Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 02:05

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 38  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 4 mar 2017, 10:14 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 18.04.2013
Posty: 78
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: mazowiecki
Podłączę się do tematu kolegi rysiekochucki.
Mi również wulkanizator poleca opony Viking oraz Matador 215/50R17, obie od kilku lat produkowane są przez fabryki Continentala. Mocno się zastanawiam nad nimi bo wg. etykiet UE mają kiepskie wskaźniki (opór toczenia E, hamowanie C, hałas 72dB). Dla porównania znalazłem trochę droższą oponę Dębicy, nowość 215/50R17 DĘBICA PRESTO UHP2 jej wskaźniki są zdecydowanie korzystniejsze: opór toczenia C, hamowanie A, hałas 67dB).
Czy w ogóle warto patrzyć na te dane? Czym się kierować w wyborze opon oprócz ceny :> ?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 5 mar 2017, 22:04 
Wtajemniczony
Offline
Od: 01.05.2014
Posty: 174
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: lubelski
Witam,tez przymiezam sie do wymiany opon ale na 225/50R17.pytanie jak ze spalaniem w tym rozmiarze,pare osob jezdzi tutaj moze by cos napisaly.


 Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 06:46 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 01.12.2016
Posty: 2306
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
LPG: Tak
Region: śląski
Wantus moim zdaniem te etykiety, to coś jak z deklarowanym spalaniem przez producenta, wszystko wychodzi dopiero w czasie jazdy i bardzo często mija się z prawdą. Jedyne co jest pewne to, że opony asymetryczne są głośniejsze. Opory toczenia nawet jeżeli będą delikatnie większe to i tak tego nie odczujesz, a wzrost spalania, przecież nie będziesz nagle spalał o 5l/100km więcej, więc raczej nie ma się co sugerować. Poczytaj opinie innych użytkowników i podejmij decyzję.

_________________
Honda Civic VI MA8 1.4 90KM -> Mazda 6 GH 2.5 170KM TOP -> Citroen C5 -> Honda Accord VII CL9 2.4 i-VTEC 190KM 5AT Executive


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 07:41 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Dębicy chuba nikt nie poleca, nie znam osoby, która by kupiła i chwaliła. Znajomy chciał przyoszczędzić kupił Dębice, po miesiącu jedna z opon już była jajowata...

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 07:47 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 18.04.2013
Posty: 78
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: mazowiecki
Dębica to tylko przykład, bardziej mi chodzi o to czy warto patrzeć na dane opon czy uwierzyć wulkanizatorowi, który poleca teoretycznie opony o gorszych parametrach.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 08:06 
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.05.2016
Posty: 246
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: zachodniopomorski
ZBANOWANY!
Ja jednego nie rozumiem. Jeździcie autami za około 40 tys a patrzycie na budżetowe opony. Różnica między budżetową oponą a klasy premium to około 200 zł na szt w rozm 17". Opona jest jedynym elementem z samochodu który ma styczność z podłożem a Wy chcecie na tym oszczędzać? Kiedyś na tvn turbo był taki test pokazowy między oponą premium a zwykłą budżetową(chińczykiem) z prędkości 130 km/h do 0km/h. Pedał w podłogę. Różnica w hamowaniu wyniosła 30m.TAK 30 METRÓW!! Jak wam kiedyś zabranie 5 m i moglibyście wyhamować to przypomnijcie sobie powyższe.
A wulkanizator chwali to co ma w sprzedaży.
Nie dajcie się skusić "pozorną"oszczędnościa przy zakupie opon budżetowych.
Spójrzcie tylko na to ine wydajecie na kosmetyki , do auta, kwarcowe powłoki na lakier, zabezpieczenia antykorozyjne...Czy rzeczywiście 600/800 zł raz na 3/4 lata to tak dużo, dużo więcej ? Ale zrobicie jak chcecie .T o w końcu Wasze pieniążki.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 08:32 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 18.04.2013
Posty: 78
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: mazowiecki
Tu nie chodzi o szukanie oszczędności 100 zł na oponie, w życiu nie kupię chińczyka bo jak piszesz różnica w wielu aspektach jest duża. Jak mnie życie nauczyło nie zawsze to co najdroższe jest najlepsze. Chciałem uzyskać feedback od innych o ich doświadczeniach i poradzić się czy warto patrzeć na etykiety UE czy lepiej posłuchać opinii innych.
Nie wiem na ile może być wiarygodny test opon na wp.pl ale tu znajdziecie potwierdzenie tego co piszę: http://moto.wp.pl/test-letnich-opon-gtu ... 6801281g/2


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 08:39 
Amator
Offline
Od: 08.03.2014
Posty: 88
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
jachu36 napisał(a):
Ja jednego nie rozumiem. Jeździcie autami za około 40 tys a patrzycie na budżetowe opony. Różnica między budżetową oponą a klasy premium to około 200 zł na szt w rozm 17". Opona jest jedynym elementem z samochodu który ma styczność z podłożem a Wy chcecie na tym oszczędzać? Kiedyś na tvn turbo był taki test pokazowy między oponą premium a zwykłą budżetową(chińczykiem) z prędkości 130 km/h do 0km/h. Pedał w podłogę. Różnica w hamowaniu wyniosła 30m.TAK 30 METRÓW!! Jak wam kiedyś zabranie 5 m i moglibyście wyhamować to przypomnijcie sobie powyższe.
A wulkanizator chwali to co ma w sprzedaży.
Nie dajcie się skusić "pozorną"oszczędnościa przy zakupie opon budżetowych.
Spójrzcie tylko na to ine wydajecie na kosmetyki , do auta, kwarcowe powłoki na lakier, zabezpieczenia antykorozyjne...Czy rzeczywiście 600/800 zł raz na 3/4 lata to tak dużo, dużo więcej ? Ale zrobicie jak chcecie .T o w końcu Wasze pieniążki.


Nie chodzi o oszczędności, ale wybranie najlepszej opcji jakoś/cena.

Poza tym nie rozumiem dlaczego np. Falken jest złą oponą? Ma dobre opinie przecież, zarówno w testach jak i wśród użytkowników tego forum. Skoro to są dobre opony to po co mam przepłacać? Poza tym marka o niczym nie świadczy, najlepszym zdarzają się wpadki czy słabe produkty. Na Vikinga i tak się jednak nie zdecyduje, bo niby to Continental, to jednak wolę nie ryzykować.

-- Dodano: Pn, 6 mar 2017, 08:39 --

Wantus napisał(a):
Tu nie chodzi o szukanie oszczędności 100 zł na oponie, w życiu nie kupię chińczyka bo jak piszesz różnica w wielu aspektach jest duża. Jak mnie życie nauczyło nie zawsze to co najdroższe jest najlepsze. Chciałem uzyskać feedback od innych o ich doświadczeniach i poradzić się czy warto patrzeć na etykiety UE czy lepiej posłuchać opinii innych.
Nie wiem na ile może być wiarygodny test opon na wp.pl ale tu znajdziecie potwierdzenie tego co piszę: http://moto.wp.pl/test-letnich-opon-gtu ... 6801281g/2


Dokładnie


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 09:00 
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.05.2016
Posty: 246
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: zachodniopomorski
ZBANOWANY!
Czy ja gdzieś napisałem że Falkeny są złe? To dobre opona klasy średniej ...
Natomiast Dębica ,Matador czy Viking, nawet jeśli są robione przez wielkie koncerny Michelin,czy Continantal czy Goodyear to są oponami budżetowymi i nic tego nie zmieni...Każdy z koncernów ma opony i lepsze i gorsze.Chodzi o zastosowane materiały , technologie ,czy jakość mieszanek gumy.
Tak oczywiście te opony budżetowe to są opony premium ale z przed kolku lat 6/7.Wtedy takie mieszanki, nacięcia bieżnika , odprowadznie wody były przypisane do najlepszych opon.
Niestety albo i stety świat i technologia idą do przodu i nie ma się co oglądać do tyłu.
Nasze samochody potrzebują dobrej opony , ze względu na dane techniczne jak przyśpieszenia , masa itp.
Oczywiście zawsze najważniejsze jest cena/jakość.
Oczywiście i najlepszym zdarzają się wpadki i reklamacje ale np. 1 na 1000 a nie 50 na1000.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 10:40 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Panowie, umówmy się, dla 95% użytkowników nie będzie różnicy między oponą klasy średniej, a oponą klasy premium w codziennym użytkowaniu. Do tego zauważcie ile producenci klasy premium mieli wpadek np. dlatego polecałbym sprawdzać opinie nt. danego modelu, a nie sugerować się marką jednoznacznie. Daleko nie trzeba szukać, spójrzcie na Bridgestone'y na których nasze Mazdy wyjeżdżały z salonu - czy to jest dobra opona? Nie powiedziałbym. Jeśli ktoś szuka najlepszego stosunku cena-jakość to właśnie klasa średnia jest najlepszym miejscem, do tego wielu producentów wypuszcza swoje auta z salonów na oponach właśnie z tej półki, i nie mówię tu o markach typu Hyundai czy Kia, ale nawet choćby Mercedes. Czytajcie, szukajcie, w końcu coś znajdziecie pod siebie. Opon budżetowych i chińskich jednak bym unikał przy aucie tej klasy - które ma swoją moc, swoją masę i bardziej wyrafinowany układ zawieszenia niż kompakt.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 11:08 
Amator
Offline
Od: 08.03.2014
Posty: 88
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Zgadzam się z tą opinią. Poza tym wydaje mi się, że ten sam konkretny model w różnych rozmiarach może inaczej się zachowywać i uzyskiwać różne oceny.


Ostatnio edytowano Pn, 6 mar 2017, 11:08 przez glowasiek, łącznie edytowano 1 raz
Nie cytujemy poprzedniego postu (regulamin, pkt 5.6).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 11:42 
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.05.2016
Posty: 246
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: zachodniopomorski
ZBANOWANY!
Panowie, umówmy się, dla 95% użytkowników nie będzie różnicy między oponą klasy średniej, a oponą klasy premium w codziennym użytkowaniu

Tutaj się z Toba zgodzę , ale mówimy tu o różnicy w budżetowych oponach i klasy premium.
I założę się że w tym porównaniu każdy nawet mało wytrawny kierowca zobaczy różnicę,czy w przy hamowaniu,czy choćby w prowadzeniu na zakrętach.
Co do Bridgestonów na pierwszy montaż to nie są dobre opony.Głośne o słabych właściwościach jezdnych.
Nie każda opona z segmentu premium musie być idealna, to tak nie działa. Na pewno liczą się jej właściwośći ,oraz w dużym stopniu opinii użytkowników a nie testów które w większości są sponsorowane.
Natomiast ja zawsze będę zwolennikiem dobrej opony z klasy premium bo od niej w dużym stopniu zależy też moje i mojej rodziny zdrowie i życie. I nigdy bym sobie tego nie wybaczył że zaoszczędziłem na oponie premium i przy jakimś zdarzeniu zabraknie mi 10 m które jestem świadom że jeśli bym miał oponę z najwyższego segmentu bym się zatrzymał.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 12:44 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Jasne ale skąd weźmiesz te informacje jaka jest droga hamowania? Z tych właśnie sponsorowanych testów? Jak pisałem - każda opona to inna bajka.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 13:22 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 17.08.2016
Posty: 68
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: kujawsko-pomorski
Ja kupiłem komplet 4 nowych sztuk model Falken ZE 914 w rozmiarze 225/45/R18 z uwagi na nowe felgi aluminiowe.
To chyba średnia półka, na pewno nie tani Chińczyk ale zapewne nie klasa premium. Za sztukę zapłaciłem 360pln co do "testów" lepiej niż Potenza a o własne recenzję pokuszę się jak pogoda się unormuje


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 13:31 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Pamiętaj jedną rzecz - w głowie masz właściwości starych opon Bridgestone, niestety z wiekiem opony mają coraz niższy bieżnik, również guma traci swoje właściwości itp. Wymiernym testem byłoby porównanie dwóch nowych kompletów opon w podobnych warunkach.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 14:05 
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.05.2016
Posty: 246
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: zachodniopomorski
ZBANOWANY!
khad napisał(a):
Jasne ale skąd weźmiesz te informacje jaka jest droga hamowania? Z tych właśnie sponsorowanych testów? Jak pisałem - każda opona to inna bajka.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Widziałem test na tvn turbo.Robił je Kuchar z Bielakiem w K2 kierowców dwóch.
Wtedy też ci ludzie którzy na motoryzacji zjedli zęby się wypowiadali się nad oponami budżetowymi i premium. Najlepsze w tym wszystkim jest to że nie podawali nazw tych opon i producentów.Tylko określenia "opona premium" oraz "budżetowa" i "chińczyk"


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 14:19 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Myślę, że o budżetówkach czy chińczykach nie ma nawet co rozmawiać w przypadku auta z tego segmentu.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 14:26 
Amator
Offline
Od: 08.03.2014
Posty: 88
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Myślę, że o chińczykach nie ma co rozmawiać w przypadku każdego auta :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 15:49 
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.05.2016
Posty: 246
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: zachodniopomorski
ZBANOWANY!
khad napisał(a):
Myślę, że o budżetówkach czy chińczykach nie ma nawet co rozmawiać w przypadku auta z tego segmentu.


I ja cały czas próbuję to przekazać...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 mar 2017, 21:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.03.2017
Posty: 9
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
Witam,

Mazdę kupiłem na Hankookach V12 225/45 R18 i teraz nadszedł czas na zmianę. Z opon tej firmy jestem zadowolony, ale też moje doświadczenie nie jest zbyt duże. Czy ma ktoś z Was większe obycie z tym producentem?

Na tapecie mam dwa modele:
Hankook Ventus S-1 Evo2 K-117 i Hankook Ventus Prime3 K125.

Chyba, że macie dla mnie inne opcje w tym przedziale cenowym (inni producenci też mile widziani)...

Będę wdzięczny za Wasze opinie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 mar 2017, 07:50 
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.05.2016
Posty: 246
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: zachodniopomorski
ZBANOWANY!
Ja wcześniej zastanawiałem się nad K-120.Trochę o nich czytałem na Polskich i zagranicznych forach i opinnie były rozbieżne.W Polsce ludzie zachwyceni a na zachodzie bardzo stonowane i mało poclebne opinie i finalnie nie poszedłem w ich kierunki.
Zakupiłem Goodyear Asmimetric3 w roz 225/45/18


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 mar 2017, 08:42 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 17.08.2016
Posty: 68
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: kujawsko-pomorski
Ze swojej strony mogę polecić zakup z poniższej strony:
http://logistykaopon.pl/
jeśli nie przeszkadza Ci, że większość opon jest z datą produkcji 2016, wymagana przedpłata, i okres oczekiwania 8-10 dni (wysyłka z zagranicy).
W moim przypadku opony były tańsze w stosunku np. do Oponeo (w moim mieście) blisko 100pln na sztuce :arrow:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 mar 2017, 09:19 
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.05.2016
Posty: 246
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: zachodniopomorski
ZBANOWANY!
Ja akurat zastanawiałem się nad zakupem u nich ale ostatecznie zrezygnowałem.Po przeczytaniu wielu negatywnych opinii .Największym problemem jest brak jakiegokolwiek telefonicznego kontaktu,oraz zakup z wpłatą z góry.Jęsli coś będzie nie tak,stan przesyłki budził moje wątpliwości,to potem będę czekał na zwrot pieniędzy nie wiem jak długo.Przy zapłacie za zaliczeniem ,jak coś jest nie tak,to mogę nie odebrać przesyłki i ewentualnie zwrócić nadawcy za koszt przesyłki.
Dodatkowo panowie z tej firmy to tacy lekko mówiąc cwaniacy,co było widać w czasie korespondencji ze mną oraz w odpowiedziach na opinie wystawione przez kupujących.
Fakt,ceny mają naprawdę super i dużo niższe niż oponeo,ale ja korzystałem jeszcze z innego sklepu,pewnego,pfrofesjonalnego w swych działaniach,sprzedaży i kontakcie z potencjalnym klientem.
Ja zdecydowałem się na zakup właśnie w InOpony.pl.Ceny też mają świetne i tez niższe niż oponeo.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 mar 2017, 10:20 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 17.08.2016
Posty: 68
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: kujawsko-pomorski
Taaa... inopony też z Bydgoszczy, tak się składa, że wymieniam u nich opony od 2 aut i w zeszłym sezonie od motoru. Biorą opony z oponeo(też Bydgoszcz) tyle, że mają umowy podpisane z rabatami. W stosunku do miejsca gdzie kupiłem za swoje zapłaciłbym 200pln więcej na kpl. Ja nie miałem, żadnych problemów z rzeczami o których piszesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 mar 2017, 10:36 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 17.12.2012
Posty: 2364
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: śląski
Tez kupowałem z http://logistykaopon.pl/ i było ok. W razie czego mam do nich rzut beretem ;-) :parowka:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 mar 2017, 10:46 
Wtajemniczony
Offline
Od: 18.05.2016
Posty: 246
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: zachodniopomorski
ZBANOWANY!
Z całym szacunkiem , ale skoro Ty nie miałeś to nie znaczy że ktoś inny nie miał.
Ty opisałeś skąd kupiłeś opony i opinie o tej firmie a ja o firmie skąd kupowałem ja.
Nie rozumiem.Dla mnie bardziej rzetelna jest InOpony i tyle.
Nikomu nie narzucam tego że ma tam czy tam kupić.Po to jest to forum żeby wymieniać się swoimi spostrzeżeniami ,doświadczeniami i opiniami.
Poniżej porównanie ofert.

https://www.inopony.pl/opony,0,109529/g ... l-mfs.html

http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyea ... #130978889

http://logistykaopon.pl/p/83280-goodyea ... c-a-1-68db


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 mar 2017, 11:09 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 17.08.2016
Posty: 68
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: kujawsko-pomorski
Cytuj:
Z całym szacunkiem , ale skoro Ty nie miałeś to nie znaczy że ktoś inny nie miał.

Dziękuje za szacunek, oczywiście masz rację !!!

Cytuj:
Nikomu nie narzucam tego że ma tam czy tam kupić.Po to jest to forum żeby wymieniać się swoimi spostrzeżeniami ,doświadczeniami i opiniami.

Dokładnie jak piszesz, swoje również wyraziłem


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 mar 2017, 12:44 
Amator
Offline
Od: 08.03.2014
Posty: 88
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: lubelski
Zakupiłem wczoraj falkeny 215/50 R17 91W ZIEX ZE914EC. Pierwsze wrażenie ok. Na pewno jest ciszej, bardziej przyczepnie w zakrętach i bardziej komfortowo, ale po przekładce z zimówek to każda letnia opona takie wrażenie sprawia.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 mar 2017, 19:42 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.03.2017
Posty: 9
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: śląski
rysiekochucki napisał(a):
Zakupiłem wczoraj falkeny 215/50 R17 91W ZIEX ZE914EC. Pierwsze wrażenie ok. Na pewno jest ciszej, bardziej przyczepnie w zakrętach i bardziej komfortowo, ale po przekładce z zimówek to każda letnia opona takie wrażenie sprawia.

A skąd kupowałeś?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 8 mar 2017, 23:42 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 25.03.2015
Posty: 631
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
W sezonie letnim kupiłem GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 215/50 R17, pierwsze ruszenie z parkingu i miałem wrażenie że auto się "buja" jak galareta. Ogólnie jestem zadowolony, wcześniej jeździłem na fabrycznych Potenzach które w porównaniu z Goodyear były głośniejsze i bardziej slizgaly się na mokrej nawierzchni.


Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 38  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.