Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:08

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 8 lut 2024, 23:07 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.02.2024
Posty: 4
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Region: podlaski
witam .mam taki problem w mojej mazdzie .zapaliły mi się wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej ,silnik pracuje normalnie , brak jest wspomagania kierownicy ,nie pokazuje obrotów silnika ani predkosci ,nie pokazuje temperatury silnika ,nie sygnalizuje działania kierunkowskazów na desce mimo że działają , akumulator jest nowy ,ładowanie jest ok .po podłączeniu do komputera diagnostycznego do złacza wyświetlany jest komunikat ,że nie może się połączyć z komputerem pokładowym ,łaczy się jedynie z deską rozdzielczą .przejrzałem wszystkie bezpieczniki ,są ok .czy ktoś z forumowiczów spotkał się z taką awarią .


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pt, 9 lut 2024, 16:26 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.09.2017
Posty: 810
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
mazda jak to mazda, pewnie coś z elektryki zardzewiało lub było na śniadanie dla kuny.

_________________
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
HISTORIA VIN ASO


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 28 lut 2024, 18:50 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.10.2022
Posty: 12
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
strzelec59 napisał(a):
witam .mam taki problem w mojej mazdzie .zapaliły mi się wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej ,silnik pracuje normalnie , brak jest wspomagania kierownicy ,nie pokazuje obrotów silnika ani predkosci ,nie pokazuje temperatury silnika ,nie sygnalizuje działania kierunkowskazów na desce mimo że działają , akumulator jest nowy ,ładowanie jest ok .po podłączeniu do komputera diagnostycznego do złacza wyświetlany jest komunikat ,że nie może się połączyć z komputerem pokładowym ,łaczy się jedynie z deską rozdzielczą .przejrzałem wszystkie bezpieczniki ,są ok .czy ktoś z forumowiczów spotkał się z taką awarią .


Siema, udało Ci się ogarnąć temat bo ja mam teraz to samo i nie wiem gdzie szukać?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 28 lut 2024, 23:49 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.02.2024
Posty: 4
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Region: podlaski
tak . prosta sprawa ,potrzebny ci będzie wkretak i kontaktol ablo jakiś inny preparat.za usterkę odpowiada brak zasilania wzmacniacza sieci CAN szybkiej.wzmacniacz ten znajduje się w body computerze i jest to system autonomiczny a to oznacza że nie korzysta z zasilania ogólnego komputera a z oddzielnej linii .body computer znajduje sie przy skrzynce bezpieczników wewnętrznej z lewej strony (przy lewej nodze kierowcy).musisz zdjąc cały plastik który jest nad skrzynką bezpieczników .wszystko jest na zatrzaski , trzyma tylko jeden wkręt i jedna plastikowa nakrętka .jek się do niego dobierzesz to zobaczysz z samego brzegu trzy białe wtyki , dwa większe i jeden mniejszy .wypnij je i potraktuj kontaktolem ,gniazda również .zepnij z powrotem i odpal auto .powinny zgasnąć prawie wszystkie .jeśli będzie ok to poskładaj wszystko do kupy i się przejedz ,powinny zgasnąc wszystkie .pozdrawiam .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 mar 2024, 13:05 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.10.2022
Posty: 12
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Niestety nie pomogło. U mnie świecą się chyba wszystkie kontrolki, nawet od ręcznego chociaż nie jest zaciągnięty. Obroty działają, kierunki, światła wszytko działa i są sygnalizowane na desce jak należy. Po odpaleniu zapala się czerwony kluczyk na desce i czerwona dioda na przycisku Start, trzeba gasić trzymając przycisk. Można odpalić ponownie ale też trzymając przycisk przez chwilę i na desce jest cały czas czerwony kluczyk. Jak zgaszę silnik i zamknę auto pilotem to po ponownym otwarciu pierwsze odpalenie jest ok z zielonym kluczykiem, dalej już czerwony kluczyk itp. W drzwiach kierowcy nie działa otwieranie po przyłożeniu palca do przycisku, trzeba nacisnąć przycisk. Akumulator był szrot jak kupiłem auto i był problem z czerwonym kluczykiem itp i otwieraniem drzwi kierowcy ale nie świeciły się kontrolki. Po wyjęciu aku i naładowaniu zaczął się problem z kontrolkami. Wrzucałem już 2 inne używane aku ale nadal ten sam problem :? Niewiem czy coś się rozkodowało czy co... Komputer sterujący ten pod bezpiecznikami wewnątrz od strony pasażera był na stole u elektryka i niby wszystko ok. Punkty masowe wyczyściłem. Brakuje mi już pomysłów. Jeszcze się zastanawiam bo żaden z tych akumulatorów nie jest taki jak być powinien, tzn ten pierwszy był o wiele za słaby, dwa kolejne też słabsze bo ok 70Ah a powinien być 95Ah ale nie wiem czy aż takie cuda by się działy przez to i to od razu po odpaleniu?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 12 mar 2024, 13:51 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.02.2024
Posty: 4
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Region: podlaski
jaki to jest model mazdy .czy auto było podpinane pod komputer diagnostyczny.bo z tego co piszesz jest to inny model mazdy niż moja .


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 mar 2024, 13:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 13.10.2022
Posty: 12
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
2.2 MZR, po zakupie podłączałem pod Forscana i stare błędy były, a z nowych o dpf-ie i łańcuchu tylko. Po zmianie aku mechanik nie mógł nic odczytać - brak połączenia z modułem :|


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 mar 2024, 18:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 08.02.2024
Posty: 4
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Region: podlaski
niech mechanik sprawdzi z jakimi centralkami może się połączyć .wtedy będzie wiadomo która sieć szwankuje .z większości centralek komunikacja do body komputera jest realizowana siecią CAN szybką .pod tą sieć podłączona jest deska rozdzielcza .do deski dochodzi również sieć CAN wolna .obydwie sieci dostępne są na złączu diagnostycznym EOBD II. wolna sieć obsługuje np. centralny zamek .myślę że jest potrzebny lepszy komputer diagnostyczny .niemożliwym jest żeby obydwie sieci padły .trzeba by też zdobyć schemat instalacji elektrycznej auta .ja do swojego zdobyłem na mazda forum .jeśli się połączysz z deską rozdzielczą i innymi centralkami wiadomo będzie w którym wezle szukać usterki .


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.