Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:47

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 10:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.10.2015
Posty: 10
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
Cześć,

Od 3 dni ujawniłem dziwny problem w mojej mazdzie. BYć może on istniał też wcześniej, ale gdy testowałem światła to akurat działały.
Otóż. Wstaje sobie rano do pracy, wsiadam do auta, na zewnątrz duża mgła więc włączam przeciwmgielne, ale nie świeci mi się kontrolka, uznałem, że może tak ma być bo nie świeci mi się tez kontrolka od świateł dziennych (tryb auto - wersja skandynawska) ale dojeżdzam do auta przede mną i widze ze przeciwmgielne się nie palą, no to mrugam długimi do siebie długie świecą - kontrolka sie zapala, włączam długie od siebie nie świecą, migacze działają prawidłowo - kontrolka i światła.
Podsumowując światła dzienne działają cały czas, długie tylko gdy manetką ciągne do siebie. przeciwmgielne i długie na stałe manetką od siebie nie działają.

Co ciekawe od tego momentu często testuje te światła, i np. jak dojeżdzam do pracy, sa spore wertepy i przed wyłaczeniam auta sprawdzam światła i oczywiście wszystko działa, tzn, długie na stałe, i przeciwmgielne przóed i tył oraz ich kontrolki na desce.

dzisiaj jeździłem i ani na chwilę się nie zapaliły.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co to może być ? - czy to zwykły brak styku, czy też jakiś przekaźnik jest na wykończeniu ?

Ostatnio wróciłem też z wakacji, i kluczyk był wielokrotnie prześwietlany na lotniskach, a gdy chciałem wejśc do auta to pilot nie działał, na szczescie odpaliłem normalnie z kluczyka. Po przyjechaniu do domu pilot już działał, może to wina kluczyka, coś się zle skalibrowało, zakodowało albo coś i komputer samochodu wariuje ?

Proszę o pomoc bo jestem w tym temacie mega laikiem :D

Pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 13:07 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Zapewne przeciwmgielne działają tylko ze światłami mijania. Tak samo drogowe - żeby włączyć na stałe (dźwignia od siebie) musisz mieć włączone światła mijania. Natomiast "mrugnięcie działa bez włączonych mijania.

Światła dzienne są do poruszania się w dobrych warunkach. W przypadku ograniczonej widoczności należy włączyć światła mijania (bo Ci ktoś w D wjedzie). Opcja AUTO świateł nie zwalnia z myślenia ;-)

Nic nie masz popsute.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 20:53 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Dokładnie tak jak chmooreck pisze.
W opcji auto, jeśli czujnik światła wykryje, że jest za jasno, to dodatkowe (zbędne) oświetlenie nie da się włączyć.
Dziwne, że w twoim przypadku, przy dużej mgle, czujnik twierdzi, że jest jasno.
Działa ci ten czujnik oświetlenia poprawnie?

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 28 wrz 2016, 08:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.10.2015
Posty: 10
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
hmm, zle napisałem, pisząc drogowe miałem na mysli mijania które w wersji skandynawskiej swiecą cały czas. to własnie drogowe (długie) nie działają tak jak powinny, manetką do siebie działają zawsze, manetką od siebie tak jak im sie chce, raz działają raz nie. Np. podjeżdzając pod pracę działają, ale gdy odjeżdzam już nie działają, albo odwrotnie, nie moge właśnie ustalić jaka jest zależność.

to samo z przeciwmgielnymi, nie sądze aby czujnik był za to odpowiedzialny, bo w dzień bez mgły, bez wigloci, czasami się zaplają a czasami nie. sam czujnik działa raczej prawidłowo, wjeżdzając do tunelu albo po zmroku podswietla zegary.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 28 wrz 2016, 09:26 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
bastard79 napisał(a):
wjeżdzając do tunelu albo po zmroku podswietla zegary

I tylko wtedy będą świecić drogowe i przeciwmgielne.
Jak chcesz mieć włączone przeciwmgielne jak automat stwierdzi, że ma jasno i nie podświetla konsoli (nie świeci się kontrolka włączonych świateł na zegarach) to musisz przełączyć z pozycji "AUTO" na "światła mijania" (być może wystarcza pozycyjne).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 1 paź 2016, 07:37 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.10.2015
Posty: 10
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
jutro mam zmiane popołudniową wiec potestuje w dzien i w nocy. moze to faktycznie tylko czujnik w trybie auto :)

-- Dodano: So, 1 paź 2016, 08:37 --

zrobiłem testy i to faktycznie czujnik, w nocy wszystko dziala jak nalezy, w dzien trzeba wylaczyc tryb auto.

Dzieki za podpowiedzi.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 2 cze 2023, 13:25 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 08.10.2014
Posty: 12
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: dolnośląski
Witam.
Super, że temat znalazłem na forum i że jest rozwiązany bo już myślałem, że panowie w serwisie coś popsuli :D
Ale pytanie jest takie czy da się ustawić w kompie światła w "auto" aby świeciły długie i przeciwmgłowe??

Pytam bo dokładnie ma to samo co bastard79.
Oddałem auto do przeglądu olejowo - filtrowego i po odbiorze okazała się, że w trybie auto nie działają długie i przeciwmgłowe - a przed oddaniem działały odkąd mam auto.
Pan zadzwonił, że auto jest do odbioru ale powiedział, że świeci się kontrolka poduszek, a ja na to, że wczoraj jak oddawałem auto to się nie świeciła. Podpięli się do kompa i chyba coś "przestawili" bo przy odbiorze okazało się, że przy odkurzaniu odpięli wtyczkę pod fotelem kierowcy.

Pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.