Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:28

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 4 gru 2023, 19:35 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.12.2023
Posty: 3
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Dzień dobry. Pół roku temu zakupiłem w komisie używane auto Mazda 6 GH 2008, benzyna.. Przy zakupie poinformowano mnie, że nie były w nim robione żadne naprawy, jest w dobrym stanie technicznym. Po kilku dniach używania pojawiły się problemy, pojawiło się falowanie obrotów podczas rozpoczynania jazdy/postoju. Zgłosiłem się do stacji diagnostycznej, gdzie zalecono wymianę sprzęgła i maglownicy. Wykonałem te naprawy. Nadal były problemy z jazdą, mechanik zalecił wymianę rozrządu, gdyż okazało się, że jest poluzowany. Wymieniłem też pasek i rolki napinacza. Auto nadal sprawiało problemy. Okazało się, że w aucie został wymieniony silnik z 1.8 fabrycznego na 2.0. Zdecydowałem o oddaniu go do ASO na pełną diagnostykę. ASO stwierdziło, że problemem jest właśnie ten wymieniony silnik - jest niekompatybilny z komputerem. Nie zaktualizowano oprogramowania i jedna z części silnika jest niepodłączona i nie można teraz tego zrobić, dodatkowo auto ma tylko 1 rurę wydechową i 5- biegową skrzynię. Czy istnieje jakieś rozwiązanie w tej sytuacji poza ponowną wymianą silnika?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2023, 08:29 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Oddać auto do tego komisu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2023, 08:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.12.2023
Posty: 3
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
nie ma szans żeby to zrobić? a jeżeli tak to czy koszt będzie naprawdę tak duży jak czytałem? aktualnie wydałem już kilkanaście tysięcy na naprawy... dopiero ASO przedstawiło mi pełną ekspertyzę wydaję mi się że reszta warsztatów po prostu na mnie żerowała.. z komisem brak kontaktu.. gościu się wszystkiego wypiera, pomimo tego że mam masę dokumentów i paragonów... zakładam sprawę w sądzie, ale szukam od razu wszystkich rozwiązań.. nie wiem za bardzo co mam robić ponieważ odkładałem na ten samochód wiele lat.. dodatkowo zadłużyłem się aby go naprawić...


Ostatnio edytowano Wt, 5 gru 2023, 20:26 przez basyl, łącznie edytowano 2 razy
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2023, 09:11 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Pewnie są szanse. Skontaktuj się z dobrym serwisem, w mazowieckim może Auto Jaksa Ci pomoże...

P.S. Jak komis sprzedaje bubla, to powinien ponieść tego konsekwencje, chociaż nie wiem, czy mi by się chciało latać w tym celu po sądach...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2023, 10:13 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.12.2023
Posty: 3
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Jak dotąd, pomocy odmówiło mi ASO mazdy na woli... wiele prywatnych warsztatów, oraz kilka serwisów mazdy nieautoryzowanych...
Większość brała za diagnostykę pieniądze nie wydając ani paragonu ani ekspertyzy auta.. po prostu nikt go nie chce robić.. nie wiem czy to aż taki straszny bubel, ale jednak wożę trójkę dzieci wolałbym żeby to było bezpieczne :-/

Potrzebuje namiaru do konkretnej osoby.. warsztaty nie chcą pomóc, jestem z zepsutym samochodem i brakiem funduszy...


Ostatnio edytowano Wt, 5 gru 2023, 20:27 przez basyl, łącznie edytowano 2 razy
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 5 gru 2023, 10:51 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2361
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
A dzwoniłeś do Auto-Jaksa ? Swego czasu byli polecani jako specjaliści od Mazdy w mazowieckim.

Moim zdaniem za to powinien beknąć nieuczciwy sprzedawca...


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.