Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 23:57

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 21 kwi 2023, 17:17 
Amator
Offline
Od: 20.03.2016
Posty: 86
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Zakładam nowy temat, może ktoś pomoże. Postaram sie krotko opisac.

Oswietlenie wnetrza, gdy sa wlozone wszystkie zarowki - jarza sie ciagle te w drzwiach lub na podsufitce, zawsze wyjmujac jakakolwiek, ktoras sie lekko swieci.

Bagaznik - gdy drzwi sa zamkniete - otwiera z przycisku na klapie, gdy ktorekolwiek sa otwarte - nie otwiera sie z przycisku na klapie. Po zamknieciu drzwi po chwili bagaznik dziala.

Wiem, ze ma to jakies dziwne powiazanie - drzwi, zarowki i bagaznik.

Przycisk jest sprawny, zarowki sa ok, jedyna rzecza co ostatnio bylo dlubane byly zakladane kierunkowskazy led ze swiatlami dziennymi, czy moze byc przyczyna ze bylo grzebane w bezpiecznikach, jakies zwarcie? Nie mam pomyslu.

A i jeszcze. 3 dni po zalozeniu kierunkow - padl calkowicie akumulator. Potem zaczely sie te cyrki. Zarowki juz wywalilem. Ale nie wrocilo to do normy.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 kwi 2023, 20:00 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.03.2021
Posty: 44
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: łódzki
Ja bym patrzył w okolice modułu BCM, u mnie były problemy z otwieraniem i okazało się, że kostki lekko zaśniedziały.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 kwi 2023, 20:04 
Amator
Offline
Od: 20.03.2016
Posty: 86
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Jak depne bezpieczniki ze srodka, to ta biala skrzyneczka to jest bcm? Tam z tylu i z przodu sa wtyczki wpiete. Czy ten modul mozna w razie czegos kupic uzywany i podpiac chociaz zeby sprawdzic czy dziala jak powinien ( od tego samego modelu , ten sam silnik wyposazenie itp )

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 kwi 2023, 20:42 
Nowicjusz
Offline
Od: 19.03.2021
Posty: 44
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: łódzki
Tak, BCM to ta biała skrzynka, przejrzyj te kostki, może któraś zazieleniała. Ja do swojej kupowałem w ramach testu - 30 albo 40zł kosztowała mnie ta przyjemność, tylko sprawdź jakie są numery na nim, bo są różne zależnie do wersji nadwozia, czy jest alarm czy nie i czy przed czy polift.


Ostatnio edytowano Pt, 21 kwi 2023, 22:50 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 kwi 2023, 20:44 
Amator
Offline
Od: 20.03.2016
Posty: 86
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Rozumiem. Wyjme to jutro przejrze. Moze po prostu sam sobie zrobilem krzywde, grzebiac w bezpiecznikach i cos sie przypalilo.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 maja 2023, 15:50 
Amator
Offline
Od: 20.03.2016
Posty: 86
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Sprawdzilem ten modul, nawet zmienilem na drugi taki sam, nic nie zmienilo, dalej jest to samo. Jakies pomysly, co to moze byc?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 maja 2023, 19:15 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 26.05.2021
Posty: 110
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Pabian88 sprawdź masę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 12 maja 2023, 19:21 
Amator
Offline
Od: 20.03.2016
Posty: 86
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Ok sprawdze. Ktora mase i gdzie? A moze jak podpinalem te swiatla do jazdy dziennej to pod maska podpinalem sie pod mase i cos tam sie poruszylo?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 14 maja 2023, 21:03 
Amator
Offline
Od: 20.03.2016
Posty: 86
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Sprawdzilem mase, pod maska od akumulatora. Nic to nie dalo.

Wyjalem bezpiecznik ROOM w srodku, zgaslo wszystko lacznie z tym ze nie moglem go odpalic, zalozylem spowrotem, bagaznik sie otwieral przy otwartych drzwiach, zamknalem pilotem, otworzylem i znow to samo. Szukam przyczyny, upatruje problemu w zarowkach do jazdy dziennej w kierunkowskazach. Od tego momentu zaczely sie problemy.

Podpielismy plus w bezpiecznik 15A INJ, co bylo chyba bledem, bo zarowki gasly dopiero kilka sekund po zgaszeniu auta. I od tego momentu zaczely sie jaka. Czyli rozladowany aku, jarzace sie ciagle.zarowki w srodku. Wyjalem to wszystko i problem pozostal.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 wrz 2023, 11:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.06.2023
Posty: 5
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
21 kwietnia 2023, o 17:17 Pabian88 napisał(a):
Zakładam nowy temat, może ktoś pomoże. Postaram sie krotko opisac.

Oswietlenie wnetrza, gdy sa wlozone wszystkie zarowki - jarza sie ciagle te w drzwiach lub na podsufitce, zawsze wyjmujac jakakolwiek, ktoras sie lekko swieci.

Bagaznik - gdy drzwi sa zamkniete - otwiera z przycisku na klapie, gdy ktorekolwiek sa otwarte - nie otwiera sie z przycisku na klapie. Po zamknieciu drzwi po chwili bagaznik dziala.

Wiem, ze ma to jakies dziwne powiazanie - drzwi, zarowki i bagaznik.

Przycisk jest sprawny, zarowki sa ok, jedyna rzecza co ostatnio bylo dlubane byly zakladane kierunkowskazy led ze swiatlami dziennymi, czy moze byc przyczyna ze bylo grzebane w bezpiecznikach, jakies zwarcie? Nie mam pomyslu.

A i jeszcze. 3 dni po zalozeniu kierunkow - padl calkowicie akumulator. Potem zaczely sie te cyrki. Zarowki juz wywalilem. Ale nie wrocilo to do normy.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Mam dokładnie ten sam problem , z guzika otworzę tylko jak auto zamknięte, w bagażniku miałem leda zamieniłem spowrotem na zwykłą żarówke ,ale dalej to samo ,pozostało jeszcze podświetlenie rejestracji bo tam też mam ledy ,musze to sprawdzić .


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.