Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 11:54

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 2 gru 2018, 19:36 
Świeżak
Offline
Od: 01.10.2016
Posty: 21
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Witam,

Jestem uziemiony i nie specjalnie wiem jak rozwiązać mój problem. Samochód nie odpala, alarm się nie uzbraja.

Od początku, po kolei:

Zaczęło się od wyjącego alarmu z samego rana którego nie byłem w stanie w żaden sposób wyłączyć. Okazało się że akumulator został rozładowany i alarm najprawdopodobniej potraktował to jak wyjęcie (kradzież) akumulatora (prawdopodobnie któryś z pasażerów zaświecił tylną lampkę i nie zgasił - a ja nie zauważyłem) - ok, zdarza się.
Akumulator wypiąłem, zaniosłem do domu i naładowałem do pełna (wskazówka na prostowniku pokazywała pełne naładowanie a oczko na akumulatorze było zielone).
Akumulator ponownie wsadziłem pod maskę i popodpinałem jak należy. I to zaczyna się jazda.

Samochód nie odpala. Charkocze trochę jak przy słabym akumulatorze ale nie odpala. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce do pierwszej pozycji - ACC (a może to druga - ON) pojawia się sygnał dźwiękowy jak przy uzbrajania alarmu. Może immobilizer? Próbowałem z dwoma kluczykami i przy obu ten sam problem.

Do tego dochodzi alarm który nie wiem czy się uzbraja czy nie. Po naciśnięciu z kluczyka jest sygnał dźwiękowy jak przy uzbrajaniu ale wszystkie drzwi są nadal odryglowane a otwarcie którychkolwiek nie powoduje alarmu. Po naciśnięciu otwarcia na pilocie sygnał dźwiękowy jest inny (taki jak przy wyłączaniu alarmu po tym jak w międzyczasie alarm się włączył [wył] i nie został zatrzymany z pilota) - mam nadzieję że nie wytłumaczyłem zbyt chaotycznie ;). Wszystkie drzwi muszę ryglować/odryglować ręcznie.

Pytanie co może być problemem? Czy można to jakoś naprawić we własnym zakresie czy trzeba serwisować? Może kwestia zaprogramowania 'czegoś'??
Z góry dziękuję za każdą podpowiedź w sprawie rozwiązania problemu.

Dodam że akumulator jest nowy, wymieniony rok temu.
Autem jeździłem ostatnio w piątek, w sobotę stało na parkingu a dzisiaj już uziemione.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 gru 2018, 19:36 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.10.2018
Posty: 12
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: zachodniopomorski
cześć,

a próbowałeś odpalić auto na wąsy od drugiego auta ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 15 gru 2018, 20:31 
Świeżak
Offline
Od: 01.10.2016
Posty: 21
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Od drugiego auta odpalił. Wygląda na to że padł akumulator. Jutro jadę wymienić (nowy, jeszcze na gwarancji).

-- Dodano: 15 grudnia 2018, o 20:31 --

Wygląda na to że prostownik mam do niczego. Pan w sklepie podładował aku żeby przetestować i stwierdził że trzyma wszystkie parametry. Po wsadzeniu Mazda odpaliła bez problemu. Póki co wszystko w porządku.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 15 gru 2018, 21:05 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Sprawdź miernikiem po kilkugodzinnym postoju jakie wartości są na akumulatorze. Powinno być powyżej 12V. Wtedy znaczy, że dobry :)
Potem uruchom silnik i sprawdź, również miernikiem, również na akumulatorze, jakie ładowanie daje alternator powinno być między 13,8V a 14,4V to znaczy, że dobrze ładuje. I możesz dalej spać spokojnie.

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 16 gru 2018, 11:33 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 08.01.2018
Posty: 146
Rok produkcji: 2011
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: łódzki
Warto jeszcze sprawdzić jakie wartości pokazuje podczas opalania auta. Jeżeli spada poniżej 10V to aku do wymiany.

_________________
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.