Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 15:00

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

współzałożyciel forum
PostNapisane: So, 6 lip 2013, 14:58 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Jako, ze dokonalem zakupu stacji multimedialnej wraz z kamera to postanowilem dodac opis instalacji kamery cofania w Mazdzie 6 Hatchabck.

Do instrukcji montazu stacji odsylam do fotorelacji kolegi Michala

viewtopic.php?f=13&t=312

Mam nadzieje, ze ponizszy obrazek przedstawi mniej wiecej miejsce i sposob puszczenia tego kabla.

1.jpg

Jak zwykle przy tego typu pracach obawialem sie, ze polamie ktores z zatrzaskow czy spinek ale obylo sie bez strat :)

Do calej operacji potrzebujemy jedynie:

- tasme izolacyjna
- srubokret krzyzak
- klucz 8 i 10
- oraz odrobine checi :)

Zabieramy sie do usiniecia paneli 1 i 2 przedstawionych ponizej

2.jpg

Podwadzamy sobie palcem panel od spodu i delikatnie ciagniemy w gore do siebie.

3.jpg

tak wyglada juz wypiety panel, miejsca zaznaczone czeronym kolkiem obrazuja miejsce mocowania panelu progu przednich drzwi.

4.jpg

nastepnym panelem na drodze jest ten na progu tylnich drzwi, postepujemy z nim dokladnie jak z poprzednim panelem...

5.jpg

Jak widac ten panel ma rowniez 3 zatrzaski jak i bolec wchodzacy w panel tylniego nadkola. Mam nadzieje, ze lepiej zobrazuje to na obrazku bo jakos nie umie tego "ubrac" w slowa :P

6.jpg
7.jpg

Plastiki progow mamy juz usuniete wiec zabieramy sie za kolejny element, ktorym jest plastik maskujacy puszke bezpiecznikow. Na poczatek odkrecamy nakretke, dla ulatwienia zdjemujemy uszczelke i wtedy delikatnym szarpnieciem od siebie wypinamy ten element.....

8.jpg

Teraz pozostal na plastik maskujacy slupek pomiedzy drzwiami i przyznam szczerze, ze byl to najtrudniejszy element to usuniecia i dopiero przy skladaniu wpadlem jak to powiniennem prawidlowo wypiac.
Wam podam juz gotowa recepte :P

- zdejmujemy uszczelke drzwi zdluz calego slupka (przod i tyl) pewnie zastanawiacie sie dlaczego - zaraz wytlumacze....

panel ten posiada cos takie dziwne zaczepu cos ala haczyki, ktore to wchodza pod uszczelke - oczywiscie ja zdjalem wszystko bez zdejmowania uszczelki ale przy okazji moglem zlamac te nazwijmy haczyki

9.jpg
9a.jpg

Zdejmujac uszczelke ulatwiamy sobie cala operacje plus minimalizujemy straty :) a tych przeciez nie chcemy...

Postepujemy zgodnie z kolejoscia

1 - delikatne szarpniecie na dole, gdzie jest jeden wczep i nieco wyzej po przeciwnej stronie dwa kolejne
2 - po zdjeciu uszczelki jest nam o wiele latwiej uwolnic "hczyki"
3 - w tym miejscu sa dwa bolce wchodzace w jasny panel powyzej.

10.jpg

a taki o to widok ukazuje sie nam pod owym panelem :)

11.jpg

Teraz pozostaje nam usuniecie panelu oslaniajacego nadkole - jak i poprzednio - nie potrzebujemy zadnych narzedzi, wystarczy uzycie sily :)
Juz dokladnei nie pamietam ile bylo tam zatrzaskow ale na zdjeciu zaznaczam dwa widoczne, chociaz mozliwe, zebyl jeden wyzej....

12.jpg

ten panel ma rowniez takie swego rodzaju nakladki, ktore wchodza pomiedzy wygladzine bagaznika takze warto pamietac o nich podczas skladania....

Wyjmujemy polke bagaznika.... w miejscu raczki sluzacej do skladania fotela znajduje sie zaslepka, podwadzamy ja malym srubokretem, pod nia znajduje sie sruba krzyzak - druga sruba zaznaczona rowniez na zdjeciu

13.jpg
14.jpg

Poza tymi dwiema srubkami caly panel podobnie jak poprzednie trzyma sie rowniez na zatrzaskach/wczepach takze jeden energiczny ruch i mamy go w reku - oby calego hehe

nastepnie zdjemujemy wykladzine nadkola, trzyma sie ona na plastikowych koleczkach - dwa widac golym okiem, trzeci pod panelem - ja jej nie zdejmowalem calkowiscie bo mozna ja wystarczajaco mocno odgiac w cely polozenia kabla

15.jpg
15a.jpg

pozostaje nam usuniecie oslony tylniej belki, przymocowana jest ona na dwoch wciskanych koleczkach takze nie potrzebujemy zadnych narzedzi

20.jpg

Osoby posiadajace mocowania do linek musza delikatnie podwadzic wewnetrzna oslone a pod nia kryje sie sruba 10ka.

19.jpg


A tak wyglkada juz rozebrany boczek - na czerwono zaznaczylem lokalizacje modulu czujnikow cofania.

21.jpg

Teraz droge do polozenia przewodu video do kamery cofania mamy juz utorowana.

Bierzemy w reke przewod i przeciagmy go wedle wlasnego uznania, mocujac tasma do biegnacych juz przewodow.
Ja w niektorych miejsach wypinalem taki cienki przewod, w jego miejsce wpinalem kabel video a cienki przewod mocowalem tasma izolacyjna.
Wykorzystalem rowniez swoja drukarke do etykiet, wydrukowalem kilka etykiet "choragiewek" po czym zostaly one przyklejone do swiezo polozonego przewodu w miejsach widocznych po zdjeciu paneli w celu ulatwienia szybkiej identyfikacji przewodow w przyszlosci.

16.jpg
16a.jpg

Na koniec zdemontowalem schowek pasazera.

17.jpg
18.jpg

Przyznam szczerze, ze wszystko dosc latwo zeszlo - jak juz wspominalem obylo sie bez strat a kabel zostal polozony zgodnie z zalozeniami.

W koncu mozemy zabrac sie za sam montaz kamery....... w tym celu niestety ale musimy zdjac zderzak :( no to zaczynamy

- srubka na nadkolu nastepnie dwie pod spodem - wypinamy zderzak z nadkola, ciagnac delikatnie do siebie (*1)

22.jpg
23.jpg

- dwa kolejne kolki rozporowe

24.jpg

i powtarzamy krok (*1)

Zeby bylo ciekawiej obie lampy trzeba zdjac po pod nimi znajduje sie sruba krzyzak...

Odkrecamy 3 sruby , oryginalne wygladaja nieco inaczej niz moje, mialem ta lampe wymieniana i jak widac orygianlne nakretki zostaly zgubione (10tki) odpinamy kable z kostek

25.jpg

Trzyma ja dodatkowo plastikowy wczep takze aby ja wyjac trzeba ciagnac do siebie - A tak wyglada juz wyjeta lampa

26.jpg

Odkrecamy srube pod lampa - jak widac uzbieralo sie tam troche syfu

27.jpg

Droga do zdjecia zderzaka gotowa :D Nie porobilem juz zdjec bo jest to chyba zbedne, trzyma sie on na dwoch sporych wczepach i bocznych zatrzaskach (zdjecie ponizej), ktore nie sprawiaja wiekszych
klopotow.

22a.jpg

Instalujemy kamere w porzadanym miejscu, przeciagamy kable do srodka, podlaczamy przeciagniaty przewod video do kamery, plus do plusa wstecznego - ja wgryzlem sie tymi przewodami z kable zasilajace centralke wstecznego co oszczedzilo mi czasu w lokalizacji odpowiednich przewodow.

Uwaga dla osob podlaczajacych kamere do stacji multimedialnej chcacych aby obraz przelaczal sie na ten z kamery automatycznie po wrzuceniu wstecznego.... nalezy pociagnac drugi kabel od stacji "reverse" i podlaczyc go pod plus (+) swiatla wstecznego. Tym sposbem nawigacja "wie" ze cofamy i przelacza nam automatycznie obraz, na wyswietlaczu srodkowym mazdy pojawia sie komunikat "Camera"

28.jpg

<zdjecia z widoku kamery dodam wieczorem albo jutroooo bo teraz za mocno daje slonce>

Staralem sie dac dosc szczegolowy opis i zdjecia - mam nadzieje, ze niczego nie pominalem a powyzsza instrukcja przyda sie to kolejnym uzytkownikom.

PS wszystko skladamy w odwrotnej kolejnosci :)

Pozdrawiam


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 lip 2013, 08:10 
Avatar użytkownika
Prawie fanatyk
Offline
Od: 23.10.2012
Posty: 1913
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
...taką fajna fotorelację zrobił a w dziale ''Pokaż swoją 6-tkę'' cisza. Ile czasu zajęła Ci ta operacja? Pozdrawiam...

_________________
xX KOVAL Xx
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pn, 8 lip 2013, 08:17 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
troche na to czasu schodzi niestety bo pol samochodu rozebrane, do tego robilem zdjecia, co chwila chodzilem napic sie czegos zimnego itd :)

Ciezko mi powiedziec bo cala operacja przedluzala sie bo:
- urwalem przewod od czujnikow cofania i to na dodatek zaraz przy samym czujniku wiec ciezko bylo lutowac
- zmartwila mnie rdza napotkana na belce tylnego zderzaka takze zajalem sie nia, obczyscilem, pomalowalem
- zakladajac lampy zapomnialem przykrecic srubke zderzaka znajdujaca sie pod lampa i znowu musialem je wyjmowac :(


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 lip 2013, 10:52 
Amator
Offline
Od: 20.10.2012
Posty: 93
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: podlaski
A ja od siebie mogę doradzić że ostatnio przy spotkaniu z Kamilem <spoko> zobaczyłem że między dwoma lampkami oświetlenia tablicy rejestracyjnej, pomiędzy nimi, znajduje się zaczep aby przyczepić ewentualnie 3 lampkę (tylko po co komu to). I tu fajna sprawa bo wydaje mi się że śmiało możesz swoją kamerę wczepić pomiędzy te dwie lampki, i masz wtedy kamerę na środku zderzaka, co poprawia widoczność :)
glowasiek sprawdź, czy u Ciebie jest to możliwe, bo z tego co widzę masz kamerę bardziej po prawej stronie (patrząc od tyłu samochodu) :D


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pn, 8 lip 2013, 11:04 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2785
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
tak, jest to mozliwe ale potrzebujesz trzecia czarna ramke, ta trzymajaca swiatla podswietlenia tabl rej. Oczywiscie trzeba tez kupic odpowiednia kamere bo np moja by juz sie nie nadawala na taki montaz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 wrz 2013, 06:53 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Ja mam właśnie taką kamerkę pasującą do lampki podświetlenia (ta po prawej :) ):
Obrazek
Dokupiona razem ze stacją. Niestety nigdzie nie można dorwać lampki, aby ją zaadaptować.

Co do montażu kamerki, to aby przełączać automatycznie obraz należy połączyć kabelki zielone z oznaczeniem REVERSE, wtedy sygnał o włączeniu wstecznego jest pobierany z CAN i przelacza obraz w stacji. Jeśli takiego kabelka brak, to wtedy należy pociągnąć dodatkowy.

Dodatkowo mi udało się zamontować kamerke bez zdejmowania zderzaka, zdjalem tylko lampę. A reszta tak jak na fotorelacji.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 27 lis 2013, 22:35 
Świeżak
Offline
Od: 22.11.2013
Posty: 28
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Witam. A czy ktoś montował kamerę cofania w kombi? Którędy Węgry puścić kabel z klapy do środka?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 sty 2014, 03:28 
Stały bywalec
Offline
Od: 07.02.2013
Posty: 677
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Super profesjonalna relacja <bravo>
Gdyby nie ortografy to na 6+ aż miło czytać/oglądać. Ja w kombi też mam kamerkę tyle, że stację mam z firmy Stopol model Dvr coś tam coś tam. Problem w kombi jest taki, że dookoła blacha i nie ma jak się przebić bezinwazyjnie. Ja robotę robiłem pod chmurką i jak doszedłem, że ciężko tego chincha przeprowadzić a pół tyłu rozebrane to zaczął padać deszcz. Decyzja mogła być tylko jedna, wkrętarka i otwornica. Na dodatek ostatnim Viltem z baterii udało mi się przebić. Co prawda polakierowałem gołą blachę ale nie jestem pewien czy za parę lat klapa do wymiany nie będzie... ;-(

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

_________________
Mazda 323 BJ 2.0 CiDT
Mazda 6 GH 2.0 MZR-CD


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 sty 2014, 09:23 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.01.2014
Posty: 341
Rok produkcji: 2011
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.3 MZR DISI Turbo (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: MPS
Region: mazowiecki
Panowie, a gdzie macie pomontowane wyświetlacze do tych kamer - pytam oczywiście tych co nie mają stacji multimedialnych - najlepiej jakbyście pokazali zdjęcia.

Kamerka świetna rzecz, ale koniecznie taka, żeby widziała w nocy, w poprzednim aucie maiłem zwykła i nocą był dramat z cofaniem, jedynie lusterka i wyczucie. Tu chciałbym uniknąć tej nieprzyjemności zwłaszcza, że na dodatek mam ciemne szyby także widoczność jest jeszcze mniejsza :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 sty 2014, 11:31 
Stały bywalec
Offline
Od: 07.02.2013
Posty: 677
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Marrud moja kamerka ma diody IR tak więc wszystko elegancko widać (tyle że już na czarno-biało)! Nie sądzę, żeby ktoś kto nie ma stacji miałby kamerkę. Teoretycznie możesz taką kamerkę podłączyć do tableta ale wtedy obraz byś musiał sam uruchamiać no i miałbyś tak jakby Enterprise, nie samochód....
Najlepszym choć najdroższym rozwiązaniem byłoby zamontowanie czujników cofania z kamerką, gdzie sygnał i obraz idzie na lusterko wsteczne nakładane na ORI ale obraz mały no i pewnie z tysia pln kosztuje.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

_________________
Mazda 323 BJ 2.0 CiDT
Mazda 6 GH 2.0 MZR-CD


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 14 sty 2014, 15:40 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.01.2014
Posty: 341
Rok produkcji: 2011
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.3 MZR DISI Turbo (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: MPS
Region: mazowiecki
Czujniki cofania mam, ale z kamerą jest wygodniej i bardziej precyzyjnie. Ekran na lusterku jakoś mi się nie widzi, w 6 lusterko już samo w sobie jest duże a z nakładką to będzie za wiele szczęścia. Rozważam jakiś niewielki ekran dodatkowy którego będę mógł przenieść do innego auta jak to mazdy zakupię stacje. Chciałbym się jednak wcześniej zorientować jakie miejsca wybraliście na takie ekrany...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 18 cze 2014, 20:15 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
arecki napisał(a):
Niestety nigdzie nie można dorwać lampki, aby ją zaadaptować.

Hmm, trochę to trwało, ale w końcu zamontowałem kamerkę tak jak należy.

Udało się zakupić lampki za rozsądne pieniądze.
Obrazek

Tak naprawdę to kupiłem lampki do mazdy RX8, ale idealnie pasują do GH. Z mazdy 2 i 3 chyba też pasowały (przynajmniej z wyglądu są identyczne :) ).

Efekt kiepsko wyszedł na zdjęciu, ale w rzeczywistości jest tak jak należy.
Pomiędzy oryginalnymi lampkami podświetlenia rejestracji jest wolne miejsce na trzecią lampkę (???). W to miejsce idealnie pasuje kamerka.
Obrazek

Jeśli jest ktoś chętny, to mam drugą lampkę na zbyciu.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 19 cze 2014, 19:30 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.02.2014
Posty: 963
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Pokaż jakieś zdjecia obrazu z tej kamerki

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

_________________
Zoom Zoom


Nie lubimy robić Lubimy się wozić!!!!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 19 cze 2014, 21:31 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Gerwazy, jak nie zapomnę to zrobię zdjęcia i wrzucę, bo teraz żadnych nie mam.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 cze 2014, 02:28 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.02.2014
Posty: 963
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Arecki czyli po zakupie samego tego plastiku możemy kamerę umiejscowić na środku zderzaka tak? z jakiego rocznika mazdy rx8 pochodzą te czarne plastiki ? Ma to jakiekolwiek znaczenie czy można kupować w ciemno?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

_________________
Zoom Zoom


Nie lubimy robić Lubimy się wozić!!!!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 cze 2014, 15:06 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Gerwazy napisał(a):
Arecki czyli po zakupie samego tego plastiku możemy kamerę umiejscowić na środku zderzaka tak?
Tak jest. Wygląda to jakby miejsce było przeznaczone właśnie specjalnie do tego celu. Nie trzeba nic rzeźbić.

Ja kupiłem na podstawie zdjęć lampki. Jest to podobno z Mazdy RX8 z 2004r (nie sprawdzałem tego w żaden sposób). Zdjęcia podobnych lampek były dla mazdy 3. No i oczywiście mazda 6 GH.

Gerwazy napisał(a):
czy można kupować w ciemno?
Tego nie radzę. Warto zobaczyć chociaż zdjęcie lampki, aby się upewnić, że to to czego szukamy. O ile się nie mylę to nawet lampki w GH są różne dla kombi i dla hatchback.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 cze 2014, 17:07 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.02.2014
Posty: 963
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
arecki a powiedz mi jak sytuacja wygląda w nocy bo moja kamerka niestety korzysta z lampki pod rejestracją i jak ją umieszczę na środku tak jak Ty to pewnie widoczność będzie ograniczona :sad:

_________________
Zoom Zoom


Nie lubimy robić Lubimy się wozić!!!!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 cze 2014, 21:03 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Gerwazy napisał(a):
kamerka niestety korzysta z lampki pod rejestracją
?? A ta lampka coś oświetla oprócz tablicy i 15 cm asfaltu pod zderzakiem? Moja kamerka w nocy działa słabo, bo słabe jest oświetlenie od światła wstecznego (wspomagam się czasami stopem - działa). W kamerce jest też led do oświetlenia tablicy, jednak jest on skierowany tak, że słabo oświetlałby to na co patrzy kamerka.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 25 cze 2014, 19:36 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.02.2014
Posty: 963
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
Arecki masz już może jakieś zdjęcia tej kamerki? najlepiej w dzień i w nocy

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

_________________
Zoom Zoom


Nie lubimy robić Lubimy się wozić!!!!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 26 cze 2014, 17:59 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 24.04.2013
Posty: 1426
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive Plus
Region: mazowiecki
Gerwazy, tak na szybko jedno zdjęcie. Jest to zrobione w dzień, ale w garażu podziemnym, więc oświetlenie takie sobie.
Obrazek

W nocy nie robię, bo nic nie będzie widać. Nie dość, że kamerka prawie nic nie widzi w nocy, to jeszcze aparat w telefonie w nocy nic nie widzi.

Jeśli szukasz kamerki cofania to polecam potestować takie z doświetlaniem.

Kolorowe kamerki mają filtr na podczerwień, przez co podświetlanie diodami IRED mało daje. Lepszy efekt podświetlania uzyska się w kamerze czarno-białej. Może te kamerki, które podświetlenie mają fabrycznie zrobione, lepiej reagują na podświetlenie.

_________________
Nie przejmuj się porażkami, przejmuj się szansami, które tracisz, jeśli nie próbujesz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 lip 2014, 20:37 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 11.04.2013
Posty: 70
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Czy taka camera zadziala z stacja multimedialna CASKA?

Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 15 lip 2014, 20:58 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 24.02.2014
Posty: 963
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: TS2
Region: zagranica
fornal jeżeli ta stacja ma wyjście na kamerkę to oczywiście że tak :)

_________________
Zoom Zoom


Nie lubimy robić Lubimy się wozić!!!!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Wt, 15 lip 2014, 21:15 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 1752
Rok produkcji: 2011
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: zagranica
ma wyjście i będzie działać. Więcej informacji dot. stacji multimedialnych znajdziesz w dziale Car audio.

_________________
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: N, 10 maja 2015, 15:33 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 5661
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: pomorski
Wtyczka, którą dostałem razem ze stacją ma cztery końcówki: Rear RCH 1, Rear LCH 1, Video out 1, Camera 1. Jest jeszcze jedna wtyczka z trzema końcówkami (Rear RCH 1, rear LCH 1 i Video Out 2) może to ta? Jak je wszystkie podłączyłeś ?
Ile i jaki kabel dokupiłeś?

glowasiek napisał(a):
ja wgryzlem sie tymi przewodami z kable zasilajace centralke wstecznego co oszczedzilo mi czasu w lokalizacji odpowiednich przewodow.


Gdzie jest ta centralka i które kable połączyłeś?

glowasiek napisał(a):
Uwaga dla osob podlaczajacych kamere do stacji multimedialnej chcacych aby obraz przelaczal sie na ten z kamery automatycznie po wrzuceniu wstecznego.... nalezy pociagnac drugi kabel od stacji "reverse" i podlaczyc go pod plus (+) swiatla wstecznego


Czyli jeden z dwóch biało zielonych kabelków "Reverse" ze stacji łączymy z plusem od wstecznego? Jak tak to gdzie on jest?

glowasiek napisał(a):
A tak wyglkada juz rozebrany boczek - na czerwono zaznaczylem lokalizacje modulu czujnikow cofania.


Tam też coś podłączamy?

Które kabelki idą do samej kamerki?

Sorry za dużą ilość pytań, ale nie wiem jak się podłączyć z tą kamerką.

_________________
Obrazek

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 26 maja 2015, 09:18 
Wtajemniczony
Offline
Od: 25.10.2012
Posty: 174
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: pomorski
Michał, do podłączenie kamery wykorzystujesz kabel, który ze stacji multimedialnej wychodzi w oznaczeniu "Camera 1". Inaczej mówiąc kamerka ma z reguły dwa kabelki. Pierwszy kabel, to analogowy sygnał video, który po chinchu podłączasz ze stacją multimedialną ze wspomnianym kabelkiem "Camera 1". Z reguły w zestawie z kamerą jest przedłużacz 5 lub 6m do wykonania tego podłączenia. Drugi kabelek wychodzący z kamery, to jej zasilanie, czy 12V i masa. Niektórzy zasilanie do kamery biorą właśnie z modułu do czujników cofania. Ta centralka, jest zaznaczona przez głowaśka na jednym ze zdjęć na początku tego wątku. Czasami, niektóre kamerki zawierają krótkie kabelki, które służą to ich połączenia, aby osiągnąć efekt lustrzanego odbicia, albo do wł/wył linii określających podziałkę na ekranie. Istotne jest z kolei połączenie kabelków Reverse w wiązce wychodzącej ze stacji multimedialnej, co skutkuje tym, że wrzucając bieg wsteczny, obraz przełącza się na źródło "Camera 1". U mnie kabelki Reverse były różowe, ale w Twojej stacji mogą być innego koloru.

-- Dodano: 26 maja 2015, o 10:18 --

W weekend zamontowałem kamerę cofania. Udało się to zrobić bez demontażu zderzaka oraz lamp. Nie demontowałem również plastiku na środkowym słupku (pomiędzy przednimi i tylnymi drzwiami). Do połączenia stacji z kamerą wykorzystałem kabel coaxialny Prolink. Zasilanie kamerki wziąłem z modułu czujników cofania. Podobnie jak arecki kupiłem lampki oświetlenia tablicy od Mazdy RX8, które idealnie pasują do Mazdy 6. Dzięki temu montaż kamery w hatchbacku jest plug&play.
Duże podziękowania dla głowaśka oraz areckiego za tą fotorelację oraz wskazówki.
Na zdjęciach poniżej zaznaczyłem :
- na żółto - moduł czujników cofania
- na niebiesko - podłączenie masy zasilania kamerki
- na czerwono - podłączenie +12V zasilania kamerki
Przy lutowaniu kabelka +12v wyjąłem bezpiecznik modułu czujników, dzięki czemu nie musiałem też odłączać akumulatora. Po dolutowaniu kabelków połączenie zaizolowane zostało taśmą izolacyjną.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 lip 2015, 14:27 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 28.10.2013
Posty: 65
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Panowie, mam maly problem z kamera. Pare tygodniu temu obraz zniknal podczas cofania, w domu sprawdzilem kamere i okazalo sie ze spalila sie plytka na kablu. Wlasciwie to sie zweglila i az bylo czuc stopiony plastik.
Na Ali zamowilem kolejna ale tym razem z 4 LEDami ktore powinny sie zalaczac podczas cofania. Nie wymienialem starego kabla ktory idzie do wstecznego, ani tego dlugiego RCA, tylko podpialem nowa kamere na samym koncu do starych przewodow. Kamera dziala i wlacza sie wtedy kiedy wrzuce wsteczny, LEDy dzialaja ale odlaczylem ja szybko, bo dalej jest cos nie tak. LEDy swieca sie nawet wtedy kiedy samochod jest wylaczony!

Przewod RCA jak i stary tak i nowy ma dodadkowy czerwony kabel, ale ja go nigdzie nie podlaczylem, moze to to?
LEDy sie swieca tylko wtedy kiedy obydwa przewody sa podlaczone (zasilania i RCA), jak odlaczane przewod RCA to LEDy gasna, czyzby jakims cudem zasilanie jest dostarczane do kamery z radia?

Na radiu mam spiete dwa kable z oznaczeniem 'reverse'. Rozumiem ze wtedy sygnal dostarczny jest poprzez canbus, pogooglowalem troche i ktos napisal ze ten dodatkowy czerwony kabel idacy razem z chinchem mozna wykorzystac i podlaczyc go z jednej strony do plusa od swiatla wstecznego a z drugiej przy radiu do kabla 'reverse'.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 16 lis 2015, 16:18 
Świeżak
Offline
Od: 17.10.2014
Posty: 18
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: małopolski
Jak coś to mam ten czarny plastik z lampek podświetlenia tablicy w HB, jak kto chce to mogę odsprzedać ;)


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 14 mar 2016, 19:48 
Świeżak
Offline
Od: 02.03.2016
Posty: 32
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: lubuski
Witam
Koledzy czy możecie mi podpowiedzieć jak podłączyłeś kable zasilające. Dzisiaj dostałem kamerę i nadawali mi kabli i opis i teraz nie wiem czy mam wszystkie podłączyć czy canbus sobie ogarnie bez podłączenia wszystkich. Stacje mam na Windows CE6 z obsługą Bose.
Głownie mi chodzi o zasilanie, jest osobny kabel zasilania kamery z czerwonym + i czarnym -, opisane jest żeby podłaczyć go lampy cofania. Przy przewodzie video na obu końcach obok wtyków cinch są krótkie czerwone przewody który jeden według opisu trzeba podłączyć do + lampy cofania a ten na drugim końcu do przewodu reverse przy stacji. Czy one są połączone ze sobą czy trzeba ciągnąc osobny przewód?
Sprzedawca stacji powiedział mi że może obejść sie bez podłączania kabla + z lampy cofania do reverse bo system może sam to ogarnąć. Jakie są Wasze doświadczenia?

Obrazek

Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 kwi 2016, 14:27 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 29.08.2015
Posty: 57
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: TS
Region: zagranica
Hejka a ma ktos z was zdjecie gdzie znajduje sie kabel od swiatla wstecznego? Nie posiadam czujnikow wiec nie mam tez modulu ale w najblizszych dniach bede walczyl z zakladaniem kamery cofania I by mi ta fotka bardzo pomogla z gory dziekuje :)

_________________
Przyjemność z jazdy zaczyna sie tam gdzie kończy sie ekonomia
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 1 cze 2016, 23:58 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 04.08.2013
Posty: 14
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Witajcie w dniu dzisiejszym zamontowałem w 6 GH LIFTBACK kamerę cofania i dla potomnych podam parę poprawek do fotorelacji która jest u góry :)
1. Nie trzeba ściągać zderzaka-można wejść do auta uszczelką która jest przeznaczona do czujników parkowania z tyłu.
2. Nie trzeba wpinać się w centralkę czujników cofania, wystarczy w dużej białej wtyczce po lewej stronie znaleźć kabel czarny z niebieskim paskiem który odpowiada za zasilanie żarówki wstecznego i do niego się wpiąć.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.