Teraz jest N, 26 lut 2017, 22:19

Strefa czasowa: UTC + 1 
 


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

administrator
 Tytuł: Regulamin Forum
PostNapisane: Śr, 28 lis 2012, 17:41 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 6
Tytułem wstępu
Niniejsze Forum powstało z inicjatywy kilku znajomych, entuzjastów i sympatyków Mazdy 6, której jest poświęcone. Służy przede wszystkim wymianie poglądów, spostrzeżeń oraz wzajemnej pomocy w rozwiązywaniu problemów związanych z eksploatacją naszych ulubionych samochodów, a także ma na celu proponowanie rozwiązań tę eksploatację usprawniających, ułatwiających i czyniących ją jeszcze przyjemniejszą. Przewidzieliśmy również przestrzeń do wypowiedzi na tematy bardziej ogólne, hobbystyczne, czy humorystyczne. Założyciele niniejszego Forum pałają do siebie wzajemną sympatią, życzliwością i szacunkiem oraz preferują taktowny ton wypowiedzi w dyskusji. Życzeniem Założycieli jest, by relacje panujące między nimi obowiązywały również między wszystkimi użytkownikami Forum.

Dlatego, nasz przyszły użytkowniku, jeśli wyżej wymienionych wartości nie podzielasz, rejestrujesz się z zamiarem zaśmiecania Forum, obrażania, czy dyskredytowania w inny sposób pozostałych użytkowników wiedz, że możesz zostać przez nas ostrzeżony, pozbawiony prawa do wypowiadania się na czas określony, Twoja wypowiedź może ulec ocenzurowaniu, a w skrajnych przypadkach możesz zostać usunięty z grona użytkowników, do czego niniejszym przyznajemy sobie prawo.


Konkrety
1. Każdy nowy użytkownik rejestrując się akceptuje zasady funkcjonowania niniejszego Forum.
2. Aby uzyskać możliwość aktywnego uczestnictwa w dyskusji, każdy użytkownik zobligowany jest do krótkiego przedstawienia siebie i swojego auta w temacie "przywitalnia".
3. Konto użytkownika może zostać usunięte w wypadku zaistnienia co najmniej jednej z niżej wymienionych okoliczności:
  • konto zawiera dane nieprawdziwe bądź nieaktualne,
  • jeden użytkownik założy więcej niż jedno konto,
  • konto użytkownika, który przez okres 3 miesięcy od daty rejestracji nie opublikował pierwszego postu,
  • konto użytkownika pozostaje offline dłużej niż rok od ostatniej wizyty online
Proces usunięcia użytkownika poprzedzony zostanie uzasadnieniem usunięcia. Uzasadnienie jest wspólnym stanowiskiem założycieli i moderatorów.
4. W ramach obowiązującej ogólnie wolności słowa i dobrego obyczaju, każdy użytkownik powinien starać się wypowiadać zgodnie z zasadami pisowni polskiej, zasadami logiki, starannie dobierać słowa i unikać zwrotów obraźliwych, negatywnie nacechowanych emocjonalnie, dyskryminujących ze względu na rasę, narodowość, pochodzenie etniczne, religię, płeć albo pod jakimkolwiek innym względem, jak również formułowania treści zmierzających do wyrządzenia komukolwiek szkody lub krzywdy, bądź mających na celu wyłącznie zirytowanie bądź prowokowanie innych użytkowników.
5. 1. Przed założeniem nowego tematu na Forum należy upewnić się, czy nie był on już wcześniej poruszany oraz że jest on zakładany w odpowiednim dziale.
5. 2. Zakładając nowy wątek należy nadać mu tytuł, w możliwie najwyższym stopniu odzwierciedlający poruszaną w tym wątku problematykę. Należy unikać sformułowań ogólnych (jak np.: "problem", czy "pomocy"), które - jako nic nie mówiące - nie pozwolą innym użytkownikom na zorientowanie się o zawartości i tematyce danego wątku.
5. 3. Nie należy zakładać tego samego tematu w różnych działach.
5. 4. Nie należy umieszczać dwóch i więcej postów jeden pod drugim, aby uzupełnić wypowiedź, należy korzystać z opcji „edytuj”.
5. 5. Odpowiadając na posta należy pisać do rzeczy, unikając treści pozbawionych sensu i niczego nie wnoszących do tematu.
5. 6. Stosując opcję "cytuj":
  • nie należy cytować poprzedzającego postu,
  • nie należy cytować zamieszczonych zdjęć i odnośników do filmów,
  • należy wybrać konkretny fragment tekstu, do którego chcemy się odnieść, a nie jego całość
6. Każda wypowiedź umieszczona na Forum stanowi własność jej autora. Autor wypowiedzi ponosi wyłączną odpowiedzialność za jej treść.
7. Niedopuszczalne jest zamieszczanie na Forum reklam oraz linków o charakterze komercyjnym, a także treści naruszających jakiekolwiek podlegające ochronie, prawa osób trzecich.
8. Niemile widziane jest zakładanie tematów zaraz po zarejestrowaniu się na Forum. Jako debiutant postaraj się przyjrzeć funkcjonowaniu Forum, podłączać się do dyskusji i dopiero po tym czasie, znając reguły tu panujące – zakładaj tematy.
8.1. Założenie tematu, w wybranych działach, może zostać skierowane do kolejki moderacyjnej, o czym zostanie poinformowany użytkownik. Czas potrzebny na zatwierdzenie bądź odrzucenie nowego tematu przez Moderatora nie będzie dłuższy niż 24h. O tym fakcie użytkownik zostanie poinformowany emailem.
9. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.
10. Przypominamy, że nieznajomość regulaminu nie zwalnia od jego stosowania. Rejestracja lub napisanie na Forum choćby jednego posta oznacza potwierdzenie znajomości regulaminu i deklarację zastosowania się do niego.


 Zobacz profil  
 

administrator
PostNapisane: Pt, 26 lut 2016, 20:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 6
Pt, 25 kwietnia 2014, 21:02
Dodaliśmy punkt 5.6. do regulaminu, zapraszamy do lektury :)

Pt, 26 lutego 2016, 20:50
Dodaliśmy punkt 8.1 do regulaminu. zapraszamy do lektury :)


 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: dyra63, Glober, Maciej76, PawelSWD, rafciolka i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.