Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 17:11

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 16 sty 2016, 07:01 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 13.10.2014
Posty: 16
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
witam szczęśliwych osiadaczy Mazdy.
Siedze już pół nocy i nie wiele się doczytałem w necie. Może któryś z kolegów podpowie, gdzie szukać przyczyny zgaśnięcia w trakcie jazdy, świateł pozycyjnych przednich i tylnych oraz podświetlenia centralnej konsoli i zegarów we wnętrzu. Radio świeci, św.mijania, kierunki stop, wsteczne, wewnętrzne ośw - jest.
Siedze pół nocy i nie udało mi się nawet znaleźć polskiego opisu skrzynki bezpieczników. Z Google przetłumaczyłem sobie po trosze niemiecki opis. Bezpieczniki (małe) w głównej skrzynce sprawdziłem wyciągając je po kolei. Zimno kurde i ciemno, bez opisu szybciej poszło. Niestety wszystkie są dobre.
W tej instrukcji niemieckiej wygląda jak by była gdzieś druga skrzynka bezpieczników, mniejsza, po lewej stronie komory silnika? Nie widze. Z opisu nie wynika który bezpiecznik odpowiada za światła pozycyjne, albo google i ja jesteśmy zezowaci? Ktoś coś może...? mazda 6 GH II po 2008, 2,0tdi

_________________
Mazda6 GH 2,0cdt 103KW, 2009 przejechane 150T.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 sty 2016, 08:40 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Jedna skrzynka bezpieczników jest w komorze silnika, druga w kabinie, w słupku obok nóg kierowcy. Opis bezpieczników jest na forum. Zobacz FAQ.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 sty 2016, 10:36 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
To był chyba problem z lewą manetką.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 sty 2016, 13:33 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 25.03.2015
Posty: 631
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
ObrazekObrazekObrazekObrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 sty 2016, 18:07 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 13.10.2014
Posty: 16
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
Bardzo serdecznie dziękuję, wczoraj jakoś nie umiałem odnaleźć tych w/w opisów, idę walczyć może coś wykryję, pozdrawiam, dzięki za cierpliwość i gotowca, nie każdy tak sprawnie kojarzy logikę strony forum.
Wczoraj próbowałem wkleić zdjęcie profilowe, czy do maila i to też mi sprawiło trudność nie do pokonania.

-- Dodano: So, 16 sty 2016, 14:44 --

Nie znalazłem nic w bezpiecznikach. W sobotę szukam serwisu po 15! Nieźle. dzięki jeszcze raz za pomoc!

-- Dodano: So, 16 sty 2016, 15:13 --

Widocznie padł jakiś moduł elektroniczny. W serwisie przez telefon powiedzieli mi jedynie że może we wtorek mnie wcisną do elektryka, a dla ciekawości dodam że, podobno mają 2 -3 awarie elektryki dziennie, z powodu gryzoni, pociętych kabli. ale jaja, może kupie pułapkę na myszy albo trutkę, skoro Mazda jest taka smaczna? :D

-- Dodano: So, 16 sty 2016, 18:07 --

Udało się usunąć awarię, po całym dniu na mrozie. Za światła tylne i pozycyjne przednie oraz przednie przeciwmgielne, podświetlenie zegarów i centralnej konsoli wnętrza odpowiada bezpiecznik nr.19 15A (niebieski) opisany na obudowie skrzynki w komorze silnika,hasłem "TAIL" a w opicie instrukcji BCM, (nie mniej tajemniczo). Dopiero miernikiem udało mi się wykryć przerwę w bezpieczniku, niezauważalna gołym okiem.

_________________
Mazda6 GH 2,0cdt 103KW, 2009 przejechane 150T.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 sty 2016, 20:23 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Masz w kabinie zapasowe więc najlepiej po prostu wyjmować i wkładać zapas. Co do gryzoni - szwagier montował w Maździe w Niemczech taką puszeczkę emitującą dźwięk nieprzyjemny dla kun, bo mu kiedyś jedna taka wyżarła dziury w macie pod maską ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 19 lip 2021, 18:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.06.2021
Posty: 6
Rok produkcji: 2012
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: podlaski
Które bezpieczniki są zapasowe i gdzie je znajdę?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.