Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:36

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 17 lip 2019, 08:22 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.07.2018
Posty: 14
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zachodniopomorski
ten przełącznik mam dawno zmostkowany, niestety nie wyeliminowałem włączającego się alarmu, szlag mnie już trafia; co ciekawe: w trakcie jazdy nie rozłącza się żaden przełącznik, rygluję wszystkie drzwi na trasie.
na komputerze w ASO wyskoczył błąd akutatora tylnych drzwi. ForScan nie wykrył żadnych błędów, poza zanikiem napięcia, ale dlatego, że na lotniskowym parkingu rozłączałem baterię, żeby nie wył, a po powrocie z podróży uruchomić samochód.

-- Dodano: 17 lipca 2019, o 09:18 --

znalazłem na ebayu:
https://www.ebay.co.uk/itm/MAZDA-6-2009-2-2-DIESEL-REAR-LEFT-DOOR-LOCK-MECHANISM-ACTUATOR-WITH-INNER-HANDLE/273891394167?hash=item3fc5330277:g:RHAAAOSw11BcE21v

-- Dodano: 17 lipca 2019, o 09:22 --

Może ktoś poradzić, czy ciężko dobrać się do zamka tylnych drzwi?


Ostatnio edytowano Śr, 17 lip 2019, 08:11 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Cytowanie zbyt długiego fragmentu wypowiedzi (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 18 lip 2019, 10:38 
Amator
Offline
Od: 04.11.2017
Posty: 89
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
komati gdy aktywuje Ci się alarm, ile razy miga dioda kontrolna alarmu gdy już wyłączysz alarm pilotem? (Sekwencja migania diody informuje o przyczynie uruchomienia alarmu, chce porównać z tym co dzieje sie u mnie)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 lip 2019, 07:08 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.07.2018
Posty: 14
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zachodniopomorski
miga 5 razy...

Miałem dosyć tego alarmu, rozłączyłem mostek w kostce czujnika maski, alarm już się nie uzbraja przy zamykaniu, został tylko centralny; muszę się tylko przyzwyczaić, że kierunki nie migają przy zamykaniu/otwieraniu auta. :|


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 wrz 2019, 19:30 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.08.2019
Posty: 4
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: małopolski
Cześć. Ja w podobnym temacie. Nie chce tworzyć nowego wątku więc piszę tutaj.
Jestem posiadaczem mazdy od około 3 tygodni. Koło 2 tygodni temu, zauważyłem że w mojej 6 mrugały światła awaryjne. Kilka mrugnięć i przestało. Bez sygnału dźwiękowego, tylko awaryjne (przyznam szczerze, że nie mam pojęcia czy jest syrena ale stawiam że nie). Zszedłem do samochodu, obszedłem dookoła, spokój, cisza. Po tym czasie często zaglądałem do okna ale sytuacja się nie powtarzała, aż do wczoraj. Koło 9-12 mrugnięć i spokój, później z 4 sekundy przerwy i znowu. Zszedłem do samochodu i w środku latała jedynie mucha, która aktualnie siedziała na podsufitce. Kiedyś gdzieś natknąłem się tu na forum jak ktoś pisał o jakimś czujniku, bodajże ruchu, wewnątrz samochodu. Czy rzeczywiście jest coś takiego i czy owe czujniki mogły by wyłapać latającą muchę? Mam coś na wzór jakichś diodek/czujników w okolicy światełek na podsufitce ale czy to jest to, nie mam pojęcia.
Jeśli to nie to co opisałem wyżej to mam nadzieje, że jest to kwestia tego czujnika pod maską lub kostki przy bezpiecznikach.
Dodam jeszcze, że przed zakupem byłem w ASO na przeglądzie i zlokalizowali mi 2 błędy których nie udało się usunąć. Mianowicie 1 - B10A5 - Syrena alarmowa i 2 - B109F - Moduł czujnika wtargnięcia do pojazdu. Wszystko wydaje się powiązane ale jak Wy to widzicie i co byście mi radzili w takiej sytuacji?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 12 paź 2019, 09:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 04.12.2017
Posty: 4
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
Witam mam taki sam problem jak wy. Wszystkie problemy, które są tu opisane powracaja jak bumerang po próbie naprawy . Czy ktoś może poradzić jak całkiem wyłączyć alarm tak aby tylko centralny zamek został. Nie wiem gdzie znajduje sie moduł alarmu mam angielską wersję. Wymatowałem z bagażnika po lewej stronie syrene alarmu oraz odlaczyłem od klaksonu kabel wydaje mi sie że to wystarczy bo alarm się aktywował ale chcę całkowicie wyłączyć alarm. Czy wie ktoś jak to zrobić.
Dziękuję za pomoc


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 2 kwi 2020, 18:26 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 14.09.2014
Posty: 927
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
No to i mnie chyba dopadł problem. Dwa i pół miesiąca eksploatacji Madzi bez uwag... i wczoraj wieczorem i dziś po południu załączył się alarm "sam z siebie". Żona mi mówi poczytaj co tam chłopaki na forum piszą. Przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem metody, która załatwiała by sprawę profesjonalnie i definitywnie (problem nawracał niemal u wszystkich). Rozłączanie skutkujące całkowitym brakiem alarmu w ogóle mnie nie satysfakcjonuje. Kurde musi być jakiś sposób. Jutro kupię wd40 i popsikam zamki - od tego zacznę. Potem pomyślimy. Alarm mam fabryczny no i teraz wiem, że działa <spoko> tylko czemu nie wtedy kiedy trzeba <offtopic>
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
A może ktoś z Was znalazł 100% metodę?

_________________

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele"


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 kwi 2020, 12:28 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.01.2018
Posty: 3
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: małopolski
Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj, więc jeśli coś źle wstawię, proszę nie krzyczeć. Też mam problem z alarmem od ok roku. Czyściłem już raz czujnik w zamku klapy i wydawalo sie, że pomoglo. Niestety na jakieś kilka miesięcy i problem wrócił. Tym razem wymontowalem czujnik, żeby wyczyścić go jak należy, ale wygląda na to, że nie bardzo ma tam się co zabrudzić. Styki są schowane pod malym guziczkiem. Blaszka o której koledzy pisali, też dociska dobrze, więc albo czujnik jest po prostu do wymiany, albo problem leży gdzieś indziej.
0744E36B-56AB-4F70-87DF-D6553AB67695.jpeg27991099-EA99-4196-8CBF-D20807416E29.jpeg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 kwi 2020, 12:48 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Właśnie ze wlatuje syf do tego czujnika. Jest umiejscowiony w bardzo złym miejscu. Zobacz ile ma szpar ten czujnik, wyobraź sobie jak leje i jedziesz autostrada 130 myślisz ze syf się tam nie dostanie ?? Mój od tego czyszczenia co 3 miesiące pękną i chyba będę musiał kupić nowy wrrrr. Pisałem do Rikiego z mazparts czy może poprawili ten czujnik, nic z tego. Wiec będę myślał nad jakimś innym rozwiązaniem :idea:

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 kwi 2020, 15:03 
Wstydliwy
Offline
Od: 10.01.2018
Posty: 3
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: małopolski
Przeciez to jest zamkniete? Blaszka dociska ten czerwony guziczek i zwarcie stykow jest w srodku, wiec brud, woda itd nic tu nie przeszkadzaja. Chyba ze rozebrales czujnik? I mimo czyszczenia kilka godzin temu, alarm znowu sie wlaczyl jak slonce przygrzalo w maske. Wypialem calkiem czujnik.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 kwi 2020, 08:02 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.04.2019
Posty: 1
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Region: zagranica
Ja mam troszeczkę inny problem z włączającym się alarmem. Otóż kiedy zamykam samochód kierunki migną raz, następnie 3 razy i alarm się włącza co parę minut. Doszedłem to tego że problemem jest maska od silnika, tyle że zamknięta. Kiedy jest otwarta nie ma najmniejszego problemu. Miał ktoś podobny problem, lub może podpowiedzieć jak sobie tym poradzić? Zamykanie ręcznie wszystkich drzwi żeby sąsiadów nie denerwować jest uciążliwe.

-- Dodano: 21 kwietnia 2020, o 06:09 --


Ostatecznie odłączyłem tą kostkę przy zamku. Pytanie tylko czy alarm będzie działał bez niej?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 kwi 2020, 08:28 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Po odłączeniu tej kostki auto się zamknie ale alarm się nie uzbroi.

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 15 maja 2020, 14:01 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.05.2020
Posty: 1
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: zagranica
witam szanowne grono
sąsiad mi się skarży że mój alarm go budzi w nocy ;)
a odpięcie syreny? gdzie ona się znajduje i czy jej odpięcie nie wpłynie na na auto? np czy nie "zablokuje" całego auta?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 maja 2020, 08:29 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
No dobra podepniesz syrenę ale kierunkowskazy będą migać, po jakimś czasie ci się rozładuje aku. Odrobił czujnik maski i będziesz miał z głowy. Ja narazie tak zrobiłem.

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 maja 2020, 15:32 
Nowicjusz
Offline
Od: 08.03.2020
Posty: 53
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: podkarpacki
ma ktoś rozwiązanie na ten alarm przeczysciłem dwa razy czujnik pod maska a nawet robiłem zworke czyściłem kostke pod maska za kazdym razem mija pare dni i to samo alarm sie włacza zawsze koło południa jak słonce mocniej przygrzeje . Nie chce go odpinać całkowicie bo często auto stoi nocą na nie strzeżonym parkingu także może sie przydać


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 maja 2020, 15:46 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Zrobiłeś wszystko co możemy sami zrobić. Jeżeli odpisałeś czujnik maski, zrobiłeś zworke i dalej się włącza to znaczy ze to nie wina czujnika maski. Trzeba podpiąć pod komputer i zobaczyć który z czujników świruje. Albo sam podepniej i zobaczysz w forscanie albo do elektryka.

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 maja 2020, 18:40 
Nowicjusz
Offline
Od: 08.03.2020
Posty: 53
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: podkarpacki
forscan to jakis program na OB2?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 maja 2020, 19:30 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Tak gratisowy

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 maja 2020, 17:25 
Nowicjusz
Offline
Od: 08.03.2020
Posty: 53
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: podkarpacki
trzeba bedzie podjechac do kogoś kto ma ale wątpie zeby to coś pokazało. Zworka też może powodować inna rezystancje i przez to sie załącza alarm tylko ze dziwne ze dzieje sie to po chłodniejszej nocy i jak słońce zaczyna swiecić na samochód ten alarm zyje swoim życiem. A gdzie znajduje sie syrena chociaz ją bym odłączył bo az wstyd przed sąsiadami jak wyje w południe


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 maja 2020, 19:23 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
No ale bez sensu. Piszesz ze nie chcesz odłączyć sensora klapy całkowicie bo auto stoi pod chmurką i alarm potrzebny a chcesz odłączyć syrenę :idea: :> . Zrób tak jak ja. Odłącz czujnik maski i wsio. Alarm się nie uzbraja Ale autko się zamyka jak trzeba <spoko>

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 maja 2020, 20:19 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 14.09.2014
Posty: 927
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: śląski
U mnie działa WD40! Zalewam to ustrojstwo pod maską i luz. Fakt bywa, że cholera po kilku dniach się sama odezwie, ale od dłuższego czasu cisza! <spoko>
Zawsze można też zamknąć z centralnego (przekręcając kluczyk w drzwiach) bez uzbrajania alarmu przyciskiem na pilocie :)

_________________

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele"


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 maja 2020, 21:31 
Nowicjusz
Offline
Od: 08.03.2020
Posty: 53
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
Region: podkarpacki
nie rozumiem o co chodzi z tym alarmem co daje psikanie czujnika skoro cały jest zabudowany blaszka podgięta to styk jest cały czas. Mam keyless to troche kłopotliwe zamykanie z kluczyka po odpieciu czujnika brak kierunków. Ten cały alarm to jakaś porażka jak sie coś porobi przy nim tydzien albo dwa spokój i to samo ciekawe jak w zimie czy też są takie problemy...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 2 cze 2020, 01:13 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 04.04.2013
Posty: 223
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Lucasbadboy napisał(a):
No ale bez sensu. Piszesz ze nie chcesz odłączyć sensora klapy całkowicie bo auto stoi pod chmurką i alarm potrzebny a chcesz odłączyć syrenę :idea: :> . Zrób tak jak ja. Odłącz czujnik maski i wsio. Alarm się nie uzbraja Ale autko się zamyka jak trzeba <spoko>


Czy moglbys mi pokazac dokladne miejsce, gdzie odlaczyc czujnik maski od alarmu? Tez mam ten problem.

_________________
Mazda 6 GH - Ajsmeno


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 lip 2020, 12:44 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.07.2020
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Witam

Też z tym walczę już długo i znalazłem przyczynę. Czyszcze kostkę ale i tak parę dni wszystko jest ok a potem znowu problem powraca. O to filmik który wszystko wyjaśni:

https://www.youtube.com/watch?v=qD4318gX9vo

Natomiast druga opcja to odpiąć moduł alarmu który w niektórych wersjach znajduje się za schowkiem pasażera albo w bagażniku:

https://www.youtube.com/watch?v=fVQIkmCtxRI


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 lip 2020, 18:46 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Lepsza i łatwiejsza odpiąć moduł tylko ciekawe gdzie go mam schowanego :). Z tymi przepalonym pinami już było. Ja nie umiem odpiąć kostki za bardzo czyli na pewno jest skorodowana wrrr . Po odłączeniu modułu kierunkowskazy migają ????
Pozdrawiam

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 15 lip 2020, 08:50 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.07.2020
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Moduł wydaje mi się że może być w tylko tych dwóch miejscach które opisałem w moim poprzednim poście. Jak będę miał chwilę to umowie się z jakimś elektrykiem żeby mi podpią ten kabel na krótko.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 lip 2020, 21:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.07.2019
Posty: 7
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: warmińsko-mazurski
7 lipca 2020, o 19:46 Lucasbadboy napisał(a):
Po odłączeniu modułu kierunkowskazy migają ????


No właśnie też mnie to ciekawi. Bo jeśli nie migają przy zamykaniu, bądź otwieraniu to bez sensu odpinać moduł. Wystarczy odpiąć wtyczkę pod maską i będzie to samo.

Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa.
Wtyczka rozpięta, kierunki nie migają, alarm się nie włącza.
Zrobiona zworka, kierunki migają (przy czym źle migają, bo cztery razy), alarm się włącza.
O co tu chodzi??
Byłem pewien, że problem tkwi gdzieś przy wtyczce lub samym zamku. Bo po odpięciu wtyczki przez miesiąc alarm się nie włączył. Denerwowało mnie tylko, że kierunki nie migają.
Zrobiłem zworkę i już przypuszczałem, po tym jak zobaczyłem że kierunki migają aż cztery razy, że będzie źle. No i przed chwilą alarm się włączył..
Nie wiem już :sad:
Do kogo podjechać w Olsztynie? Kto może przebadać poszczególne zamki? Ktoś pomoże?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 5 kwi 2021, 17:27 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 22.10.2014
Posty: 2501
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Witam
Postanowiłem zrobić tak jak na filmiku z yt który wkleił pinki2005. A wiec nalazlem w bagażniku po prawej stronie niby ten alarm, jak na filmiku.

Obrazek

Odłączyłem kostkę, ucieszony biegnę do komory silnika podpiąć kostkę od czujnika maski która oczywiście była wyłączone aby nie wył ten alarm. Zamykam auto ze mną w środku i zaczynam się ruszać aby uaktywnić alarm. No i niestety, włączył się bez dźwięku, same migacze. Wiec wpisałem numery w Google i się okazuje ze to syrena. Wiec problem dalej został :sad: Bo nawet migające kierunkowskazy, wyczerpią powoli akumulator. Wiec podpiąłem tak jak było i dalej zostaje z wypięta wtyczka od czujnika maski :? . W weekend poszukam w schowku, może tam go znajdę.

_________________
Mazda 6 GH 2.2 185km 207.000 km Egr off.
Dodatki:
Paliwo: diesel kleen, Archoil AR6900-D Max
Olej: Archoil AR9100
Mój temat: viewtopic.php?f=88&t=5043


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 2 maja 2021, 21:51 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 27.10.2014
Posty: 176
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Region: zagranica
Witam Kolegów
Od dawna borykam się z problemem samowłączającego się alarmu. Dziś odkryłem dzięki synkowi, kiedy otworzył Madzię kluczykiem włączył się alarm. Zamek do wymiany, czy spróbować wyczyścić?
Druga sprawa jest taka: po tym jak alarm się uzbroi, i ponownie otworzę i zamknę, po chwili awaryjne włączają się trzykrotnie. Czy to jest informacja, jak przedstawił to na zdjęciu kolega ,,krzysiekko,, w 113 poście, że jest problem maska - bagażnik.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G981B przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 sty 2022, 09:29 
Amator
Offline
Od: 04.11.2017
Posty: 89
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
Moim zdaniem po aktywowaniu alarmu z pilota i otworzeniu drzwi samym kluczykiem alarm powinien się aktywować. Ja przynajmniej tak sprawdzam czy alarm w ogóle działa.

U mnie pojawił się temat czujników ultradźwiękowych. Moduł firmy Gemel model: GM300

I tu moja wątpliwość czy GM300 jest tylko modułem czujników ultradźwiękowych czy to bardziej skomplikowany system alarmowy odcinający zapłon itp?

Nie ma nigdzie informacji o tym produkcie, domyślam się że widoczny na zdjęciu potencjometr służy do ustawienia czułości sensorów natomiast dioda zapala się gdy sensor ultradźwiękowy "wyczuje" intruza wewnątrz auta.

Czy ktoś z was ma doświadczenia z tym urządzeniem? Zastanawiam się czy mając problemy z tą częścią alarmu mogę po prostu kupić inny moduł czujnika ultradźwiękowego a ten wywalić? Czy dobrze to rozumiem: GM300 łączy się z główną centralą alarmową poprzez 4-ro pinową wtyczkę (Standard AMT) ?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Wt, 25 sty 2022, 16:49 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2640
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Zdaje się że Gemel został przejęty przez Meta System. Spróbuj napisać do nich, może coś pomogą.

http://www.meta-system.eu

Do alarmów serii GR są schematy, do samego GM nie widzę ale jeszcze poszukam.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.