Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 22:32

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 26 lip 2013, 21:15 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.07.2013
Posty: 11
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Witam.
Mam pytanie odnośnie wyświetlacza.
Czy w modelu MAZDA kombi 2.0CITD wyświetlacz powinien wyświetlać funkcje po lewej stronie obok funkcji radia??
Chodzi mi o funkcje nawiewu, klimatyzacji itd.
Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam.
acha rocznik 2008


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pt, 26 lip 2013, 21:25 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1752
Rok produkcji: 2011
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
tak, powinny się tam wyświetlać informacje o sile i kierunkach nawiewu.

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 26 lip 2013, 21:26 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.07.2013
Posty: 11
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
acha, a jeżeli nic niema to co może oznaczać???


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pt, 26 lip 2013, 22:21 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1752
Rok produkcji: 2011
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
Hmmm... jeżeli nic tam się nie wyświetla, oznacza to, że nawiewy są wyłączone, więc spróbuj zwiększyć nawiew, może masz wyłączone? Jeżeli nawiewy reagują (zwiększasz/zmniejszasz siłę nawiewu) a mimo to na wyświetlaczu nic się nie pojawiło to albo odpięła się jakaś kostka w wyświetlaczu albo coś jest w nim uszkodzone. Na szczęście na allegro takie wyświetlacze są w miarę tanie ;) ale jestem dobrej myśli.

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 sie 2013, 11:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.08.2013
Posty: 2
Witam ,
odświeżam temat,
od kilku dni jestem posiadaczem mazdy 6 1,8 biznes z 2010 roku i tu pytanie odnośnie komputera/wyświetlacza :
Wyświetlacz który powinien pokazywać temperaturę ,klime itp. nie wyświela żadnych wartości.Tylko po prawej stronie aktualne spalanie średnie zużycie paliwa itp. (jak wyłączam auto jest wyświetlane "goodbay" tak więc wyświetlacz działa) jak włączyć aby były wyświetlane wszystkie funkcje?
Poniżej link do zdjęć wyświetlacza i kierownicy
Obrazek

Obrazek

_________________
mazda 6 GH


Ostatnio edytowano Pn, 5 sie 2013, 11:27 przez zielony110, łącznie edytowano 1 raz
dodalem zdjecia


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pn, 5 sie 2013, 11:29 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1926
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Witam.
Widze ze masz doloznona navi.
Widac ze pianier wiec chyba jako oryginalne akcesoria Mazdy.
Nie wiem kto ja zakladal, ale mozliwe, ze nie jest podpieta kostka odpowiedzialna za podawanie wartosci na wyswietlacz.
Widac, ze nie masz takze informacji odnosnie sily i kierunku nawiewu.

Jak na moje - ktos gdzies czegos nie podlaczyl i stad ten problem.

_________________
Obrazek
Nie wiem, nie znam sie, nie orientuję się, zarobiony jestem!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2013, 19:51 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.10.2013
Posty: 3
Witam.
Posiadam madzie 1.8 2008 r s . czyli golas :( ( nawet lusterek nie ma podgrzewanych) :oops: ,klima oczywiście manual, czy ktoś może wie czy jak wymienię panel klimy manualnej na panel dual klimatronik to będzie działał wyświetlacz po lewej stronie?
Bo teraz tam jest pusto dość :(
Pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pn, 7 paź 2013, 19:54 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1926
Rok produkcji: 2016
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
a jak to wyglada - mozesz wstawic zdjecie?

Jezeli za panelem sa ciegna do regulacji klimy, to zmiana nic ci raczej nie pomoze :(
ale poczekajmy na zdjecie co i jak.

_________________
Obrazek
Nie wiem, nie znam sie, nie orientuję się, zarobiony jestem!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 paź 2013, 20:00 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.10.2013
Posty: 3
zywiolak napisał(a):
Witam ,
odświeżam temat,
od kilku dni jestem posiadaczem mazdy 6 1,8 biznes z 2010 roku i tu pytanie odnośnie komputera/wyświetlacza :
Wyświetlacz który powinien pokazywać temperaturę ,klime itp. nie wyświela żadnych wartości.Tylko po prawej stronie aktualne spalanie średnie zużycie paliwa itp. (jak wyłączam auto jest wyświetlane "goodbay" tak więc wyświetlacz działa) jak włączyć aby były wyświetlane wszystkie funkcje?
Poniżej link do zdjęć wyświetlacza i kierownicy
Obrazek

Obrazek


Witam.
Z tego co zauważyłem na Twojej fotce to masz klimę manual jak ja to oznacza że po lewej stronie na wyświetlaczu nie będzie się wyświetlać nic :( od klimy i nawiewu

zielony110 napisał(a):
a jak to wyglada - mozesz wstawic zdjecie?

Jezeli za panelem sa ciegna do regulacji klimy, to zmiana nic ci raczej nie pomoze :(
ale poczekajmy na zdjecie co i jak.


Nie rozbierałem jeszcze ,ale na allegro jest fotka takiego panelu jak mój czyli manulal i z tyłu panelu są wejścia na wtyczki.Zastanawiam się czy jak udało by mi się podmienić te panele czy będzie się coś wyświetlało po lewej stronie na wyświetlaczu np.siła nadmuchu itp.Oczywiście zdaje sobie sprawę że nie będzie to klima dual :oops:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 9 paź 2013, 13:47 
Amator
Offline
Od: 12.09.2013
Posty: 62
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
turtur napisał(a):
Nie rozbierałem jeszcze ,ale na allegro jest fotka takiego panelu jak mój czyli manulal i z tyłu panelu są wejścia na wtyczki.Zastanawiam się czy jak udało by mi się podmienić te panele czy będzie się coś wyświetlało po lewej stronie na wyświetlaczu np.siła nadmuchu itp.Oczywiście zdaje sobie sprawę że nie będzie to klima dual :oops:


Ja zastanawiałem się nad tym problemem, i tak co wiem ze schematu to raczej nie da rady ponieważ klima manual od dual różni się "wszystkim". Nie chodzi o sam osprzęt ale nawet wiązka kabli jest inna, ma inne wtyczki do panelu. Osobiście zastanawiam się czy jest możliwa przekładka wszystkich elementów.

_________________
http://reverseengineering.road2.me/
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 9 paź 2013, 19:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.10.2013
Posty: 3
Jak bym wiedział wcześniej że przy nanualnej klimie nie wyświetlają sie żadne parametry na wyświetlaczu (podczas zakupu nie zwróciłem uwagi ;< ) to bym szukał wesji TS albo TS2 a tak to po ptokach :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 15 mar 2014, 18:59 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.03.2014
Posty: 6
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podkarpacki
Cześć.
Niedawno stałem się posiadaczem M6 z marca 2009 2.5 w wersji GTA z Austrii.
Mam jednak mały problem z komputerem pokładowym.
Nie mogę go zresetować , próbowałem sposobu z 1 strony tego wątku , ale nie mogę wcisnąć przycisku SET ponieważ mam tam VOL + / –. Po ustawieniu przykładowo na średnią prędkość i naciśnięciu przycisku INFO nic się nie dzieje , w przypadku naciśnięcia MODE zmienia mi stację radiową.
Poza tym tempomat i wszystko chodzi bez zarzutu , nie wiem już co robię źle.

Mam dokładnie taki sam model kierownicy jak kolega zywiolak ,na początku tego postu wrzucił zdjęcie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 mar 2014, 11:22 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
A posiadasz klawisz INFO ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 mar 2014, 13:23 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.03.2014
Posty: 6
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podkarpacki
Tak , posiadam dokładnie :
część górna (lewo,prawo, VOL + / –[góra , dół] , brak możliwości wciśnięcia VOL),
część dolna (MODE , INFO[jak nacisnę nic sie nie dzieje] , WYCISZ)

zaczynam podejrzewać ,że ta kierownica jest podmieniona z innego modelu , bo posiadam moduł bluetooth...;/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 mar 2014, 15:12 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Ja tam nie wiem jak w Austrii, ale spróbuj przytrzymać INFO lub MODE przez kilka sekund. Nie nacisnąć tylko ale nacisnąć i przytrzymać.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 mar 2014, 15:49 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.03.2014
Posty: 6
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podkarpacki
Próbowałem przyciskiem MODE jak i INFO , niestety nic się nie dzieje ;/. Trzymałem nawet z 10 sekund i brak reakcji. W przypadku trzymania dłużej MODE zmienia stacje radiową , a gdy trzymam INFO to nic sie nie dzieje ;/


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 mar 2014, 16:02 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
No nie wiem jak pomóc, ktoś pewnie posiada taką kierownice jak ty.....


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 mar 2014, 16:09 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.03.2014
Posty: 6
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: podkarpacki
Coś mi tu nie pasuje. Powinienem mieć kierownice z możliwością włączenia sterowania głosowego bluetooth. Przed chwilą rozebrałem schowek i posiadam moduł bluetooth więc powinienem mieć w kierownicy część dolną : SET(służy za resetowanie komp pokładowego) , BLUETOOTH i WYCISZ.
Przy okazji planuje montaż świateł do jazdy dziennej i moduł świateł tez nadaje się do przerobienia, bo mam wersje GS1G 67890A, ale ta dyskusja jest poruszona w innym wątku.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 mar 2014, 16:58 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 25.06.2013
Posty: 1138
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: zagranica
A auto nie po dzwonie przypadkiem? No moze nie mieli jak dostac samej poduchy i przelozyli cala kierownice....

Chociaz to troche glupie:D

Sent from my HTC Desire C using Tapatalk

_________________
- Mazda 6 '08 2.0 MZR-CD
- FSO Warszawa 223 '64


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 mar 2017, 19:38 
Świeżak
Offline
Od: 05.02.2017
Posty: 24
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Mam pytanko :)

Otóż jakiś czas temu zakupiłem m6 i sprzedający powiedział, że miał kiedyś zwykłe standardowe radio (bez dotykowego ekranu i navi) i wymienił na radio z pioneera

Obrazek

Ogólnie radio d**y nie urywa ale mniejsza z tym... pytanie co z zegarkiem ? w mojej mazdzie nigdzie nie ma godziny jak widać na fotce powyżej mam na wyswietlaczu od lewej nawiewy i klimatyzacje, środek pusty a na prawo spalanie/zasieg etc.

Pytanie czy jest jakaś możliwość zrobienia zeby mi wyświetlała się gdziekolwiek godzina ???
Bo podejrzewam, że to wina zmiany radia
Może jakaś kombinacja klawiszy na kierownicy ?

Obrazek

P.S. Sorki za jakość i rozmiar zdjęć... nastepnym razem sie poprawie :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 mar 2017, 20:31 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 17.02.2015
Posty: 595
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Poczytaj watek o stacjach multimedialnych, tam powinienes znalezc odpowiedz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 18 mar 2017, 20:45 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 13.08.2015
Posty: 1178
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: śląski
Przecież godzina wyświetla się po prawej stronie wyświetlacza. Na środku natomiast sygnał (radio, cd, aux).

Nakryklołch żech ze mobilnioka
(Ruch Chorzów - Legenda bez końca)

_________________
Ruch Chorzów - Legenda bez końca, nigdy nie zginie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 mar 2017, 01:12 
Świeżak
Offline
Od: 05.02.2017
Posty: 24
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
więc co się dzieje u mnie ? gdzie zniknął zegarek ? szukałem juz na stacjach ale nie było nic konkretnego a jak juz było to właśnie nie zgadzały się pozycje wyswietlanych informacji i kierownica miała inne pozycje troszke (lewa strona). Nawet filmik oglądałem ale koleś miał inne konfiguracje przycisków... klikał lewą "wajhą" w góre iprzechodził do menu komputerka pokładowego (tylko ze on tam miał strzałke do góry a ja mam zwykłe vol+ i u mnie nic sie nie dzieje) dlatego pytam Was bo może ktoś miał podobny problem albo zna sposób jak temu zaradzić :)

P.S.
olek1305 napisał(a):
Poczytaj watek o stacjach multimedialnych, tam powinienes znalezc odpowiedz.
znalazłem identyczny temat i identyczny problem i juz bylem szczesliwy ze poznam rozwiązanie a tu nagle od zmiany radia i utraty zegarka rozmowa przeniosła się na gałke zmiany biegów i zupełnie inne tory, takze odpowiedzi nie poznałem bo juz nikt nie wrócił do owego tematu... jakbym znalazł odpowiedź to nie zakładałbym tematu :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 mar 2017, 04:38 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.02.2017
Posty: 169
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: śląski
Ja bym to wyciągnął, sprzedał i kupił oryginał szczególnie, że sam twierdzisz , że d... nie urywa i wg mnie kiepsko się komponuje. Mnie znowu trochę drażni fakt ,że za każdym razem trzeba się naklikać aby zmienić np średnie spalanie na godzinę...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 mar 2017, 04:42 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.02.2017
Posty: 169
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: śląski
Zapomniałem dodać. Weź instrukcje od tego pioneera i zobacz czy nie da się ustawić godziny gdy radio jest nieaktywne.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 mar 2017, 20:18 
Świeżak
Offline
Od: 05.02.2017
Posty: 24
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
5en5i napisał(a):
Mnie znowu trochę drażni fakt ,że za każdym razem trzeba się naklikać aby zmienić np średnie spalanie na godzinę...


Co masz na myśli dokładnie ? bo ja np mam tak że jak zostawie ten zegar z prawej (pierwsza fota) na spalaniu chwilowym to moge zgasic auto i normalnie po dluzszym czasie nawet bedzie dalej pokazywane spalanie chwilowe. To samo dotyczy spalania średniego, zasięgu i... i właśnie co to jest ta 4 pozycja ?

Co do radia to jest juz stare trzoszke, instrukcji bede musiał poszukać na necie chyba, ale jednak podoba mi sie bo ma navi i to nawet fajne :) a jendak zebym kupił teraz fajna stacje multi to ponad tysiac musialbym dać a tej nawet nie sprzedam bo raczej nikt nie kupi :( co do wizualnej strony tez mi sie nie podoba do konca jednak wole monitorek niz klasyczne przyciski :)

Czyli wracając do wątku... nie ma sposobu żeby ustawić manualnie na kierownicy jakos godzinę ? (w radiu nawet nie ma takich opcji)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 mar 2017, 07:29 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.02.2017
Posty: 169
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: śląski
Jak dobrze pamiętam to mam tak : zegarek, spalanie chwilowe, spalanie średnie, zasięg i coś jeszcze ale to Ci napisze jak będę w aucie.

Cytuj:
Co masz na myśli dokładnie ?

Aby zmienić zegarek na spalanie chwilowe to muszę strzałką w prawo nacisnąć kilka razy aż do ustawień komputera a następnie joystick góra-dół do pożądanej funkcji . Za chwilę chcę zerknąć na godzinę i znów powyższy schemat . Powinno się to zmieniać naciskając jeden przycisk .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 mar 2017, 09:51 
Bywalec
Offline
Od: 30.10.2014
Posty: 305
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: wielkopolski
Jeżeli ustawicie daną funkcję komputera np spalanie śrendie itp jako aktywnie wyświetlaną za pomocą klawiszy na kierownucy to pożniej aby wyświetlić godzinę trzeba nacisnąć przycisk 'CLOCK' w lewym dolnym rogu konsoli środkowej radia. Potem aby znowu wyświetlić ponownie ostatnio ustawioną funkcję wystarczy ponownie użyć przycisku 'CLOCK' i nie trzeba przechodzić przez całe menu z kierownicy


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 mar 2017, 22:23 
Świeżak
Offline
Od: 05.02.2017
Posty: 24
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
5en5i napisał(a):
Aby zmienić zegarek na spalanie chwilowe to muszę strzałką w prawo nacisnąć kilka razy aż do ustawień komputera a następnie joystick góra-dół do pożądanej funkcji . Za chwilę chcę zerknąć na godzinę i znów powyższy schemat . Powinno się to zmieniać naciskając jeden przycisk .


A widzisz tu się znowu odzywa fakt że ja mam inna konfiguracje klawiszy na kierownicy (czy tylko w mojej wersji jest inna konfiguracja ? od czego to zależne ?)
Ja mam po lewej stronie strzałka dół/joystick vol+ i vol-/strzałka góra niżej mam MODE (zmieniam sobie z radia fm na am potem na SD karte czyli takie pospolite source/ nastepne INFO to zmieniam wtedy wyswietlanie prawego rogu ekranu komputerka i tam mam spalanie chwilowe, średnie, zasięg i AV?/ nastepnie jest przycisk MUTE to lewa strona... na prawej mam CANCEL/Joystick set+ i set-/RESUME a ponizej przyciski OFF i ON do tempomatu i potem sobie joystickiem ustawiam predkosc... a szczerze powiedziawszy nie wiem do czego są te CANCEL i RESUME (klikałem, przytrzymywałem ale nic sie nie działo :( ) Czy ktoś mnie oświeci ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 mar 2017, 23:12 
Bywalec
Offline
Od: 30.10.2014
Posty: 305
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: wielkopolski
Z tego co wnioskuję z twojego opisu to masz taką kierownicę
Obrazek

a w profilu masz że auto z 2008 to ciekawe bo to kierownica poliftowa więc może poprzedni właściciel wymienił bo mu się np. srebrne plastiki przetarły.

Kierownica w przedlifcie powinna być taka:
Obrazek

Ok to opiszę Ci stronę prawą jak powinna działać według kierownicy z przedlifta. Tempomat włączamy guzikiem ON a wyłączamy OFF. Jeżeli włączymy ON to na desce rozdzielczej pojawi się napis CRUISE na pomarańczowo i teraz dokonując ustawienia zadanej prędkości jaką ma utrzymywać ustawiamy joystickiem najczęściej do góry aby ustawić prędkość conajmniej taką jak jedziemy i wtedy napis CRUISE zmieni kolor na zielony i tempomat zacznie działać(można zdjąć nogę z gazu :P). Tempomat nie działa dla bardzo małych prędkości chyba powyżej 30km/h dopiero. Teraz prędkość jaką ma on utrzymywać ustawiamy joystickiem +- i samochód albo zwalnia albo przyspiesza. Tempomat przejdzie w stan zawieszenia w momencie gdy naciśniesz teraz pedał sprzęgła lub hamulca. Poznać to można po kolorze napisu CRUISE, który znowu jest pomarańczowy. Gdy jest pomarańczowy możemy wrócić do ostatnio zadanej prędkości naciskając przycisk RESUME, wtedy napis CRUISE stanie się zielony a samochód będzie chciał wyrównać prędkość do uprzednio zadanej. Przycisk CANCEL spowoduje odłączenie tempomatu i kolor napisu CRUISE będzie znowu pomarańczowy a samochód zacznie zwalniać. Tempomat wyłączamy przyciskiem OFF i wtedy napis CRUISE znika :) Jeszcze jedna ważna rzecz to to, że jeżeli mamy włączony tempomat i napis CRUISE jest zielony i samochód jedzie ze bez naciskania gazu ze stałą prędkością, to w momencie potrzeby przyspieszenia możemy nacisnąć gaz (nie odłączymy tym samym tempomatu i napis CRUISE jest ciągle zielony) i w momencie jak go odpuścimy to prędkość powróci do ostatnio zadanej przez tempomat.
Miejmy nadzieje to Ci pomoże ogarnąć choć trochę tempomat


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.