Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:36

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 10 lut 2019, 16:26 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.12.2016
Posty: 151
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: pomorski
Witam wszystkich.
Od jakiegos czasu mialem problem z trzeszczacym glosnikiem pasazera. Wzmacniacz ostatnio byl naprawiany wiec to nie po jego stronie byla wina.
Decyzja. Zdejmuje boczek drzwi i ogledziny co sie dzieje.
Postanowilem, ze zrobie mala fotorelacje wiec do dziela.
Nie bede pisal jak sciagnac boczek drzwi bo wiele razy to bylo.
Wykrecamy cztery srubki trzymajace glosnik, odlaczamy wtyczke i moim oczom ukazuje sie duza ilosc rdzy z tylu glosnika (Niestety nie zrobilem zdjecia. To zdjecie jest juz po naprawie bo na pomysl fotorelacji wpadlem jak glosnik byl juz w domu na stole :) )

Na zdjeciu ponizej zaznaczony "dekiel" nalezy podwazyc i zdjac. Od razu mowie idze dosc ciezko ale da rade.

Obrazek



Po zdjeciu tedo dekielka ukazalo mi sie cos takiego. Troszke szok ale....

Obrazek



I to jest ten dekiel.

Obrazek


Wyglada na to, ze ten magnes byl pokryty jakaz powloka, ktora skorodowala i kawaleszki rdzy wpadly pomiedzy magnes i cewke. To powodowalo ze glosnik nie poruszal sie plynnie i wydawal trzszczace/charczace dzwieki.



No to zabieramy sie za czyszczenie wszystkiego z tej rdzy. Troche nozem pozniej troche papierem sciernym (ja uzylem 800) i uzyskalem taki rezultat.


Obrazek


Obrazek


Sprawdzamy czy zadne kawalki rdzy nie wpadly gdzies do srodka i wszystko lekko przedmuchujemy (ja uzywalem pluc :) )



Przy okazji mozna sprawdzic jak wygladaja zwoje na cewce.

Obrazek



Teraz wszystko skladamy.
Tu wazna uwaga. Dekielek staramy sie wlozyc centralnie aby po lekkim wciskaniu membrany nic nie obcieralo.
Jak cos obciera lekko przesuwamy dekielek dopoki cewka naciskana przez membrane nie bedzie poruszala sie plynnie bez zadnych dzwiekow.

Oryginalnie dekielek chyba byl czyms przyklejony ale ze nie mialem zadnego kleju to go wlozylem na miejsce a magnes (mam taka nadzieje) utrzyma go na miejscy gdyz jest naprawde "silny".
Wkolo dalem troche bialego smaru zeby ochronic przed jakas wilgocia ale mysle ze basy i tak to wytrzepia :)

Montaz w odwrotnej kolejnosci.
Proba i usmiech na twarzy. Wszystko dziala i jak na razie nie slyszalem jakiegos charczenia.

Jesli komus sie przyda taka fotorelacja bedzie fajnie.

Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 17 lut 2019, 22:22 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Myślę że warto przykleić ten dekiel z magnesem aby po wjechaniu w jakąś dziurę albo walnieciu drzwiami się nie przesunął.
Ja bym polakierowal ta szczelinę pomiędzy dekielkiem a gniazdem aby sytuacja nie powtórzyła się ponownie.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 2 sie 2020, 10:38 
Wstydliwy
Offline
Od: 07.07.2020
Posty: 2
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: małopolski
Jak udało Ci się dopasować ten dekielek? U mnie wszystko poszło elegancko do momentu założenia dekielka, tzn. wchodzi bez problemu tylko nie mogę go w żaden sposób ustawić tak żeby membrana w ogóle się ruszała. Bez dekla chodzi bez problemu ale po założeniu dekla blokuje się. Nie wiem czy po prostu coś się w cewce pokrzywiło (na oko wygląda, że nie) czy jakieś inne czary ale membrana już się nie rusza...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 2 sie 2020, 11:53 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 09.12.2016
Posty: 151
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: pomorski
Musisz centralnie umiescic ten dekielek bo jak nie bedzie na srodku to membrana nie bedzie się ruszac bo sie zblokuje. Próbuj go leciutko przesuwać aż do momentu kiedy membrana zacznie sie ruszać chyba, że kawaleczek rdzy tam sie dostal i blokuje. Mi za pierwszym razem tez sie zblokowalo .


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.