Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 10:37

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 30 maja 2017, 18:27 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.03.2017
Posty: 12
Rok produkcji: inny
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
Hej, mam problem z moimi przednimi czujnikami parkowania, mianowicie jak jadę rano do pracy, jest chłodno, bez słoneczka, jest okej, działają dobrze.

O 15 wsiadam do auta, i istne szaleństwo, wyczuwają z przodu cos, i piszczą, przecierałem je, myłem, ale nic ! Co to może być, co ma do tego słońce? Nic nie rozumiem <spoko>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 31 maja 2017, 09:53 
Bywalec
Offline
Od: 30.10.2014
Posty: 305
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: wielkopolski
Czasami mam podobnie i czasami coś zapika leko przy deszczu. Ciekawe co jest generalnie powodem. Brudu raczej nie mam na zderzaku w dużych ilościach


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 cze 2017, 07:25 
Świeżak
Offline
Od: 13.06.2017
Posty: 28
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Podepnę się.
Dwa z czterech czujników nie reagują na przeszkodę. Pomimo że wibrują oraz na pewno dochodzi do nich zasilanie.
Co więcej podczas jazdy potrafi obudzić się głośniczek z przodu kilka razy piszcząc. By po kilku minutach zapiszczeć przez jakieś 30 sekund i wyłączyć cały przedni zestaw czujników.
Gdzie znajduje się centralka?
Czy jest jakiś fachowiec w PL, który mógłby na to spojrzeć i naprawić?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 18 cze 2017, 16:33 
Świeżak
Offline
Od: 16.08.2015
Posty: 31
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyDream
Region: wielkopolski
Erni13 miałem tak samo. Ciepło ciągły pisk, zimno.... ok. Który to czujnik doszedłem w następujący sposób. Wbij sobie bieg wsteczny i zobacz czy wtedy pisk ustępuje. Jeżeli tak to winny jest, któryś z wewnętrznych przednich czujników (te po bokach są aktywne również przy cofaniu). Gdy pomimo wbicia wstecznego nadal piszczy to szukajcie przy tych bocznych. Mi uszkodził się wewnętrzny czujnik. Doszedłem do niego odginając grilla od góry (trzeba odkręcić dwa wkręty + dwie zapinki plastikowe i dwie podpórki gumowe). Można włożyć ręce i po omacku zsunąć taką plastikową zawleczkę. Wtedy czujnik wyjmiesz w dużej części ze zderzaka. Ja postawiłem samochód na słońcu i czekałem aż zacznie wariować. Gdy już zaczął polałem go zimną wodą i natychmiast zaczął działać. Ogólnie, gdy szukałem używki czujnik umarł całkowicie. Wtedy już nie było możliwości pomyłki, bo ewidentnie ten jeden nie działał.
Przedni czujnik ma numer GS1D67UC1Axx. Tam gdzie xx czasami są dwie cyfry oznaczające kolor czujnika a czasami ich nie ma. Mam wrażenie, że w przedlifcie były cyfry a w policie ich nie ma. Tak czy siak kolor jest wbity takimi wielkimi literkami. W moim przypadki pełen numer to:
GS1D67UC1A67 (taki kupiłem a miałem GS1D67UC1A) co odpowiada kolorowi srebrnemu 22V (on też jest wbity).


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.