Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:50

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 26 lut 2014, 16:06 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 28.10.2013
Posty: 65
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Witam,

Czy komus z wlascicieli tej stacji udalo sie aktywowac zewnetrzny bluetooth?
Moja stacja to ta ktora pare osob polecilo na tym forum. Jest to stacja zamowiona z Ali... z Chin - czarny lakier, wspolpracujaca z BOSE.
Zorientowalem sie juz ze jest to idelana kopia stacji CA-Fi 800800 i na officjalnym forum tej stacji administrator wysyla zmodyfikowany firmware ale tylko dla tych co kupili od niego. Strona jest w jezyku rosyjskim ale po przetlumaczeniu wyglada na to ze tam nie maja moda dla Mazdy 6 na androidzie 2.2.
Przeszukalem juz wiekszosc zagranicznych stron na temat androida i natrafilem na jeden temat gdzie komus udalo sie wgrac zmodyfikowane firmware ale na universlna stacje 2DIN - oczywscie tez podrobka Ca-Fi. Dzieki temu mozna wtedy np. uruchomic Torque Pro z OBDII poprzez Bluetooth.
Chcialem to samo uzyskac na mojej stacji, ale testowalem juz wiele BT USB i zaden nie zostal wykryty. Szczerze to nie znam sie na Androidzie w ogole, moja stacja to jest pierwsze urzadzenie na tym OSie. Wiem ze chodzi to wszystko na bazie linuxa wiec jakis dostep do kernela jest, moze udaloby sie wgrac jakies sterowniki i skompilowac system?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 lut 2014, 07:50 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Ja ostatnio właśnie chciałem przetestować zewnętrzny BT, ale miałem tylko jeden egzemplarz i też nie został wykryty, na razie się nie zrazilem, bo nie każdy chce działać na androidzie.
Jak testowałeś? Wgrałeś dodatkową aplikację do kontroli BT? Bo standardowa obsługa BT w tej stacji nie pozwala na sterowanie innym modułem. Jak będę miał wiecej czasu to potestuję inne moduły jeszcze.
Masz zrootowaną stację?
A stronka fajna, jest jeszcze stronka juliabrothers, też fajna i tez po rosyjsku.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 lut 2014, 10:37 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 28.10.2013
Posty: 65
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Na Juliabrothers jeszcze nie patrzylem ale chetnie poczytam. Tak, tez przeczytalem ze standardowa aplikacja dziala tylko z wewnetrznym modulem i pozwala tylko na polaczenie z telefonem, przesyl kontaktow, muzyka, ale nie pozwala na przesyl plikow czy wlasnie na polaczenie z OBDII. Szukalem innych aplikacji, jedna z nich jest Quick Bluetooth Lite, ale kiedy probuje wlaczyc BT z tej aplikacji nic sie nie dzieje, wiec sadze ze to nie jest problem z modulem BT tylko wlasnie brak wsparcia systemu, nie wiem czy ten wew. BT jest jakos odizolowany od Androida czy co? Stacja jest juz zrootowana. Dodatkowo na androidunits mozna sie dowiedziec ze chyba jest problem z zewnetrznym BT i niektorym udalo sie polaczyc OBDII po przez USB ale do tego trzeba miec zmodyfikowana aplikacje Torque

-- Dodano: Cz, 27 lut 2014, 11:49 --

Ok na juliabrothers jest link do firmware dla uniwersalnej stacji ale dla 04.01.22
Sprawdzilem u siebie i ja mam
Model: CA51SXX
Build number: 04.01.28_rds-05.01.03_RDS_MAZDA
Raczej nieryzykowalbym upgradu, jak widac jest to specjalna wersja dla naszych Mazd. Pytalem goscia z Chin ktory sprzedal mi stacja i mowil ze nie ma zadnego nowego firmware dla mojej stacji, ewentualnie moge spytac czy ma ten sam, to moze ktos kto sie zna moglby zmodifikowac go troszke? Chyba ze jest jakas aplikacja na Andka co zgralaby image gdzies na zewnetrzna pamiec? Czy jesli znalazlbym jakis firmware to czy instrukcja bylaby podobna: skopiowac pliki na SD, wylaczyc radio, trzymac rysik/palec na srodku ekranu i wlaczyc radio, potem czekac 3-4 minuty i skalibrowac ekran?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 lut 2014, 14:21 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Niestety mi się również nie udało uzyskać jakiegoś upgrade'u FW od chińczyka, a upgrade robi, bo koledzy, którzy kupili wcześniej mają starsze wersje. Ja mam tą samą wersję co Ty, więc może nowszej jeszcze nie ma. Ale spytał mnie się, co mi się nie podoba w stacji, że chciałbym aktualizację. Wysłałem mu co mnie "boli" w stacji i cisza :/

Co do samego upgrade'u to raczej wolałbym wersję dla naszej mazdy, która podejrzewam ma customizowaną obsługę wyświetlacza radia po CAN i innych sygnałów, np. cofania (a być może coś jeszcze).

Co do obrazu FW to chyba da się to zrobić (trzeba by poczytać), ale dla bezpieczeństwa wolałbym wersję od niego :)
Aktualizacji jeszcze żadnej nie testowałem, ale jest szansa, że robi się to właśnie tak jak opisują w necie, czyli tak jak napisałeś.

BT wewnętrzny jest jakoś okrojony/odseparowany, więc jedyna szansa to odpalenie zewnętrznego, ale skoro testowałeś tyle egzemplarzy i nie udało się to nie dobrze ;((

Co do OBD2 na USB, to ja testowałem. Znalazłem jakąś wersję torque obsługującą USB (nie wiem, czy każda nowsza też to ma), ale problem w tym, że aplikacja ma tylko do wyboru USB0 i USB1, a u mnie pierwsze porty wcina modem GSM i interfejs montuje się na chyba USB2 lub 3, więc aplikacja go nie widzi.
Ciekawostka: port USB w panelu czołowym ma większy priorytet i on pierwszy ma przydzielane zasoby. Więc włożenie interfejsu OBD2 do tego portu powoduje, że torque działa, ale za to nie działa wtedy modem GSM <suicide>

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 lut 2014, 16:32 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 28.10.2013
Posty: 65
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Ok moze sie uda bez upgradu. Niestety nie mam OBDII na USB wiec nie przestestuje, tylko ja mam troszke inaczej niz u ciebie. Jak stacja przyszla to okazalo sie ze przedni mini USB nie dziala i pytalem sie chinczyka czemu tak jest to powiedzial ze zamiast tego to zrobil mi dodatakowy kabel z tylu (podobno wiecej ludzi tak woli :), wiec mam tak:
USB2.0
USB 3G/Wifi
USB DVD

Wiec jak sie uda to pod USB 2.0 podepne jakis USB hub i pod niego podlacze pamiec zewnetrzna i dodatkowo modul BT i bede sie bawic.

Szukalem jakiegos zagadnienia na temat niedzialajacego usb BT na androidzie i ludzie generalnie mowia ze problem jest ze znalezieniem odpowiedniego sterownika, tak sobie pomyslalem zeby sciagnac byle jaki zmodyfikowany firmware np. do uniwerslanej stacji i wypakowac z niego sterownik do bluetooth.
Znalazlem instrukcje jak wgrac taki sterownik:
Potrzebny jest plik btusb.ko
Wgrywasz go do stacji do /system/lib/modules
Zmieniasz uprawnienia na 775
Tworzysz folder /data/opt i tworzysz w nim plik autostart.sh z takimi samymi uprawnieniami, w tym pliku wklejasz to:
Kod:
#!/system/bin/sh
insmod /system/lib/modules/btusb.ko


Potem resetujesz stacje i sprawdzasz w terminalu czy modul sie zaladowal
Kod:
lsmod

Odpalasz jakas aplikacje do zarzadzania BT i testujesz.

Jak znajde czas wieczorem to bede sie bawic i dam znac czy cos wyszlo z tego. Trzeba tylko trafic na sterownik ktory pasuje do chipa


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 lut 2014, 18:00 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Super, że drążysz temat. <spoko>
Z opisu wygląda prosto, trzeba tylko sterownik i czasu do zabawy/testów.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 mar 2014, 10:45 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 28.10.2013
Posty: 65
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Niestety nie udalo mi sie zaladowac sterownika, ale wiem na pewno ze nasz firmware nie ma go. W system/lib/modules powinny znajdowac sie pliki "bluetooth.ko" i "btusb.ko".
Dobra wiadomosc jest taka ze mam juz caly firmware na laptopie i juz przeinstalowem i wszystko dziala sprawnie, nawet powiem szczerze troszke szybciej sie wlacza :D . Zastanawiam sie teraz zeby nie poszukac jakiegos kompilatora i zaladowac bluetooth "na sucho" i jeszcze raz wgrac firmware.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 mar 2014, 17:32 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
mariof napisał(a):
Niestety nie udalo mi sie zaladowac sterownika
No to lipa :/

mariof napisał(a):
troszke szybciej sie wlacza
Jak tego dokonałeś? Co zmieniłeś w oryginalnym FW?

Możesz udostępnić jakoś ten FW (np: FTP)?

PS. Warto by stworzyć z tego osobny wątek.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 mar 2014, 19:31 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 28.10.2013
Posty: 65
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
arecki napisał(a):
Jak tego dokonałeś? Co zmieniłeś w oryginalnym FW?


Nic nie zmienilem, nie wiem moze po prostu nowy FW ale ewidetnie szybciej dziala.

Linka podesle tobie, to jak masz czas to sprawdz sam, czy mi sie przypadkiem nie wydaje :) Pamietaj ze upgrade kasuje wszystko co miales


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 4 mar 2014, 23:14 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
A zauważyłeś jakiekolwiek różnice w funkcjonalności tego fw, czy to to samo tylko "świeże"?

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 5 mar 2014, 13:32 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 28.10.2013
Posty: 65
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Jak dla mnie to jest to identyczny FW ale raczej warto wgrać nowe, mniej więcej jak z każdym innym systemem po jakimś czasie zaczyna mulić i reinstalka pomaga :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.