Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:53

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 10 lut 2016, 16:07 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 19.05.2015
Posty: 18
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: śląski
Witam
mam pytanko czy ktos próbował demontowac czujniki z oryginalnych 18 calowych felg mazdy ? Chciałbym przemalowac swoje felgi a zeby pożądnie to zrobic musiałbym zdemontować czujniki .wulkanizator mi powiedzial ze bedzie ciezko zeby ich niepourywac bo wentyle sa aluminiowe i beda tak zapieczone do felg (auto jest z 2008) ze napewno sie pourywaja czujniki .a jak wiadomo czujniki swoje kosztuja wiec niewiem czy jest sens ryzykować

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 lut 2016, 16:15 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Ja u siebie demontowałem i montowałem na dwóch kompletach felg. Nic nie pourywałem. Mam dwa modele czujników, Siemens i Continental. Odkreciły się bezproblemowo. Kominki całe.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 lut 2016, 16:35 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 06.11.2013
Posty: 608
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
A nie możesz ich dobrze okleić?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 lut 2016, 21:34 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 19.05.2015
Posty: 18
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: śląski
rafalski napisał(a):
A nie możesz ich dobrze okleić?

chciałbym je pomalować proszkowo . ewentualnie zeby nieruszac czujników ostatnio na tvn turbo malowali farba gumową
http://allegro.pl/folia-guma-w-spreju-s ... 97884.html Efekt nie jest wieczny to ze chciałbym pomalować felgi na biało i jakby mi sie nieprzypodobało to zawsze idzie wrócić do oryginału ;)


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 10 lut 2016, 22:48 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 06.11.2013
Posty: 608
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Jak też właśnie mam zamiar malować czymś takim. Nawet opon nie będę ściągał tylko okleję.
Też oglądałem na TVN Turbo jak malowali. Tam nawet nic nie oklejali ;)

Ja jesienią ściągałem czujniki, ale u gumiarza przy okazji ściągania opon z felg. Trochę się wahał czy ich nie uszkodzi, bo aluminium się utlenia, a koła mają już 7 lat, ale jakoś bez problemu dało radę. Jak się sam boisz to jedź do zakładu i niech tam zdejmą. I tak będziesz przecież opony zdejmował, więc przy okazji niech i czujniki zdemontują...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 07:50 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Plasti Dip czy inne gumy w sprayu jak ta z Allegro (nie znam firmy, polecałbym jednak zwrócić się ku środkom bardziej znanym jak własnie PD) na felgach się sprawdza jako zabezpieczenie na zimę np. ale dłużej niż sezon to nie wytrzyma - problemy z czyszczeniem powżeranego pyłu z klocków, powierzchnia narażona na sól, kamienie, wysokie temperatury itp. Polecałbym tą metodę jedynie jeśli właśnie chcesz sprawdzić efekt ale są tańsze sposoby jak np. Photoshop ;) albo jesli masz 1 komplet felg i chciałbyś je właśnie zabezpieczyć przed szkodliwymi czynnikami zimą, ale trwałego efektu na felgach się nie spodziewaj.

Felgi zasadniczo albo polerka albo malowanie i to nie gdzieś u Zenka w stodole tylko w profejsonalnej firmie, gdzie ci je potem wypiecują itp. W przeciwnym razie pojedziesz na myjnię, poleją Ci kwasem, klar się zważy i masz zabawę od nowa, a portfel chudnie ;)

PlastiDip jest fajny do malowania elementów, szczegółów jak np. emblematy, jakieś elementy w środku, choć i tutaj z trwałością bywa róznie - zależy jak mocno element jest eksploatowany.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 08:08 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 19.05.2015
Posty: 18
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: śląski
no wiec zostaje mi sciagnąć czujniki .wypiaskować i pomalować proszkowo .
macie może jakieś porady jak się zabrać za te czujniki .bo moj wulkanizator niechciał ich ściągnąć bo stwierdził że je uszkodzi .wiec zostaje mi demontaż na własną ręke albo szukanie kogos kto sie tego podejmie

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 09:19 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 03.04.2015
Posty: 1469
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
A tam gdzie maluja nie sciagna ci ich do malowania? W wielu firmach mozna nawet cale kola zawozic, oni sciagaja opony, czujniki, potem po malowaniu wszystko skladaja, wywazaja i daja gwarancje ze felga nie bedzie porysowana po zakladaniu opon.

-- Dodano: Cz, 11 lut 2016, 09:19 --

Btw. zobacz tutaj gosc recenzuje po 3-mcach od polozenia gumy:



 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 13:37 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 19.05.2015
Posty: 18
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: śląski
khad zamierzam felgi pomalować w malarni proszkowej ,a nie firmie zajmującą się stricte malowaniem felg i ich renowacją ,bo mam dojście żeby zrobili mi to za małe pieniądze :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 11 lut 2016, 15:33 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
To ja nie wiem nad czym się zastanawiasz. Ściągnij opony u gumiarza, a później sam zdemontuj czujniki. Jeśli masz obawy to spryskaj kominki WD40 bądź innym penetratorem. Odczekaj i delikatnie odkręć. Powinno bezproblemowo pójść. Gdyby jednak kominek się urwał to na alle... są zestawy naprawcze ( kominek, nakrętka, uszczelki - ok 35 zł na jeden czujnik). Skoro zaoszczędzisz na malowaniu to nie ma co myśleć tylko trzeba działać i nie bawić się w pół środki typu plastidip.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 19 lut 2016, 15:32 
Avatar użytkownika
Świeżak
Offline
Od: 19.05.2015
Posty: 18
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: śląski
Właśnie jestem po demontażu czujników .Spryskałem je 2 dni wcześniej WD40 i odkręciłem je bez problemu i tak naprawdę bez użycia jakiejś większej siły ,aż byłem w szoku ,wiec jeśli ktoś ma taki dylemat jaki ja miałem to nie bać się tylko odkręcać :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.