Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:24

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 10 lut 2022, 09:19 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 19.02.2020
Posty: 441
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Przedstawiam relację z montażu dekoracyjnych pasków LED w reflektorach przednich. Należy traktować to oświetlenie wyłącznie jako DEKORACYJNE. Nie nadaje się na światła dzienne, nie tylko dlatego że nie mają do tego homologacji, ale przede wszystkim, że nie świecą wystarczająco jasno w ciągu dnia. W nocy natomiast dobrze doświetlają pobocze w niedużej odległości od samochodu.

  • Dwa 60 cm paski LED z funkcją kierunkowskazu kupione na AliExpress
  • Klucz nasadowy 10
  • Śrubokręt krzyżakowy i płaski
  • Lutownica lub zaciski do kabli
  • Mocna suszarka lub opalarka

Odsyłam do kilku innych poradników, które mogę być pomocne w kwestii demontażu reflektorów i odklejenia klosza.

W moim przypadku, zdemontowałem grill oraz częściowo odkręciłem zderzak - przy nadkolach i przy grillu. Tyle wystarczyło aby odchylić zderzak i odkręcić wszystkie śruby od reflektora (zaznaczyłem je na czerwono na jednym ze zdjęć). Natomiast dosyć ciężko było wyjąć reflektory. Zdecydowanie łatwiej by było po całkowitym demontażu zderzaka.

Pierwszy reflektor rozkleiłem przy pomocy suszarki. Natomiast zajęło mi to około 30 minut aby rozgrzać do takiego stopnia, aby klosz dało się podważyć śrubokrętem płaskim a następnie stopniowo rozklejać. Dosyć mocno ciągnąłem ręką za klosz aby się odkleił i nic nie pękło. Natomiast z śrubokrętem lepiej uważać. Drugi reflektor rozkleiłem już opalarką co znacząco skróciło czas pracy.

W rogu reflektora przy kierunkowskazie, wywierciłem otwór od spodu aby wyprowadzić kabel do paska LED, od którego najpierw odciąłem wtyczkę zostawiając kilka centymetrów kabla przy wtyczce.

Na drugim końcu paska LED zdjąłem gumową zaślepkę (do wyrzucenia) i zalałem koniec paska klejem na gorąco, aby wilgoć nie dostała się do środka.

Ponadto lekko przyciąłem sylikonowy pasek LED na grubość na odcinku około 10 - 15 cm po stronie bez kabla. Po zdjęciu gumowej zaślepki będzie widać, że po stronie dwóch nacięć na pasku, sylikon jest grubszy i można go zwęzić, aby klosz bez problem się skleił. Ostatecznie nie jestem pewien czy to przycinanie było niezbędne.

Sam pasek LED umocowałem do reflektora przy pomocy dwóch wkrętów dołączonych do zestawu (zaznaczone na czerwono na zdjęciu po montażu). Nie potrzeba ani więcej wkrętów ani kleju, ponieważ pasek nie jest śliski ani nie ma za bardzo możliwości poruszania się w reflektorze.

Na koniec skleiłem reflektor po uprzednim rozgrzaniu kleju.

Kabel wystający z reflektora przedłużyłem do łącznej długości około 50 cm, a na jego końcu przylutowałem wcześniej obciętą wtyczkę. Kable podłączyłem do kierunkowskazu oraz do światła pozycyjnego. Ale można też do światła mijania, wg własnego uznania. Dzięki przedłużeniu kabla, mam bezproblemowy dostęp do wtyczki pod maską i mogę ją rozpiąć w przypadku uwag podczas kontroli pojazdu.

-- Dodano: 10 lutego 2022, o 10:19 --

Dodatkowe zdjęcia


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 lut 2022, 01:12 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 13.01.2021
Posty: 37
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Kolego piotrmocko, oczywiście fajnie to wygląda, ale z Twojej wypowiedzi wynika, że zdajesz sobie sprawę z utraty homologacji reflektorów. Jak trafisz na opierdliwego miśka to żadne wyłączenie Ci nie pomoże. Tracisz dowód i masz przegląd do zaliczenia. Pozdrawiam.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 17 lut 2022, 07:45 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 14.11.2016
Posty: 571
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
No przecież to napisał :)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.