Teraz jest Cz, 18 kwi 2024, 10:08

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 8 cze 2020, 22:55 
Amator
Offline
Od: 20.03.2016
Posty: 86
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Mozna gdzies jeszcze kupic ten modul do Mazdy gh?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 cze 2020, 12:40 
Świeżak
Offline
Od: 16.05.2018
Posty: 32
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: małopolski
mozna mozna ,zapraszam!!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 lip 2020, 10:59 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.07.2020
Posty: 3
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: podlaski
Witam wszystkich.
To mój pierwszy post, ale forum przeglądam od dawna, dziękuję.
Mam teraz problem z modułem składania lusterek który kupiłem od użytkownika SKRZYNIA.
Zakupiony moduł jest dużo większy od tego który kiedyś był opisany przez użytkownika ARECKI i nie mam pojęcia gdzie go umieścić.
Moduł otrzymałem z przewodami o długości 40cm i chyba w ich zasięgu nie da się znaleźć dobrego miejsca mocowania.
Jedyne miejsce które przyszło mi do głowy to w okolicach tego białego plastiku w kształcie nerki, ale wówczas musiałbym przedłużać wszystkie przewody. (a tak w ogóle to co to jest ten biały element, na przeciwko niego do tapicerki jest umocowany żółty element ze styropianu)
Może ktoś z Was wskazać miejsce gdzie to zamontować ?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 23 lip 2020, 09:17 
Świeżak
Offline
Od: 16.05.2018
Posty: 32
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: małopolski
Wycinamy w styropianie pod moduł, kable kwestia fantazji montażu-wystarczają spokojnie, ja montuje to cały czas na bierząco i wszystko pasuje i śmiga,
UWAGA!!- moduł przedstawiony pasuje rownież do modelu MAZDA 6 GJ ( ale wyposażone tylko w przełącznik do skladania lusterek -BISTABILNY ) - sprawdzony w praktyce przeze mnie :-)

pozdrawiam!! ( moduły cały czas są dostępne)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 23 lip 2020, 11:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.07.2020
Posty: 3
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: podlaski
Dziękuję SKRZYNIA za wskazówki.
Moduł śmiga, kilka foto w załącziku


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 sie 2020, 23:02 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.08.2020
Posty: 2
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: łódzki
Witam, mam pytanko. Jaki kolor miał przewód w samochodzie do którego podłączyłeś przewód ze sterownika (+12v po stacyjce (u mnie zielony))


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 wrz 2020, 09:47 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.07.2020
Posty: 3
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: podlaski
Aż takiej pamięci to nie mam.
Ale kolory przewodów w samochodzie zgadzały się z instrukcją którą otrzymałem od sprzedającego.


Ostatnio edytowano Pn, 7 wrz 2020, 09:47 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 13 gru 2020, 19:21 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.11.2020
Posty: 9
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Witam
Mam pytanie natury funkcjonalności dla użytkowników modułu elektrycznie składanych lusterek.
Chce podłączyć aby się rozkładały w momencie uruchomienia silnika czy to właściwy wybór czy lepiej by było przy przekręceniu stacyjki lub z pilota przy otwieraniu samochodu. Jaka opcja jest praktyczniejsza i wygodna w użytkowaniu?
Czy ktoś już umiejscawiała taki moduł w okolicy bezpieczników, zdaje sobie sprawę że wiąże się to z przedłużeniem przewodów od modułu i przeciągnięcia ich do środka drzwi. Czy tam będzie tyle miejsca na przewody i czy z czasem się nie poprzebierają (zamykanie i otwieranie drzwi). Mam taki z wyłącznikiem Typ2 i w razie potrzeby można go wyłączyć np na zimę w mrozy tam by był dobry dostęp do niego. Co myślicie?

-- Dodano: 13 grudnia 2020, o 19:21 --

Witam
Wczoraj udało się zamontować moduł. Wszystko działa ok. Zakupiony moduł to Typ 2 z przełącznikiem, umieściłem go pod kolumną kierownicy aby mieć łatwy dostęp do opcji wyłączania go. Najtrudniejsze było przeciągnięcie przewodów przez kanał, kostkę do drzwi jest tam bardzo ciasno, samo podłączenie przewodów do wiązki to banalnie proste z instrukcją od sprzedającego. Zdjęcia poniżej.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 16 gru 2020, 22:04 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.01.2020
Posty: 6
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: mazowiecki
Nie znam się na instalacjach samochodowych. Szukam pomocy /wykonawcy/ w montażu w/w sterownika.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 gru 2020, 08:53 
Świeżak
Offline
Od: 16.05.2018
Posty: 32
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: małopolski
odezwij sie na pw


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 gru 2020, 10:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 11.01.2020
Posty: 6
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: mazowiecki
Nie jest to sprawa pilna ale ktoś z woj. mazowieckiego mógłby mi pomóc -kto może zamontować w/w moduł ??


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 gru 2020, 13:57 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.11.2020
Posty: 9
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Witam
Nie ma się czego bać. Jest to bardzo łatwe. Ja też miałem obawy a poradziłem sobie bez problemów. Od sprzedającego mi moduł dostałem opis jak to zrobić. Będziesz potrzebował multimetr i lutownicę.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 gru 2020, 14:11 
Świeżak
Offline
Od: 17.02.2018
Posty: 33
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: podkarpacki
Smoczuk Masz ze jedno klikniecie składa czy x2 i dopiero się składają >?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 gru 2020, 14:44 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.11.2020
Posty: 9
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: kujawsko-pomorski
Składają się na jedno kliknięcie przy zamykaniu samochodu, otwierają się przy przekręceniu kluczyka w stacyjce. Moduł mam umieszczony pod kierownicą bo ma osobny włącznik do wyłączania go tam jest łatwy dostęp. Mam zdjęcia z tego montażu ale mają zbyt dużą pojemność aby je podesłać.

-- Dodano: 28 grudnia 2020, o 14:41 --



-- Dodano: 28 grudnia 2020, o 14:44 --



Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 4 sty 2021, 13:16 
Wtajemniczony
Offline
Od: 08.02.2017
Posty: 212
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: mazowiecki
Hej "skrzynia" dobrze rozumiem że do GJ z 2014 tez podejdzie taki moduł? Interesuje mnie jeszcze wersja doświetlająca po otwarciu zamknięciu pojazdu. Masz również takie?

Chciałem priv wysłać, ale cały czas wiadomość jest w wysyłanych i nic się nie dziej:(


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 13 sty 2021, 09:18 
Świeżak
Offline
Od: 16.05.2018
Posty: 32
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: małopolski
Na życzenie uzytkowników forum moduł został zmniejszony, jest w malutkiej obudowie w celu łatwiejszego ulokowania go wewnatrz drzwi, ilość cały czas dostępna od ręki -zapraszam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 4 mar 2021, 19:20 
Wstydliwy
Offline
Od: 09.09.2019
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Panowie, ja mam nieco inne pytanie dot. składania lusterek. Czy po zamontowaniu modułu lusterka składają się jedynie po zamknięciu auta z pilota? Jeśli tak, to czy jest możliwość, aby składały się również po zamknięciu auta przyciskiem na klamce?

Dodatkowo mam pytanie czy mechanizm działa w ten sposób, że po zamknięciu auta z pilota/przyciskiem na klamce, lusterka będą się składały w przypadku wciśniętego przycisku składania na drzwiach wewnątrz i nie będą się składały, jeśli ten przycisk nie jest wciśnięty?

I kolejne pytanie, czy jeśli mam aktywowaną opcję (przy pomocy forscana) automatycznego zamykania auta po oddaleniu się od auta z kluczykiem - czy wtedy również z automatu złożą się lusterka?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 2 kwi 2021, 20:02 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 02.03.2021
Posty: 10
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
@skrzynia masz te moduły jeszcze? Chodzi mi o taki, w którym lusterka składają się po 2 kliknięciach.
(znalazłem na Allegro jakieś, wyglądają jak te z ze zdjęć tutaj zamieszczanych - sprzedajesz tam, czy to jakieś inne?)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 6 kwi 2021, 07:56 
Świeżak
Offline
Od: 16.05.2018
Posty: 32
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: małopolski
Cały czas są dostępne moduły


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 25 maja 2021, 21:20 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.01.2020
Posty: 42
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Sprzedam sterownik lusterek 2 kliknięcia.

Zasada działania:

Podanie dwóch impulsów w ciągu 4 sekund z pilota centralnego zamka +12V zamyka lusterka. Ponowne podanie dwóch impulsów w ciągu 4 sekund otwiera lusterka.
Kiedy chcesz otworzyć auto, a lusterka są złożone wystarczy kliknąć raz na pilocie i lusterka nie otworzą się.
Dwa impulsy powyżej 4s są ignorowane. Np. zamykamy auto klikamy raz auto zamyka się i klikamy drugi raz lusterka składają sie, ale jeśli chcemy otworzyć na chwilę auto, żeby lusterka nie otwierały się klikamy raz samochód otworzy się, a lusterka nie rozłożą się.

Zasilanie 12V
Reg czasu potencjometr 3-120s
Lusterka składają się zazwyczaj w ciągu 3s.

Filmik działania

https://www.youtube.com/watch?v=u9_tl1yQA_o


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 gru 2021, 15:30 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 446
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Moduł do składania Areckiego jest zdecydowanie najlepszy. Przeoczyłem ten wątek na forum i zamontowałem w swoim samochodzie moduł uniwersalny. Przycisk do składania lusterek służy u mnie jako włącznik funkcji automatycznego składania lusterek po zamknięciu drzwi na postoju oraz rozłożenie po przekręceniu stacyjki do pozycji ON.

Kupiłem na AliExpress

Wtyczka do sterowania lusterek
  • Pink i Pink/Black - zasilanie silników do składania lusterek. Fabrycznie przycisk był podłączony do 0V i 12V (otwarcie lusterek) a jego wciśnięcie zmieniało polaryzację pinów na 12V i 0V (złożenie lusterek). Ścieżki zostały przecięte, aby zrobić przycisk zwierny na pinach Pink i Pink/Black od strony wtyczki. Kable od strony drzwi dalej służą do sterowania silnikami.
  • Orange - ACC 12V
  • Black - GND 0V

Wtyczka do sterowania szyb
  • Red/White - zasilanie 12V

Wtyczka do zamka
  • White/Blue - zamek drzwi zamknięty 0V

Przekaźnik Arduino 12V do sterowania sygnałem zamknięcia drzwi.
Ponieważ kabel White/Blue do zamknięcia drzwi przyjmuje stan 0V (zamknięte) lub 4,25V (otwarte), to został zastosowany przekaźnik, do którego zasilanie VCC jest załączane z przerobionych zwiernych pinów Pink i Pink/Black a masa z czarnego kabla. Dzięki temu można wyłączyć funkcję automatycznego składania lusterek przyciskiem fabrycznym, pozostawiając jedynie automatyczne otwieranie lusterek.

  • VCC kabel żółty zasilanie +12V z pinów Pink i Pink/Black.
  • GND kabel czarny masa 0V
  • IN połączony poprzez rezystor 4,7kΩ z VCC oraz IN połączony poprzez (+) kondensator elektrolityczny 100µF (-) kablem pomarańczowym z kablem White/Blue od zamka drzwi
  • COM kabel niebieski z modułu sterowania składaniem lusterek
  • NO kabel czerwony połączony z kablem Red/White od wtyczki do szyb i zasilaniem 12V z modułu sterowania składaniem lusterek
  • NC niepodłączony


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 16 mar 2022, 21:27 
Nowicjusz
Offline
Od: 09.11.2016
Posty: 48
Rok produkcji: 2018
Generacja: III
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Witam. Czy do standarowej wersji bez fabrycznie montowanych elektrycznie skladanych lusterek można takowe zamontować? Czy jest to tylko kwestia zakupu samych lusterek bo wiązka jest przygotowana, czy raczej wiąże się to z pewnymi modyfikacjami?


Ostatnio edytowano Cz, 17 mar 2022, 07:28 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Połączono z istniejącym tematem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 mar 2022, 07:59 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 446
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Mareecki zdemontuj trójkątną osłonę lusterka wewnątrz pojazdu i zobacz czy jest tam kabel widoczny na drugim zdjęciu w tym poście viewtopic.php?p=349443#p349443. Wiele innych instalacji (ogrzewane fotele, sterowanie spryskiwaczy reflektorów) jest dostępnych w Mazdzie nawet gdy dana funkcja nie jest na wyposażeniu, ale nie wszystkie (RVM, czujniki parkowania).


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 10 kwi 2022, 22:41 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 13.01.2021
Posty: 37
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Witam, czy jest jeszcze dostępny moduł składania lusterek w wersji 2x przycisk pilota składa lusterka.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 19 kwi 2022, 06:41 
Świeżak
Offline
Od: 16.05.2018
Posty: 32
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: małopolski
U mnie cały czas od reki w wersji 1x kliknięcie-zapraszam!!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 20 kwi 2022, 20:44 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 446
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Gdyby ktoś chciał podpiąć uniwersalny moduł składania lusterek pod podwójne naciśniecie przycisku zamknij na pilocie, to jest taka możliwość. Przy czym nie każda Mazda musi być wyposażona w podwójne ryglowanie zamków. Wszystko zostało opisane tutaj viewtopic.php?p=368476#p368476


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 kwi 2022, 20:43 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 13.01.2021
Posty: 37
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: mazowiecki
I zamontowałem moduł od kolegi skrzynia wykorzystując przewód zielono-żółty ten od ryglowania zamków, i powiem tak, działa po drugim kliknięciu przycisku zamknij, wszystkie pozostałe funkcje, czyli ryglowanie, domykanie szyb z pilota działają. Jest jeszcze możliwość złożenia lusterek nie zależnie od czasu, kiedy auto zostało zamknięte na 1x, wystarczy kliknąć 2x w ciągu 2 sekund i się składają lusterka. Myślę że większość naszych aut ma ryglowanie zamków, ja kiedyś jak miałem 626 GF to już było ryglowanie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 25 kwi 2022, 07:29 
Świeżak
Offline
Od: 16.05.2018
Posty: 32
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: małopolski
Witam!!, proszę uważać ponieważ nie każdy model ma tę funkcję a dokładnie w tej wtyczce brakuje tego przewody żółty/zielony ( ja go nie posiadam w swojej GH), na 40-tu montażach w tych modelach mojego modułu w 3 sztukch nie było tego przewodu ryglowania
pozdrawiam!!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 wrz 2022, 08:53 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 446
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Przepiąłem dzisiaj mój uniwersalny moduł składania lusterek do kabla żółtego z zielonym paskiem biegnącym do zamka. Teraz lusterka składają się po podwójnym zamknieciu auta z pilota :)

-- Dodano: 15 września 2022, o 09:53 --

Dorzucam instrukcję do instalacji modułu automatycznego składania lusterek z podwójnym lub pojedynczym zamknięciem auta z pilota, którą napisałem na własny użytek, gdybym kiedyś potrzebował coś zmienić :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 12 mar 2023, 23:24 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 22.01.2020
Posty: 42
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: zachodniopomorski
Fajna sprawa te podwójne kliknięcie.
Ja taki sterownik zrobiłem od podstaw i wpiąłem się tylko w sygnał zamka w drzwiach. Napisałem program logika działania:
1x klik otwórz/zamknij
2x klik w ciągu 4s otwiera/zamyka lusterka, potem zmienna która się inkrementuje zeruje się i od nowa czeka.
Przydatne szczególnie zimą jak lustra zamarznięte lub gdy chcemy otworzyć auto ale nie otwierać/zamykać luster. 3 lata chodzi bez zarzutów.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.