Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 15:32

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 11 lut 2015, 22:51 
Świeżak
Offline
Od: 08.12.2014
Posty: 25
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Witam!
Posiadam mazdę z czujnikami zamontowanymi na tył auta. Auto miało te czujniki od nowości ale domyślam się, że były one dokładane przez serwis..
i teraz moje pytanie czy prostą sprawą było by dodanie czujników parkowanie z przodu?
Czy wystarczy tylko dokupić czujniki i podpiąć się pod centralke?
Czy centralka jest z reguły pakowana na 8 czujników i będzie wykrywała dodatkowe czujniki?
Jak to wszystko wygląda?

pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 lut 2015, 05:22 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Tył jest i działa, chcesz dołożyć na przód.
Kupujesz czujniki tylko na przód 4szt , wiercisz zakładasz i już ;)

Sent from my Sony Xperia Z1 using TT 4.11.2


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 lut 2015, 08:49 
Świeżak
Offline
Od: 08.12.2014
Posty: 25
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
A gdzie znajduje się centralka, chciałbym sprawdzić na ile mam czujników, aby nie było później draki..
Czujniki zwykle z alledrogo czy musze być oryginalne mazdzi?
Czasami sprzedają czujniki na tył oryginalne używane, czy ona by pasowały na przód?
A jeśli okaże się że mam centralke na 4 sensory to prosta sprawa jest zamiana centralki na 8? I wszystko będzie trybic?

Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 lut 2015, 08:55 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
A nie możesz mieć dwóch centralek że swoimi czujnikami , na przód i na tył ?
Twoje tylne czujniki mają już swoją centralę. Ile ona obsługuje czujników, 4 5 czy 8, a może może obsługiwać tył jak również przód?

Sent from my Sony Xperia Z1 using TT 4.11.2


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 lut 2015, 09:05 
Świeżak
Offline
Od: 08.12.2014
Posty: 25
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
To wg twojego postu wynika ze najprościej dodać osobny układ, co za tym idzie następny wyświetlacZ.. A jest możliwość zamontowania bez wyświetlacza? Z samym bi bii biii?
A jak będę miał na 8 to jednocześnie sprawa się uprupraszcza ponieważ dokładam i to tyle?
Jeżeli załóżmy musiał bym zrobić osobny układ to najlepiej aby wlaczal się przy wrzuceniu jedynki, jak to zrobić?

Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 lut 2015, 09:22 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Tak, kup osobne czujniki z centralka bez wyświetlacza, tylko sygnał jest ważny a nie gapić Sue jeszcze w jakieś dodatkowe cuda.
Fabryczne przednie działają cały czas z możliwością ich wyłączenia. Zakupić możesz z Allegro oryginalny klawisz do czujników, będziesz mieć możliwość ich wyłączenia, a nawet wszystkich (przód i tył) , podepniesz go odpowiednio i będzie jak oryginał;)
Ewentualnie znajdź tylną centralę i zobacz czy ma jakieś puste nuepodlaczone gniazda di dodatkowych czujek.

Sent from my Sony Xperia Z1 using TT 4.11.2


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 lut 2015, 09:28 
Świeżak
Offline
Od: 08.12.2014
Posty: 25
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
To było by super rozwiązanie. :) A jak wygląda taki klawisz i gdzie on jest umieszczony na desce rozdzielczej?
I wtedy rozumiem żeby podpiąć centralka pod ten przycisk i jak np cofam to włączam przycisk i zrobione jak dojeżdżam to włączam przycisk i wyłącza?

A nie wiesz gdzie ta centralka się znajduje?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 12 lut 2015, 09:45 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
No byłoby super:)

Zdjęcia nie posiadam, jest z lewej strony za kierownicą.

Czujniki tylne i tak włączają się dopiero na wstecznym przecież.

Sent from my Sony Xperia Z1 using TT 4.11.2


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 wrz 2015, 15:13 
Świeżak
Offline
Od: 08.12.2014
Posty: 25
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Czyli przycisk tylko na przód :)
Dzięki wielkie będzie bajera :wink:

-- Dodano: Cz, 12 lut 2015, 09:52 --

Czyli przycisk tylko na przód :)
Dzięki wielkie będzie bajera :wink:

-- Dodano: Cz, 24 wrz 2015, 16:13 --

Witam po dłuższej przerwie :)
Zakupiłem przełącznik tak jak mówiłeś..
Do przełącznika dołączona jest kostka z 5 kabelkami, sprawdziłem które kabelki są do załączania i wyłączania i znalazłem dwa - reszta w takim razie bez większego znaczenia. I teraz pytanie jak to wszystko połączyć, czy od centralki dać minus do przełącznika i pozniej do aku, a plus do plusa, czy na odwrót i czy wpinać gdzieś bezpiecznik?

pozdr


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 wrz 2015, 15:54 
Offline
- Do centrali + na przełącznik i przydałby się jakiś bezpiecznik jeszcze.


Ostatnio edytowano Cz, 24 wrz 2015, 15:57 przez maciek261081, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 wrz 2015, 15:56 
Offline
- Do centrali a + na przełącznik i przydałby się jakiś bezpiecznik jeszcze.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 10 gru 2020, 22:24 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.11.2020
Posty: 9
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Witam
Gdzie mogę znaleść centralkę od czujników cofania które mam fabryczne w mojej wersji
Chcę zamontować czujniki na przód i jak będą wolne gniazda w centralce to tam podepnę, czy to będzie działać?


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Cz, 10 gru 2020, 23:31 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Fabrycznie czujniki były na przód i tył. Nie dało się inaczej.
Jeżeli teraz masz tylko na tył, to ktoś musiał dokładać we własnym zakresie.
Szukałabym centralki w tylnej części auta (bagażnik)

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 10 gru 2020, 23:55 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Albo zderzaka z przodu, nie było z czujnikami.
Zerknij pod kolumnę kierowniczą, jeśli będzie taka nie mała czarna puszka z "widocznym" głośniczkiem, i dwoma otworami na regulacje głośności głośniczków przód/tył, to będziesz mieć odpowiedź czy masz fabryczne z tyłu.
Nie mówię że tak musi być


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 5 cze 2021, 18:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.06.2021
Posty: 13
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: świętokrzyski
Pytanie do osób które dokładały czujniki. Po zdjęciu przedniego zderzaka są tam jakieś oznakowane miejsca pod czujniki? Czy trzeba je samemu rozrysować.
Gdzie je najlepiej podpiąć(chodzi o zasilanie).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 6 cze 2021, 22:21 
Nowicjusz
Offline
Od: 14.12.2019
Posty: 48
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Comfort
Region: pomorski
Hello,

miejsca na czujniki są oznakowane na zderzaku. Nie wiem czy wszystkie zderzaki tak mają... Ja kupiłem od wersji Dynamic oryginalnie bez czujników, ale od spodu były znaczki gdzie wiercić. W necie też kiedyś widziałem instrukcję montażu czujników i i był tam schemat z wymiarami. Ja mam oryginalnie przednie czujniki, zmieniałem tylko zderzak więc przy instalacji nie musiałem nic kombinować.

Pozdrawiam

_________________
"Życie jest pasmem straconych okazji."


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 5 lis 2021, 13:40 
Świeżak
Offline
Od: 20.03.2020
Posty: 32
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: wielkopolski
Cześć,
trochę późno, ale może kiedyś, komuś się przyda.
U siebie oryginalnie też nie miałem czujników (wersja sport, rynek niemiecki), kupiłem:
https://amio.pl/zestaw-czujnikow-parkow ... /3-11-2190

na zderzaku z przodu miałem oznaczone punkty do wiercenia.
Centralka z tyłu, jeden z sygnałów podłączony do wstecznego, a drugi sygnał idzie ze światła hamowania.
Dołożyłem także wyłącznik czujników z przodu, wyglądający jak oryginalny Mazdy, w tym samym miejscu. Po co wyłącznik? Ze względu na brak sterowania z CANa, podczas jazdy w deszczu i hamowania aktywowały się czujniki z przodu i piszczały podczas dużego deszczu / śniegu. Na centralce jest jakaś regulacja, ale nie było okazji się tym pobawić.
Czujniki z przodu włączają się w 2 sytuacjach, zawsze na 10sec:
- wyłączam wsteczny
- zahamuję.
Sygnał z hamulca puszczony szeregowo przez wyłącznik, więc gdy go nie potrzebuję, sygnał nie dochodzi do centralki (90%) czasu. Z tego co widziałem, nawet seryjnie w niektórych autach trzeba ręcznie przód aktywować, więc nie jest to aż tak dziwne :)

Z tyłu montaż banalnie prosty, jak ktoś jest zwinny, to nawet nie trzeba nic demontować (jeśli są otwory lub położenie oryginalne nie ma aż takiego znaczenia i wiercimy od zewnątrz).
Z przodu trzeba zdjąć zderzak. Minusem jest długość Mazdy, mimo przedłużaczy czujników z przodu, ledwo, ledwo wystarczyły mi na przeciągnięcie ich z prawej strony przedniego zderzaka, przez komorę silniki pod akumulatorem, do kabiny, wzdłuż lewej strony auta pod osłonami progów, aż do bagażnika z lewej strony we wnęce. Przewodów na styk.
Drugi minus, to że te co mam nie wyglądają jak oryginalne. Wtedy jeszcze nie było dostępnych takich z wyglądem oryginału w kolorze białym, teraz widzę jest większy wybór.

Oczywiście zamiast sygnału z hamulca można użyć po prostu przycisku, przełącznika, który będzie trzymał sygnał lub wyzwalał na te 10sec. Zdecydowałem się na sygnał z hamulca, bo podczas parkowania jest to chyba wygodniejsze niż szukanie guzików, a druga sprawa, gdy działa tył, nie działa przód, co jest ważne przy jednotonowym głośniczku, wiadomo, czy przeszkoda jest z tyłu, czy z przodu, co może być problemem przy dwóch różnych centralkach i ciasnym miejscu, nie wiemy, który pika.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 5 lis 2021, 14:33 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Podczas parkowania na wstecznym, uruchamiame były również przednie czujniki, i odwrotnie jak parkujesz przodem to tylne czujniki też był włączane.

Przednie czujniki działały zawsze do jakiejś tam prędkości chyba.

Tył masz swoje dołożone czujnik wstecznego załączane po świetle wstecznego, ok ale czy przednie czujniki też się załączają? Powinny a napewno pomagają.

Jeśli chodzi o automatyczne włączanie czujników przy parkowaniu przodem, możesz założyć krańcówke w okolicy dźwigni zmiany biegów tak, aby wykrywały włączenie pierwszego biegu, chyba że ktoś parkuję przodem jeszcze na dwójce to też można to dorzeźbić.
Wtedy włącznik manualny u ciebie byłby zbędny, chociaż zawsze przydatny byłby w sytuacji jakieś awarii jednego czujnika.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 5 lis 2021, 15:16 
Świeżak
Offline
Od: 20.03.2020
Posty: 32
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: wielkopolski
Fakt, u mnie przód nie może działać z tyłem. Zdecydowałem, że zaakceptuję to ze względu na cenę i jeden głośnik.
W oryginalnych są różne tony dźwięku do przednich i tylnych? Da się rozróżnić, które czujniki łapią? Da się coś innego wymyślić, oczywiście, ale mi to wystarcza.
Teoretycznie taka dodatkowa centralkę można podłączyć, zamiast do wyświetlacza, do nawigacji "akcesoryjnej" z kamerą cofania. Wtedy też na ekranie się będzie wyświetlalo, które czujniki łapią, ale też tego nie chciało się już robić.

Swoją drogą. Orientował się ktoś, czy po tych 10 latach można w maździe dołożyc oryginalne czujniki i ile to może kosztować?
Ceny przykładowo rvm są kosmiczne i warte pół auta, czyli bez sensu, a czujniki parkowania?
Pytam z czystej ciekawości.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 5 lis 2021, 16:42 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
W oryginale jest jedna centralka, za/pod w okolicy kolumny kierowniczej. Ma ona swój głośniczek oraz dwie regulacje głośności. Dwie, ponieważ głośniczek akustyczny tylnych czujników jest umieszczony w boczku pod szybą (w kombi) i jego głośność też można zmienić.
Przednie czujniki brzęczą z przodu, tylne z tyłu, takie stereo przód tył

Osobiście nie lubię wyświetlaczy LED od czujników, nie dość że wyglądają tandetnie a przede wszystkim wolę tą uwagę skupić na widok z lusterek, plus zmienną akustykę sygnału z głośniczków od centralki.

W sumie wystarczają dwa takie same sterowniki, dwa komplety które działają na raz, przód z tyłem, tak jak w oryginale. Zakres kontroli podczas wciskania się przy parkowaniu jest na tyle obszerny ze parkowanie staje się naprawdę sprawne i bezpieczne.

Jedynie trzeba dołożyć jakiś instrument który wiedziałby o parkowaniu przodem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.