Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:45

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 14 lis 2020, 17:39 
Świeżak
Offline
Od: 24.10.2017
Posty: 31
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Witam dzisiaj rano zauważyłem problem w mojej Maździe mianowicie kiedy włączę światła drogowe przestaje mi działać wentylator wewnątrz kabiny do ogrzewania. Nie wiem co jedno z drugim ma wspólnego ale tak się dzieje. Jeszcze jest jeden objaw jak włączę drogowe światła to przekaźnik kierunkowskazów ale tylko w prawą stronę zaczyna szybko tykać a kierunki szybko migać. Kiedy tylko przełączę światła na mijania wszystko wraca do normy. Powiem szczerze, że w życiu czegoś takiego nie widziałem. Nie wiem czy powodem tego może nie być lekka kolizja z psem pękł mi wtedy zderzak i straciłem lewy halogen ale to jakiś czas temu a anomalia teraz.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 16 lis 2020, 11:23 
Stały bywalec
Offline
Od: 25.09.2017
Posty: 810
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: pomorski
Zapewne brakuje gdzieś masy, czy po kolizji elektryka świateł działa poprawnie? Wyjmij bezpiecznik od swiateł drogowych i zobacz.

_________________
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
HISTORIA VIN ASO


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 lis 2020, 16:51 
Świeżak
Offline
Od: 24.10.2017
Posty: 31
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: łódzki
Dzisiaj się za to wziąłem żeby zobaczyć i tak... włączam drogowe i robi się choinka z przodu tj. świeci się prawe drogowe mijania i postojowe natomiast w lewej lampie nic oprócz lekko jarzącego się kierunkowskazu. Kiedy wypinam kostkę od żarówki drogowej w lewej lampie wszystko wraca do porządku działa poprawnie. Wina żarówki to nie jest zamieniałem miejscami, przekaźniki w porządku. Wypiąłem kostki od drogowych zmierzyłem napięcie wszystko oki. Tylko jak wpinam kostkę do żarówki w lewej lampie to się te cuda dzieją. Po kolizji straciłem prawy halogen ale jest wypięty i kostka luźno sobie leży oglądałem ten kabel od halogenu w okolicach miejsca uszkodzeń i jest w porządku nie widać przetarć ale chyba on nie ma za wiele wspólnego z resztą nie wiem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 20 lut 2024, 12:27 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.02.2024
Posty: 1
Rok produkcji: 2009
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: świętokrzyski
Witam, mam dokładnie te same objawy awarii świateł i nawiewu powietrza. W jaki sposób udało się naprawić tą usterkę? Proszę o informację.
Z góry dziękuję.

-- Dodano: 20 lutego 2024, o 12:27 --

Problem rozwiązany. Wtyczka masy lamp pod filtrem powietrza przymocowana po lewej stronie podłużnicy. Plastikowa kostka przykręcona śrubą do podłużnicy. Kostka nie posiada uszczelnienia a kable są podłączone za pomocą wsuwek które pod wpływem wilgoci całkowicie skorodowały. Kupiłem miedziane ucho i kable przylutowałem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.