Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:51

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 30 lip 2020, 20:36 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.07.2020
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: łódzki
Witam.
Od nie dawna jestem posiadaczem Mazdy i wczoraj pojawił się pewien problem z którym nie mogę sobie poradzić.
Podczas jazdy zapaliły się kontrolki ABS ESP DSC ręcznego keyless oraz blokady natykradziezowej.
Dodatkowo radio oraz wyświetlacz środkowy zaczęły gasbąć i zapalać się. Kilka skanów Forscanem nie wykazało błędów. Dopiero chyba za 5 razem pojawiły się następujące

===ABS DTC U0214:00-0A===
Kod: U0214 – Utrata łączności z modułem uruchamiania funkcji zdalnego sterowania

Status:
– DTC obecny w czasie wydania polecenia
– Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Układ przeciwdziałający blokowaniu hamulców (Antilock BrakingSystem).
===END ABS===

===RKE DTC B11C4:23-48===
Kod: B11C4 – Przycisk zamykania bagaznika

Dodatkowe symptomy usterki:
– Zablokowanie sygnału na niskiej wartości

Status:
– Wczesniej zapisany kod DTC – nieobecny w czasie wydania polecenia.
– Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC
– Test nie został ukończonyp

===BCM/GEM DTC U0214:00-2A===
Kod: U0214 – Utrata łączności z modułem uruchamiania funkcji zdalnego sterowania

Status:
– DTC obecny w czasie wydania polecenia
– Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł sterujący układami nadwozia / Moduł kontrolujący działanie instalacji elektrycznej
===END BCM/GEM===

Po zgaszeniu i odpaleniu samochodu kontrolki nie świeciły ale po przejechaniu pewnej odległości znowu się zapaliły.
Myślę że konsekwencją tego problemu był problem z odpaleniem silnika dzisiaj po myjni. Po wcisieciu sprzęgła nie zapalała się kontrolka z zielonym kluczykiem i auto nie reagowało na przycisk start. Po dłuższej chwili samochód odpalił i po krótkiej trasie kontrolki znowu się zapaliły.
Robiąc testy w forscanie zauważyłem błąd wstecznego a mianowicie po jego wrzuceniu pojawia się informacja o zwarciu do akumulatora. Jeden raz pojawił się błąd świateł stopu obwód otwarty.
Teraz moje pytanie
Jakieś 2 tygodnie temu instalowałem kamerę cofania i wpinałem się we wstecz do wiązki w klapie. Czy ewentualne zwarcie w nim może być przyczyną tych błędów i problemów. Zastanawia mnie także dlaczego jeżeli jest zwarcie to kamera cofania działa i nie wywala żadnego bezpiecznika


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 1 sie 2020, 11:03 
Bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 390
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: podlaski
Właśnie miałem w imieniu kolegi zakładać podobny temat :) U niego auto odpala ale świecą się prawie wszystkie kontrolki. Za którymś razem po odpaleniu gasną wszystkie aby znów się zapalić po 2 5 30 kilometrach. Auto jedzie bez problemu. Gdy świecą kontrolki to brak połączenia z autem przy próbach diagnozy komputerem. Podejrzewam przetartą wiązkę?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 1 sie 2020, 16:09 
Adept
Offline
Od: 13.08.2017
Posty: 133
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: podkarpacki
bardziej brak masy w punktach masowych. u mnie sie tak działo w czasie jazdy kontrolki swieciły sie zegary spadały a auto nadal jechalo


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 2 sie 2020, 07:20 
Bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 390
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: podlaski
Wszystkie masy sprawdzone przeczyszczone i dokręcone.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 2 sie 2020, 17:40 
Adept
Offline
Od: 13.08.2017
Posty: 133
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: podkarpacki
te wewnatrz i na zewnatrz??? watpie że dobrze zrobione i jeszcze połączenie masowe karoserii z silnikiem


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 12 sie 2020, 18:02 
Bywalec
Offline
Od: 06.02.2017
Posty: 390
Rok produkcji: 2019
Generacja: III
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: podlaski
Wszystko to wszystko

-- Dodano: 12 sierpnia 2020, o 19:02 --

Problem rozwiązany, zakłócenia na canie robił alternator. Wymieniony na drugi i po problemie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 7 wrz 2020, 07:44 
Wstydliwy
Offline
Od: 30.07.2020
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: łódzki
Hej. Mała informacja dla potomonych może się przyda. Wszystko wyglada na to że powodem tych problemów i cyrków był przycisk keyless w klapie bagażnika. Samochód sprawdzał elektryk i nic nie znalazł. Poprawił tylko wszytskie masy. Po dwóch dniach problem powrócił i dlatego że montowałem kamerę cofania zacząłem rozpinać wtyczki w klapie bagażnika. Po rozłączeniu przycisku keyless problem zniknął. Od ponad miesiąca i 2000 km problem już się nie pojawił. Mam nadzieję że już nie wróci :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.