Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 07:51

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 28 maja 2023, 18:02 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.06.2021
Posty: 1
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: świętokrzyski
Witam, ostatnimi czasy w mojej mazdzie występują problemy z uciekającym prądem. Początkowo byłem pewny, że to przez uszkodzony moduł Bluetooth, ale po jego usunięciu problem nie zniknął.
Dzisiaj po kolejnym już rozładowaniu akusa w ciągu tego tygodnia postanowiłem posprawdzać auto multimetrem, i oto co wyszło, auto na postoju przy otwartych drzwiach pobiera niemal 2 ampery, przy zamkniętych 1.44 ampera. Natomiast po odłączeniu oryginalnego radia pobór spada do 1.19 ampera przy otwartym aucie i do 0.39 przy zamkniętym. Dodam, że testowałem dwa różne radia i zakończyło się to takim samym rezultatem.

Mam więc pytanie czy spotkał się ktoś z takim przypadkiem?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 29 maja 2023, 07:48 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Zakładam że masz stację multimedialną z Androidem. Proponuję jeszcze dokonać pomiaru przy samej stacji multimedialnej, aby potwierdzić czy to ona sama w sobie ciągnie tyle prądu, czy może wpływa na coś innego. Jeśli to stacja, to pozostaje chyba tylko poszukiwania aktualizacji oprogramowania i i szukanie opcji usypiania radia. Można też zresetować ją do ustawień fabrycznych i pozbyć się z niej wszystkich niefabrycznych aplikacji, aby wykluczyć czy jakaś aplikacja nie pozwala jej uśpić.

Ponadto można sprawdzić przy stacji multimedialnej, czy przewód od zasilania dostępnego po przekręceniu stacyjki, zmienia się na przerwę, gdy kluczyk jest wyjęty.

Jeśli masz podłączone do USB stacji jakieś akcesoria, to też je odłącz dla testu.

Sprawdź czy telefon "nie widzi" Bluetooth stacji po jej wyłączeniu i uśpieniu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 29 maja 2023, 23:33 
Wstydliwy
Offline
Od: 23.01.2023
Posty: 6
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: lubelski
Ja również zmagam się z tym problemem.

Moduł Bluetooth zabierał mi 150 mA. Po jego wypięciu pobór spadł do 120 mA.

Chwilowo ominąłem problem zakładając wyłącznik na bezpiecznik nr 15. Ale wtedy nie działa centralny zamek i radio. Mam fabryczną nawigację i to ją obwiniam. Ale nie mam czsu się narazie zająć tematem bo muszę skończyć konserwację podwozia.

Słyszałem teorię że w niektórych autach po zamknięciu jest jeszcze zwiększony pobór prądu nawet przez kilka minut. Ja nie czekałem tak długo z podpiętym multimetrem. Może ktoś się wypowie na ten temat jak to jest w mazdach.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.