Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:30

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 11 sie 2021, 16:42 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.01.2020
Posty: 6
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
LPG: Tak
Region: lubelski
Witam Panowie. Mazda 2005 i mam moduł gr1a67890a. Manetka AUTO. Czujnik zmierzchu itp. Chciałbym założyć dzienne więc potrzebuje numeru modułu który mi na to pozwoli. Oczywiście przeczytałem te 10 stron waszych wypowiedzi.. Ale te wszystkie są do nowszej wersji Mazdy po 2006. Podpowiecie coś?? Czy ten od nowszej wersji normalnie podejdzie??


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 12 sie 2021, 07:16 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Jareczek191 polecam szukać informacje w dziale Mazdy GG/GY :)

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 sie 2021, 19:35 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.01.2020
Posty: 6
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
LPG: Tak
Region: lubelski
Wyszukiwarka google skierowala mnie tutaj i nie zauwazylem ze to taki dzial. Sorki. Temat ogarnalem i to nawet nie spodziewalem sie ze tak mi to ladbie wyjdzie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 15 paź 2022, 18:53 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 25.11.2021
Posty: 43
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
No i ja dzisiaj pozbyłem się świateł skandynawskich.
Część projektu montażu soczewek Bi-Led została zrealizowana.
Poniżej dokładne zdjęcia przelutowanego modułu wg zdjęć z pierwszej strony tego posta.

Obrazek

Obrazek

-- Dodano: 15 października 2022, o 19:50 --



-- Dodano: 15 października 2022, o 19:53 --

Jak widać wszystkie funkcje modułu są spełnione.

Warto by tylko dodać w elektronice opcje, że jak aktywują się wycieraczki to automatycznie aktywują się światła mijania.
To jest duży problem widoczny na polskich drogach, że ludzie w deszczu zasuwają na światłach dziennych ponieważ w niektórych autach automaty nie włączają świateł.

_________________
pozdrawiam
Sartan

Mazda 6 kombi 2.0 diesel (GH) rocznik 2008


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 paź 2022, 15:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.07.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: śląski
Witam udało mi się zakupić moduł GS1E67890A i mam pytanie czy któs ma wraz z tym modułem LEDY do jazdy w dzień? Chciałbym założyć tak, żeby po zmierzchu gasiły się LEDY do jazdy dziennej w momencie gdy czujnik odpali mijania.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 30 paź 2022, 20:08 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Technoid też tak chciałem kiedyś zrobić, ale finalnie odpuściłem całkowicie ten temat. Na pewno trzeba znaleźć kabel z sygnałem od czujnika zmierzchu i dodać jakiś przekaźnik który odłączy światła LED (do jazdy dziennej) w momencie jak dostanie sygnał z tego czujnika zmierzchu. Dodatkowo trzeba to tak spiąć, żeby nadal działały kierunkowskazy więc nie jestem do końca pewny jak dokładnie powinno to działać, bo średnio znam się na samochodowej elektryce. Też zależy jakie masz LEDy do jazdy w dzień itd. itd.

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 30 paź 2022, 23:06 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 25.11.2021
Posty: 43
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Witam,
Wg mnie temat jest prosty.
Ledy jeśli kupisz zestaw świateł dziennych mają automatyczne systemy uruchamiające światła DRL i rozłączające je po zapaleniu świateł mijania / postojowych. GS1E zapala mijania i postojowe więc wyłączenie Ledów robisz biorąc sygnał z świateł mijania.
Chyba, że widzicie inny problem którego ja obecnie nie widzę.

Jeśli natomiast nie masz ledów to ja będę zakładał moduł DRL do sterowania świateł drogowych na 30% mocy.

Załączenie świateł postojowych spowoduje wyłączenie świateł DRL.

Kupiłem od razu moduł do sterowania masą więc z montażem nie powinno być większych trudności.

_________________
pozdrawiam
Sartan

Mazda 6 kombi 2.0 diesel (GH) rocznik 2008


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 31 paź 2022, 07:35 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Drogowe na 30% powinny być prawnie zakazane... :arrow: :/ <slabo>

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 lis 2022, 00:59 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 25.11.2021
Posty: 43
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
A dlaczego? Podobne rozwiązanie było stosowane na początku w wielu markach. Później zaczęto dopiero wprowadzać dodatkowe żarówki DRL i w końcu swiatla LED DRL. Ja uważam że to i tak lepsze rozwiązanie niż tanie światła DRL LED z Allegro, które przestaną świecić po jednym sezonie zimowym.

Dzisiaj walczyłem i poległem.

Kupiłem moduł DRL do sterowania masą, a po przygotowaniu całej instalacji dodatkowej i montażu w aucie okazało się, że swiatla drogowe świecą się na 100% cały czas.

W mojej Mazdzie swiatła drogowe są załączane przez podanie 12V na żarówkę , a nie masy jak wcześniej sądziłem. Ehh szkoda czasu i błędnie kupionego modułu. Trzeba zamówić nowy.

_________________
pozdrawiam
Sartan

Mazda 6 kombi 2.0 diesel (GH) rocznik 2008


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 2 lis 2022, 06:33 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Technoid, kupujesz DRL jakie chcesz (pomijam homologacje), DRL przeważnie mają moduł wyłączający który podpinasz pod żarówkę postojową.

Efekt jest taki, że DRL świecą wtedy kiedy nie świeci postojowa=mijania=drogowe, postojowe zawsze się świecą z mijania i drogowymi, wtedy DRL/dzienne wyłączają się.

Wszytko


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 5 lis 2022, 21:22 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 25.11.2021
Posty: 43
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Witam,
Ja zakończyłem drugi etap montażu Bi-Led do mazdy w postaci montażu modułu sterowania światłami DRL jako długie na 30% mocy.

Ważna uwaga do koleżanek ;-) i kolegów.

Należy kupić moduł sterowania +12V, a nie masą. Ja zrobiłem na początku ten błąd i kupiłem moduł sterowania masą i to nie działa w naszych mazdach.

Poniżej zamieszczam łopatologiczny schemat jak wszystko podłączyłem. Ważne jest zastosowanie diod zenera aby zapewnić prawidłowy kierunek przepływu prądu od modułu przez żarówkę do masy akumulatora. Diodę trzeba wstawić najlepiej na przewodzie białym wtyczki żarówki i dopiero zasilanie z modułu podłączać między diodą, a wtyczką też do białego przewodu.

Poniżej schemat z linkiem do dysku google.
https://docs.google.com/presentation/d/ ... sp=sharing

Obrazek

Oczywiście żeby było jasne nie biorę odpowiedzialności jeśli ktoś będzie podłączał moduł zgodnie ze schematem i ulegnie jego auto uszkodzeniu. U mnie to działa ale czy w Twoim zadziała nie daję 100% gwarancji.

-- Dodano: 5 listopada 2022, o 22:22 --

No i filmik jak wszystko hula.


_________________
pozdrawiam
Sartan

Mazda 6 kombi 2.0 diesel (GH) rocznik 2008


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 15 mar 2024, 09:07 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.09.2018
Posty: 3
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: podkarpacki
Cześć, temat już przykrył się kurzem, ale mam pytanie. Jak jest z poliftem? Bo u mnie w miejscu gdzie powienien być moduł hula wiatr. Mam tryb auto na manetce, czujnik świateł i deszczu. Może jest w innym miejscu, albo w tej wersji nie występuje?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.