Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 14:36

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 26 kwi 2019, 12:18 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.04.2019
Posty: 12
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: śląski
Witam,

Chciałbym wymienić radio w moim samochodzie na fabryczną navi. Aktualnie mam radio fabryczne sprzężone z systemem nagłośnienia Bose (zdjęcie) a chciałbym włożyć nawigację (zdjęcie). Moje pytanie jest takie czy wymiana będzie plug&play czy trzeba coś przerabiać? Czy radio będzie funkcjonować z systemem Bose? Czy będę musiał wymienić kierownicę? aktualnie mam multifunkcję z przyciskiem set/phone/mute po lewej stronie a widzę, że samochody z navi mają przycisk navi.
Generalnie nie chodzi mi o samą nawigację, a raczej o możliwość puszczania muzyki przez BT oraz o estetykę. Czy konieczna będzie wymiana modułu BT i czy wszystkie pozostałe funkcje po takim swapie będą działać?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 28 kwi 2019, 23:42 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
26 kwietnia 2019, o 13:18 Boniek88 napisał(a):
Czy radio będzie funkcjonować z systemem Bose?


Radio musi być w wersji pod system Bose.
Do kompletu należy mieć antenę nawigacyjną i kabel łączący ją wraz z nawigacją.

26 kwietnia 2019, o 13:18 Boniek88 napisał(a):
aktualnie mam multifunkcję z przyciskiem set/phone/mute po lewej stronie a widzę, że samochody z navi mają przycisk navi.


Skoro tak jest to tak powinno być. Może nie jest to krytyczny warunek ale po coś to jest.

26 kwietnia 2019, o 13:18 Boniek88 napisał(a):
o możliwość puszczania muzyki przez BT


O ile się nie mylę to taka możliwość była dopiero w wersji poliftingowej (czarna ramka i pokrętła)
Można wgrać nowszy soft aby pojawiła się odpowiednia ikonka BT ale czy to da taką funkcjonalność to nie wiem. Istnieje też ryzyko że coś innego może zacząć szwankować skoro soft nie będzie dokładnie od tej stacji tylko nowszej. Poliftingowa wersja mimo podobieństw zewnętrznych to wewnątrz już zupełnie inna konstrukcja.
Oprócz tego wszystkiego to w wersji pod nawigację, w instalacji jest kilka kostek podłączeniowych więcej niż przy zwykłym radiu. Nie są one krytyczne aby uruchomić tą stację. Aby uzyskać pełną funkcjonalność należało by poznać cały system i dozbroić instalację w brakujące elementy.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 29 kwi 2019, 10:13 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.04.2019
Posty: 12
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: śląski
Dzięki za fachową odpowiedź. W takim razie odpuszczę fabryczną nawigację. Tak jak pisałem, nie zależy mi na samej funkcjonalności nawigacji ponieważ i tak wolę kożystać z map google.

Co z montażem radia z polifta? Jeżeli ma możliwość puszczania muzyki po BT to dla mnie w zupełności wystarczy. Czy tutaj taka operacja jest prostsza do wykonania?
Czytałem w jednym z wątków gdzie jeden z forumowiczów wymienił wyświetlacz nad radiem na poliftowy i przyciski z kierownicy przestały funkcjonować z wyświetlaczem (nie było możliwości nawigacji po funkcjach komputera pokładowego za pomocą przycisków).


Ostatnio edytowano Pn, 29 kwi 2019, 10:13 przez maciekelga, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 wrz 2023, 10:55 
Wstydliwy
Offline
Od: 17.09.2023
Posty: 1
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: mazowiecki
Witam, czy ktoś z was orientuje się czy radio z Mazdy
6 Hatchback (GH) 2009 2.2 MZR-CD - R2AA diesla liftback będzie kompatybilna w 6 (GH) kombi 2011 2.0 MZR DISI benzyna ?
Chce zmienić guziki na wyświetlacz i zastanawiam się czy komuś już się to udało ?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 28 wrz 2023, 11:46 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Chcesz zmienić oryginalne standardowe radio na oryginalną nawigację ?

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.