Teraz jest So, 27 kwi 2024, 07:27

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 431 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Immobiliser
PostNapisane: Pn, 5 wrz 2022, 22:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.09.2022
Posty: 2
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: łódzki
Cześć, kupiłem mazdę 6 GH ale auto posiada tylko jeden kluczyk z pestka, ;((

Kupiłem kluczyk od Chińczyków, mam elm vgate na bluetooth, ale w forscan nie wykrywa mi modułu pats.
W poprzednim aucie, mondeo MK3 ten moduł normalnie był dostępny na moim vgate.
Czy bylibyście w stanie mnie naprowadzić jak sobie poradzić samemu z dopisaniem nowej pestki do immo?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 wrz 2022, 04:04 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Musisz skopiować transponder u specjalisty, transponder w Mazdzie ma kształt małej trumienki plastikowej, szklane transpondery słabo działają,.
Później, elektronika pilota musi być takiej samej firmy jak zainstalowana w Mazdzie, przykładowo Siemens.
Parujesz piloty według kombinacji otwórz drzwi wciśnij klawisz otwórz drzwi a na potwierdzenie parowania musisz dostać 3 razy awaryjne..., film instruktażowy jest na YT, tożsamy jak do RX-8.
Dodajesz nowego pilota manualnie, nie potrzebujesz do tego OBD.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 wrz 2022, 06:59 
Wstydliwy
Offline
Od: 05.09.2022
Posty: 2
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: łódzki
Kluczyk odpowiedni z transponderem mam już zamówiony, czekam na dostawę.
Jaki koszt może być takiego programowania u specjalisty, żeby nie dać się zbytnio naciągnąć?

A może są jakieś programatory "tanie clony" które kopiują takie transpondery?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 wrz 2022, 10:36 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Kluczyk w sensie, elektronika (Siemens bądź ten drugi =zapomniałem=)pilota, musi być taka sama jak centralka (znajdziesz ją nad schowkiem po lewej stronie, przy radiu jakby. Były dwie firmy które udostępniały Mazdzie centralkę do komunikacji pilota z autem, Siemens i jakaś druga firma.

Kopiowanie transpondera to w zależności od miejscowości, bywa różnie. Ale jak będzie dorobiona ta plastikowa trumienka to spoko.

Jak już złożysz kluczyk (grot, elektronika od pilota, transponder), to wszystko Parujesz w Mazdzie jako drugi komplet, drugi pilot.
Procedurę dodawania drugiego pilota gdzieś znajdziesz na forum a jak nie to na YT.
Tam są pewne manewry do zrobienia w odpowiedniej kolejności, łatwizna w sumie.

Po tym zabiegu wszystko zaczyna działać, IMO również nie będzie (nie powinno) krzyczeć.

Na Alle był kiedyś gość co dorabiał całe kluczyki, wysyłałeś mu swój na wzór a on robił drugi.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 4 maja 2023, 20:23 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.05.2023
Posty: 1
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: warmińsko-mazurski
Witam Pomocy w mojej Mazdzie 6gh 2008 przestał działać centralny z kluczyków.Na początku sporadycznie nie otwierał albo nie zamykał.Klapa od bagaznika też się nie otwiera.Od dłuższego czasu to loteria czy otworzy z pilota Byłam u 2 elektromechaników kazdy z nich obstawiał piloty polutował coś na płytce i dzialalo przez chwilę drugi poprawił po pierwszym i ten sam skutek był. Później obstawiali ze pilot zżera baterie kupiłam całe opakowanie i potrafiłam co dzień wymieniać zero efektu.Podjechalam do kolesia który programuje stacyjki i on urządzeniem sprawdził piloty, dawały sygnał alee w samochodzie coś nie tak bo nie miał sygnału z anteny ?
Jeżdżę i wydaje kasę i nikt nie potrafi ogarnąć mi centralnego Pomóżcie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 20 maja 2023, 11:50 
Wstydliwy
Offline
Od: 26.03.2023
Posty: 3
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
pytanko mam, czy można zaprogramować nowy czysty transponder do Mazdy 6, 2011r, 2l, benzyna, automat? zmieniałem obudowę kluczyka i wywaliłem starą obudowę z transponderem :/ ponieważ zapomniałem o nim ;(( , mam jeden działający klucz, zmieniałem w drugim kluczu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 27 maja 2023, 16:35 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.05.2023
Posty: 9
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Witam. Podpowie ktoś, gdzie w Warszawie mógłbym dorobić i kompletnie skonfigurować kluczyk ( nie w ASO), na podstawie tego który mam? Kupiłem samochód z jednym i nie mam zapasowego.
Z góry dziękuję.

_________________
Bez Mazdy, nie ma jazdy.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 wrz 2023, 08:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.08.2023
Posty: 1
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Witam posiadam mazde 6 GH 2.2 D 2010 r od paru dni nie mogę otworzyć auta z kluczyka bateria wymieniona ma nową więc wykluczylem. Auto otwieram kluczykiem w pilocie po otwarciu jakichkolwiek drzwi czy bagażnika włącza się Alarm mimo to auto mogę uruchomić. Problem polega na tym że nie mogę otworzyć auta z kluczyka i wyje alarm i podczas jazdy później się uspokaja można wyłacYc kluczykiem choć nie wiem czy to funkcjonuje. Błędy jakie mi wyskakują to U0028:87-0A Magistrala A pojazdu , B10D7:94-0A


Ostatnio edytowano Pt, 22 wrz 2023, 08:22 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 30 paź 2023, 19:37 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.10.2023
Posty: 1
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: wielkopolski
Cześć,
Posiadam świeżo kupioną mazde 6 GH 2009 kombi 2.0 D.
Niestety nie działają oba kluczyki (otwieranie, zamykanie przyciskami).
Co do tej pory ustaliłem:
- procedura kodowania pilota nie działa
- wymiana sterownika centralnego zamka nie pomogła
- odłączenie aku na 5 minut nie pomogło
- reset BCM nie pomógł
- baterie w pilocie wymienione, blaszki i styki czyste

Jakieś rady? Niczego więcej nie znalazłem na forum.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 lis 2023, 16:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.07.2022
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
16 marca 2015, o 22:15 Millerek napisał(a):
wymiana wadliwej centralki+pilotów


Czy wiadomo jakie numery części centralki i pilotów były montowane przez serwis jako remedium? U mnie wymiana pilota Siemensa na nowy zamiennik z dalekiej azji pomogła na około rok. Teraz bateria w nim starcza na kilka tygodni, tak jak w pozostałych dwóch oryginalnych.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 sty 2024, 16:54 
Adept
Offline
Od: 31.05.2015
Posty: 125
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: pomorski
Cześć. Mam problem z kluczykami. Bateria wytrzymuje ok 3 m. Pilot otwiera ale nie zamyka drzwi. Mam ten problem już od dłuższego czasu ale wczesnej wystarczyła zmiana baterii i pilot otwierał i zamykał i było ok. Teraz po wymianie baterii tylko otwiera. W czym problem? Kupilem na Ali pilot Siemens 5wk434090F moj ma końcówka D podobno miało działać ale nie mogę zakodować pilota poległem na pkt.5. co mogę jeszcze zrobić ? Myślę nad wymianą modułu kluczyka ?
Proszę o poradę dzięki

-- Dodano: 17 stycznia 2024, o 16:54 --

Cześć. Ktoś pomoże jakieś sugestie? Kluczyk działa ok tyg. i już nie zamyka tylko otwiera. To wina modułu? Kluczyka ?

_________________
https://t.me/pump_upp


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 431 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.