Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 12:38

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 29 maja 2017, 19:49 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.05.2017
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Na początek dzień dobry wszystkim Mazdowiczom i Mazdowiczkom.

Od kilku miesięcy wariuje mi elektronika. Czym to sie objawia?

- Włączam auto, nie działa sterowanie szybami w panelu przy kierowcy (żaden przycisk), nie świecą się na nich nawet diody.
- Zaczynam jazde i czasem po minucie, czasem po 10 minutach nagle 'prąd do panelu doszedł' i przyciski działają. A czasem nie działąją przez całą jazdę.

- Innym razem włączam auto i wszystko z przyciskami ok, diody na nich się świecą, sterowanie działa. I czasem nagle podczas jazdy odcina prąd do panelu, diody sie nie świecą, przyciski nie działają.

- To samo dzieje się z głośnikami. (BOSE). Za jednym razem odpalam auto i wszystko gra jak trzeba, za innym nie ma żadnego dzwieku z glosnikow, mimo ze volume ustawiony, radio włączone (brak wtedy rowniez tych bipnięć po uruchomieniu stacyjki). I czasem radio potrafi 'się samo ogarnąć' i zacząć grać ni z tego ni z owego podczas jazdy.

Czy te irytujące usterki mogą byc ze sobą jakos powiazane czy raczej szukać oddzielnie? Widzialem ze podobne problemy ze wzmacniaczem radia były zgłaszane (np. tutaj viewtopic.php?f=13&t=703

Acha, dodam że przez ostatnie miesiace, rowneiz zime, bardzo sporadycznie uzywam auta (raz na 1,2 czasem 3 tygodnie). Akumulator, mimo że zimą wyminiony na nowy (YUASA: 70, 570) potrafi po tygodniu stania sie rozladowac na amen ;/

Moglibyscie mnie nakierowac w ktora strone sie udać z ustaleniem przyczyn tych elektronicznych szaleństw? Od czego zacząć? Coś zmierzyć, coś wyjąc i sprawdzić? Nie bardzo mam doświadczenei z samochodami (to moje pierwsze auto :)) i ich naprawami.

Znajomy elektryk sprawdził akumulator jakimś miernikiem przy wyłączonym aucie (na wyświetlaczu mernika widziałem zmienne wartości 0.05 -0.07 - moge sie mylic co do umiejscowienia kropki :)). Mowił że to prawidłowo, zwarcia w aucie nie ma i zebym podladowal akumulator prostownikiem co też zrobilem (jakims nawet niby fajnym z funkcją regeneracji) i niestety na nim dalej to samo. Także każda uwaga będzie dla mnie cenna. ;)

-- Dodano: Pn, 29 maja 2017, 19:49 --

Dobra, jako, że póki co brak odzewu to po prostu będę tu pisał co sam wymyślam/działam w tej sprawie.

Na początek wymyśliłem, żeby odpiąć akumulator i zostawić autko na tydzień, dwa. Ostatnio po takim czasie prądu nie było zupełnie, nawet centralny nie działał.

Zatem jeśli będzie to samo, to będę wiedział, że to wina akumulatora, a nie Mazdzioszki i oddam go na gwarancje.

Jakby ktoś miał jakieś uwagi, chciałby mnie zbesztać za ten pomysł, to piszcie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 4 cze 2017, 09:53 
Świeżak
Offline
Od: 20.03.2017
Posty: 21
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: mazowiecki
Witam
Mam ten sam problem tylko ze nie działa jedna szyba tył prawy. Wczesniej nie działały wszystkie. Opusciłem je we wszystkich drzwiach pojedynczo i teraz działają oprocz wyzej wymienionych prawych tylnych.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 cze 2017, 19:27 
Świeżak
Offline
Od: 13.06.2017
Posty: 28
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Sprawdź przewody od masy pod maską silnika.


Sent from my iPhone using Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 25 cze 2017, 23:52 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 659
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Jeśli chodzi o szyby to w tych modelach uszkadzają się (wypala się dziura w płytce drukowanej) w sterowniku szyb od strony kierowcy.

Co do problemów z dźwiękiem w systemie bose jest to na 99,99% problem wzmacniacza.

Miałem sporadyczne przypadki kiedy to uszkodzony wzmacniacz nie wyłączał się całkowicie co powodowało szybkie rozładowanie akumulatora. Jeśli auto było użytkowane codziennie to można było tego nie zauważyć ale przy dłuższych przerwach w użytkowaniu jak najbardziej może to doprowadzić do całkowitego rozładowania aku.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.