Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 11:44

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 10 lut 2022, 09:10 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Zanim zainstalowałem radio z Androidem, korzystałem z grawitacyjnego uchwytu na telefon z ładowarką indukcyjną. Jednak teraz gdy posiadam Google Maps na dużym ekranie w samochodzie to montaż uchwytu stał się niewygodny. W trakcie jazdy generalnie nie pijam napojów. Dlatego postanowiłem przerobić ładowarkę indukcyjną z uchwytu na telefon do formy tacki w miejscu uchwytów na napoje.

Na początek wyciąłem z kartonu szablon tacki, aby idealnie ją dopasować do schowka. Następnie wyciąłem tackę z plastiku z obudowy starego telewizora. Na Allegro można kupić alternatywnie plastikowe arkusze grubości 1,5 - 2 mm. Zbyt cienki arkusz sprawi że tacka będzie się uginać, a zbyt gruby może sprawić że telefon nie będzie się ładować. Ponadto na krótszym brzegu wyciąłem półokrągły otwór, aby łatwo podnosić tackę jednym palcem.

Następnie z uchwytu na telefon usunąłem cały mechanizm do trzymania telefonu oraz przednią obudowę. Wywierciłem dwa otwory w tatce i obudowie ładowarki, a następnie przykręciłem.

Tackę okleiłem z wierzchu samoprzylepną okleiną welurową. Ponadto przykleiłem kilka małych łatek pod spodem tacki i na ściankach schowka, aby tacka nie hałasowała wpadając w wibracje gdy nie leży na niej telefon.

Do gniazdka zapalniczki w schowku włożyłem ładowarkę USB z funkcją szybkiego ładowania.

Ostatni etap to montaż kabla USB. W tym celu zdemontowałem schowek na napoje oraz gniazdo AUX mini-jack w schowku podłokietnika. Obok gniazda AUX wywierciłem otwór średnicy kabla USB i połączyłem ten otwór z otworem gniazda AUX. Kabel USB wsunąłem w ten otwór i ponownie zamontowałem gniazdo AUX. Drugi koniec kabla micro-USB przeciągnąłem do schowka na napoje od spodu obok klapki.

Telefon się nie rysuje i nie przesuwa podczas jazdy czy hamowania a ładuje się :)

-- Dodano: 10 lutego 2022, o 10:10 --

Dodatkowe zdjęcie


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.