przodu z prędkością maks 10 km/h później automatycznie się dezaktywują. Tylne działają dopiero w momencie jak jest wbity bieg wsteczny, dodatkowo podczas cofania aktywne są również dwa przednie skrajne czujniki.
Ad 3. Capture.JPG

Ad 4. Niebieski kolor podświetlenia występuję tylko w zegarach w wersji SPORT, takie zegary jak na tym zdjęciu: viewtopic.php?p=268115#p268115
Jeżeli nie masz takich zegarów, to możesz tylko regulować czy ma być ciemniej czy jaśniej podświetlone. Niebieskie się nie zapali.
podswietlenie.JPG


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 17 mar 2018, 15:57 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.03.2018
Posty: 9
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Region: pomorski
Cytuj:
Ad 2. JEŻELI CZUJNIKI SĄ ORYGINALNE, montowane fabrycznie, to z lewej strony kierownicy powinien być przycisk do aktywacji/dezaktywacji czujników. Seryjnie czujniki są z przodu i z tyłu. Czujniki, jak są włączone to przednie są aktywne podczas jazdy do przodu z prędkością maks 10 km/h później automatycznie się dezaktywują. Tylne działają dopiero w momencie jak jest wbity bieg wsteczny, dodatkowo podczas cofania aktywne są również dwa przednie skrajne czujniki.

Są fabryczne, i faktycznie mam na kierownicy jakiś przycisk, którego jeszcze nie sprawdziłem. Jeżeli dobrze pamiętam, to jest co coś co wygląda jak kółko?
Cytuj:
Ad 4. Niebieski kolor podświetlenia występuję tylko w zegarach w wersji SPORT, takie zegary jak na tym zdjęciu: viewtopic.php?p=268115#p268115
Jeżeli nie masz takich zegarów, to możesz tylko regulować czy ma być ciemniej czy jaśniej podświetlone. Niebieskie się nie zapali.
podswietlenie.JPG

Mam wersję sport, widzę że niebieski się lekko świeci. Nie wiem jak to ustawiać.

Mógłbyś mi podać link do instrukcji obsługi, który użyłeś w odpowiedziach?

Dzięki za pomoc :)


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 17 mar 2018, 16:16 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Link: http://allegro.pl/mazda-6-2012-2014-rad ... 26372.html

Przycisk czujników parkowania jest tu:
czujniki.JPG

Różnica w podświetleniu zegarów, roboczo nazwę te dwa tryby dzienny (rozświetlony) i nocny (ściemniony). W trybie nocnym możesz jeszcze dodatkowo kręcić pokrętłem tak by maksymalnie ściemnić albo rozjaśnić. Ja osobiście w nocy jeżdżę na maksymalnie ściemnionym żeby mnie nie raziło po oczach.
Tryb dzienny:
jasno.JPG

Tryb nocny:
ciemno.JPG


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 18 mar 2018, 21:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.03.2018
Posty: 9
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Region: pomorski
Teraz wszystko jasne, dzięki ;)

-- Dodano: 18 marca 2018, o 21:01 --

Mam w sumie cały czas dylemat jeśli chodzi o rvm i czujnik parkowania. Mam mazdę gh w wersji sportslinr z 2011, sprowadzana z Niemiec od oficjalnego dealera Mazdy. Zakładam więc, że przednie czujniki parkowania są fabryczne. Nie mam jednak przycisku włączenia czujnika parkowania jak podawałem, czujniki włączają się gdy wrzucam wsteczny bieg a potem 1. Ktoś z was miał do czynienia z takim rozwiazaniem? Bo jak parkuje przodem to trochę lipa wrzucać na chwilę wsteczny.
Co do rvm, u mnie czujnik podświetla się wewnątrz kabiny na wysokości lusterka. Jednak nie zawsze jest aktywny. Od jakiej prędkości on się włącza i w jakich warunkach? Zauważyłem że jak jadę prawym pasem i coś mnie wyprzedza lewym to się podświetla powyżej około 60km/h, jednak gdy ja jadę pasem lewym i wyprzedzam, to prawe się nie podświetla. Tak o powinno działać?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 mar 2018, 06:44 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
18 marca 2018, o 21:01 roykil napisał(a):
Zakładam więc, że przednie czujniki parkowania są fabryczne. Nie mam jednak przycisku włączenia czujnika parkowania

Nie są fabryczne.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 sty 2022, 11:46 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 14.11.2021
Posty: 175
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
wie ktoś jak wyłączyć na stałe czujniki przód w jakiś bezpieczny i przywracalny sposób ?
jest od tego jakiś bezpiecznik ? albo forscanem można dezaktywować ?
jeśli tak to w jaki sposób

_________________
------------------------------------------------
Jak coś jest dobre...to jest dobre
:wink:
------------------------------------------------


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 24 sty 2022, 12:57 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Czujniki masz fabryczne ?
W czym Ci one przeszkadzają ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 sty 2022, 09:02 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 14.11.2021
Posty: 175
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
tak fabryczne jest wszystko
z lewej strony pod kierownicą jest przycisk wł/wył
chciałbym to wyłączyć na stałe,auto przewaznie stoi w garażu wiec ściana przed maską i np codziennie rano po przekręceniu kluczyków muszę to wyłączać ręcznie guzikiem bo wszystko piszczy zaczęło mnie to zwyczajnie wnerwiać ,ale to nie tylko garaż bo pozniej parkingi itp zawsze to trzeba wyłączać zeby nie piszczało
jeśli to by działało odwrotnie w sensie że po przekręceniu kluczyków mogłbym sobie to włączyć a nie odwrotnie to jeszcze bym to zniósł a tak to chciałbym to na stałe wyłączyć nie potrzebuję aktywnych czujnikow na przodzie.

_________________
------------------------------------------------
Jak coś jest dobre...to jest dobre
:wink:
------------------------------------------------


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 sty 2022, 10:05 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Zostawiaj w garażu na ręcznym (wyłącza czujniki) i zwalniaj ręczny po wrzuceniu wstecznego (wtedy działają tylko skrajne) ;-)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 sty 2022, 10:14 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 14.11.2021
Posty: 175
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
dzięki <spoko>
jakieś rozwiązanie to jest,choć i tak pewnie bedzie mnie to irytować , staram sie jak najmniej używać ręcznego takie moje przyzwyczajenie :wink:

_________________
------------------------------------------------
Jak coś jest dobre...to jest dobre
:wink:
------------------------------------------------


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.