Teraz jest N, 22 sty 2017, 13:22

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3656 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 15:15 
Amator
Od: 28.09.2013
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Smook napisał(a):
Coż, Tuskołaki też to w pewnym momencie obiecywały. Z dwojga złego zawsze wybiorę - jako krakowski kaszub- swojaka.

Tylko jest mały zonk :D
Obiecali, doszli do władzy i co ? Kupa :D Podpisy do niszczarki, głowa w piasek a dupy na stołki.
Cebie to nie zniechęca?

PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 15:25 
Nałogowiec
Od: 16.09.2013
Rok produkcji: 2013
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
pszyman napisał(a):
trzeba wybrać partie która doprowadzi do zamiany ordynacji wyborczej

Za chwilę pis zmieni ordynację, nic nie musisz wybierać.
jeśli w ogóle będą jeszcze jakieś wybory

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 15:34 
Stały bywalec
Od: 09.09.2014
Rok produkcji: 2014
<hahaha> :-P :| :sad: :? :arrow:

Weź, slawek...

PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 15:43 
Stały bywalec
Od: 07.11.2013
Wersja: SkyEnergy
pszyman,
To o swojakach to była autoironia.
Przecież napisałem na kogo ostatnio głosowałem. Chciałbym mieć wybór między owsem a siankiem, jak to osiołek, ale ...niedoczekanie moje. A plew nie jadam.
Sam odpowiedz - Rosati czy Waszczykowski?

PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 15:54 
Amator
zagryziak napisał(a):
pszyman napisał(a):
Co dobrego zrobili? Jak ich ocenili wyborcy?

A jakiej odpowiedzi oczekujesz? Wyborcy ich już ocenili, po 8 latach rządów PO z PSL nie załapali się do Sejmu. Lecz to nie oznacza, że cała lewica jest beee.

A gdzie jest ta dobra?

zagryziak napisał(a):
Moim zdaniem najważniejsze, że w trudnym okresie przemian ustrojowych następował jednak wzrost gospodarczy i nie doprowadzili do dewastacji państwa, z czym niestety obecnie mamy do czynienia. Na pewno za czasów rządów lewicy można było dokonać znacznie więcej i to główny z mojej strony zarzut. Niestety Polacy to taki naród, który nie uczy się na własnych błędach i stale je powtarza.

W lutym KE szacowała, że tempo wzrostu polskiego PKB wyniesie 3,5 proc. zarówno w 2016, jak i w 2017 r.

Chyba coś tam się rozwijamy.

zagryziak napisał(a):
Generalnie natomiast z dużym niesmakiem oglądam i słucham „polityków” różnej maści politycznej sprawujących swój mandat od ponad 20 lat. Mam nadzieję, że niebawem i na tym polu nastąpi szybsza zmiana pokoleniowa.

1000% zgody. Na kogo zagłosujesz aby to zmienic? Na Czarzastego?

-- Dodano: Śr, 11 sty 2017, 15:54 --

Smook napisał(a):
pszyman,
To o swojakach to była autoironia.
Przecież napisałem na kogo ostatnio głosowałem. Chciałbym mieć wybór między owsem a siankiem, jak to osiołek, ale ...niedoczekanie moje. A plew nie jadam.
Sam odpowiedz - Rosati czy Waszczykowski?

Na Kukiza.

PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 16:17 
Stały bywalec
Rozwijamy się? Rozpędem zapewne.

Najpierw S&P, a teraz Bank Światowy. Kolejne instytucje obniżają prognozy PKB Polski - http://next.gazeta.pl/next/7,151003,21226882.html

Bank Światowy obniżył prognozę wzrostu PKB Polski w 2016 r. do 2,5 proc. z 3,2 proc. Wcześniej korekty dokonała agencja ratingowa S&P, która prognozuje, że w ubiegłym roku nasza gospodarka urosła o 2,8 proc.

Ojej co ja czytam .
I wszystko wiadomo.

PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 16:24 
Amator
Tez chciałbym więcej . Nie mowie, ze jest dobrze bo nie jest.
Rozwój jednak jest, czy zaprzeczysz?

PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 16:42 
Wtajemniczony
Od: 18.09.2015
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
zagryziak napisał(a):
repcak napisał(a):
Zabrac bogatym dac biednym?
to nie jest dobre rozwiązanie.
Natomiast powstrzymać nadmierne i niczym nieuprawnione bogacenie się jednych kosztem innych - mam na myśli wszystkich pozostałych, może z wyłączeniem nierobów i obiboków - jest wg. mnie, jak najbardziej na miejscu.
Przykład chociażby wynagrodzeń członków zarządu banków i pozostałych pracowników tych banków, czy spółek SP często przecież dołujących.

Jezeli Bank jest prywatny nie mam nic do ich apanaży, jezeli spolka nalezy do panstwa to juz tutaj jest pies pogrzebany a nie w wynagrodzeniach, nie ma spolek panstwowy, nie ma wyimaginowanych posad dla politykierow i ich zaplecza a wiec nie ma kradziezy w postaci wielkich wynagrodzen.

Powstrzymywanie jak to napisales nadmiernych zarobkow ludzi ktorzy pracuja w prywatnych firmach to zwykla komuna. Prywatyzacja spolek panstwowych i ten problem znika.

-- Dodano: Śr, 11 sty 2017, 16:42 --

Smook napisał(a):
Coż, Tuskołaki też to w pewnym momencie obiecywały. Z dwojga złego zawsze wybiorę - jako krakowski kaszub- swojaka. Mimo całego śląskiego uroku Kukiz mi nie pasuje. Nawet ziołem mnie nie przekupia, bo rzuciłem palenie.

Ale to wlasnie Kukiz szedl w wyborach z postulatem zmiany ustroju na taki jaki chcesz Smooku, czyli glosowanie na dana osobe, a Ty w ustroju ktory to uniemozliwia glosowales przeciw Kukizowi? Gdzie logika?

PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 16:55 
Stały bywalec
Wolałem wybrać człowieka którego znam, szanuję i wiem, że też zaangażował by się w reformę ustrojową. Logiczne?
A z obietnic Ruchu, cóż ..wyszło jak zawsze.
Absolutnie nie zgadzam się z twierdzeniem, że prywatne instytucje finansowe mają prawo wypłacać nieprzyzwoicie wysokie pensje pracownikom szczebla zarządzajacego.
Pomijając sposób i przyczyny, w jaki sposób większość banków weszła w prywatny sektor , to przecież generowanie dochodu z dosłownie niczego (nawet trudno stwierdzić, że z powietrza ) jest moralnie do dupy. Skądś się pula na wynagrodzenia bierze - średnio co drugi z nas pożyczył jakąś kasę na zbójeckich warunkach od kogoś kto tej kasy fizycznie nawet nie miał. To przecież obrzydliwe. I mam się uśmiechać bo jak nie to mnie od komuchów wyzwą?

Ostatnio edytowano Śr, 11 sty 2017, 17:14 przez Smook, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 17:27 
Wtajemniczony
W ogole. Bo lewica nie doprowadzi do zmiany ustroju na JOWy bo to nie jest w ich interesie (jak widzimy aktualny system wyborczy tez im nie pomogl przez to co robili). I jak taki Twoj znajomy dostaje sie do sejmu razem z innymi z SLD to spiewa jak mu zagraja w klubie, to jest wlasnie partiokracja dzisiejsza.

Dzis niestety glosujemy na postulaty gloszone prze partie a nie na ludzi majacych swoje postulaty, to jest jeden z powodow dla ktorego trzeba zmienic konstytucje i ordynacje wyborcza.

-- Dodano: Śr, 11 sty 2017, 17:06 --

http://wolnosc24.pl/2017/01/11/wolnosc-slowa-wg-gazety-wyborczej-kryli-przekrety-w-kod-dziennikarze-wiedzieli-o-fakturach-kijowskiego-ale-bali-sie-o-tym-pisac-bo-mogli-stracic-prace/

Walka o wolnosc slowa... Nie daleko jej w sumie do walka z wolnoscia slowa...

-- Dodano: Śr, 11 sty 2017, 17:27 --

Po pierwsze nie ma wolnego rynku w Bankowosci.
Po drugie prawidlowa dzialalnosc banku polega na pozyczaniu pieniedzy kredytobiorcom a z drugiej strony placeniu za lokowanie pienidzy w ich banku. To jest zdrowa bankowosc.

Jak najbardziej jest to wartosc dodana i stymulujaca do rozwoju, problem sie dzieje gdy tak jak dzis w dziejach zirpu i drukowania pieniedzy banki maja dostep do nieskonczonej ilosci pieniedzy za darmo a sami narzucaja lichwirski procent udzieljac kredytu. Niestey jest to efekt polityki wyznawcow Keynesa (lewica) i zadluzania spoleczenstw na potege, w zdrowej klasycznej szkole ekonomii nie ma na to miejsca i banki prywatne dzialaja jak kazda inna firma, jak daje dobry procent na lokacie to ma kapital na kredyty po drugiej stronie.

PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 17:40 
Fanatyk
Od: 01.07.2014
Teraz sobie wyobraźmy 460 JOWów i dogadanie się tych ludzi aby wybrać rząd i jeszcze go stale popierać.
Byłby właśnie burdel lat 90tych. 40 partii, zmiany rządów co miesiąc. Kompletny zastój decyzyjny.
I tak źle i tak niedobrze. Być może skład 460 osobowy to jest jakieś nieporozumienie.
I od tego zacząć. Wtedy JOWy i możliwość odwoływania w trakcie kadencji.
Bo co z tego, że tam jest taki tłum. Co to daje? Różnorodność da 100, ba 20 też dałoby radę.. :)

slawek PiS to zrobi, tamto zrobi, biedny Koliber czeka ze spakowaną kosmetyczką i budzi się machinalnie o 6 rano.
A tu nic.. I cały czas już niedługo, już za chwilę, domyślanie się, przypuszczenia graniczące z pewnością. I po co ten defetyzm?
Wystarczy, że w połowie roku wyborczego rozszerzą 500+ na 1 dziecko bez ograniczeń dochodowych.
I osiągną to co chcą zupełnie normalną kiełbasą wyborczą i przy urnie. Bez żadnych kombinacji z ordynacją.
Jakby chcieli rozruby to Straż Marszałkowska dość szybko rozprawiłaby się z "okupantami" z PO i Nowoczesnej.
Szczerba może nabawiłby się Szczerby, ulice spłynęłyby krwią. O to chodzi? Na to wszyscy czekają.
Aż dywizje niemieckie i rosyjskie będą rozdzielały walczących między sobą Polaków?
A tu nic. Kaczyński rozgrywa amatorów z opozycji jak chce. I na dodatek sami się kompromitują.
Bo jak się okazuje wcale tacy krystaliczni nie są. Śmiem przypuszczać, że Kijowski i Petru mogli wyczerpać format.
I sponsorzy są na tyle rozczarowani wynikami sondaży po 1 roku działalności, że zawieszą albo zmienią "inwestycję".
Czekam na kolejny ruch obywatelski w obronie "demokracji", "obywateli", albo jakiś antysmogowy - wszystko zależy co będzie "trendi". :)

Co do gospodarki to jak widzę każdemu umyka, że co roku 5-6% PKB wyjeżdża za granicę w postaci dywidend, pseudokosztów właścicieli fabryk zlokalizowanych w PL, odsetek, kosztów długu itp. I tak naprawdę się kurczymy. Albo inaczej - wzrost jest, ale społeczeństwo poza pracą dla podstaw egzystencji nic kompletnie z tego nie ma.

http://biznes.onet.pl/praca/zarobki-pol ... iej/gql9n5

Połowa Polaków zarabia poniżej 2400 na rękę. Kraina mlekiem i miodem płynąca.

Ostatnio edytowano Śr, 11 sty 2017, 17:48 przez rkarcz, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 17:41 
Nałogowiec
Od: 01.11.2013
repcak napisał(a):
Powstrzymywanie jak to napisales nadmiernych zarobkow ludzi ktorzy pracuja w prywatnych firmach to zwykla komuna.

A ja napisałem:
zagryziak napisał(a):
nadmierne i niczym nieuprawnione bogacenie się jednych kosztem innych

Różnica jest wyraźnie widoczna.

pszyman napisał(a):
A gdzie jest ta dobra?
W domyśle Lewica!
Podobne pytanie kieruję pod adresem "pospolitego ruszenia Kukiza"

repcak napisał(a):
glosujemy na postulaty gloszone prze partie a nie na ludzi majacych swoje postulaty, to jest jeden z powodow dla ktorego trzeba zmienic konstytucje i ordynacje wyborcza.

Załóżmy, że taki kandydat już jako poseł doprowadzi do spełnienia swojego postulatu, z którym wystartował w wyborach, i który dał mu mandat. Co dalej ma robić, jak postepować? Zostanie takim damym elementem składowym maszynki do głosowania, zwłaszcza podczas podejmowania przez Sejm uchwał w sprawach, na których się zupełnie nie zna. Zawsze ktoś podkupi jego głos.
I nic się nie zmieni w stosunku do stanu obecnego. Natomiast wprowadzenie możliwości wcześniejszego odwołania posła (senatora, radnego) przez wyborców to byłoby coś, przy czym procedura odwoławcza musiałaby być bardzo prosta i klarowna.

Ostatnio edytowano Śr, 11 sty 2017, 18:18 przez zagryziak, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 17:58 
Wtajemniczony
zagryziak

Piszac to myslalem ze chcesz po prostu wiekszego podatku dla ludzi bogatszych lepiej zarabiajacych w sposob zgodny z prawem w tym prezesow i czlonkow zarzadu bankow.

Jezeli jednak masz na mysli dzialania wbrew prawu wtedy ma zadzialac sadownictwo i wymierzyc kare.

PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 18:25 
Amator
zagryziak napisał(a):
pszyman napisał(a):
A gdzie jest ta dobra?
W domyśle Lewica!
Podobne pytanie kieruję pod adresem "pospolitego ruszenia Kukiza"

Kiedyś myślałem, nie głosuje bo nie mam na kogo, wszyscy są jednakowi, co za różnica, niech się walą. Problem w tym, że nie pojawi się nigdy partia z którą będę się utożsamiał w 100%. Zawsze będzie jakieś ale.

Dawno temu byłem za PO (wstyd mi cholernie), niestety, nie było wtedy wolnych mediów, nie widziałem kim są ci przebierańcy. Nigdy więcej ich i żadnej osoby z ich odnogi nie poprę.

Czekam na owoce działań PIS.

Gdybym dzisiaj poszedł do wyborów zagłosowałbym na Kukiza bo jestem za JOWami, przy całej niedoskonałości tego systemu.
Trzeba wybierać mniejsze zło albo brać wszytko na klatę, nie głosować i siedzieć cicho, nie narzekać.

PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 21:44 
Wtajemniczony
Cytuj:
Załóżmy, że taki kandydat już jako poseł doprowadzi do spełnienia swojego postulatu, z którym wystartował w wyborach, i który dał mu mandat. Co dalej ma robić, jak postepować? Zostanie takim damym elementem składowym maszynki do głosowania, zwłaszcza podczas podejmowania przez Sejm uchwał w sprawach, na których się zupełnie nie zna. Zawsze ktoś podkupi jego głos.
I nic się nie zmieni w stosunku do stanu obecnego. Natomiast wprowadzenie możliwości wcześniejszego odwołania posła (senatora, radnego) przez wyborców to byłoby coś, przy czym procedura odwoławcza musiałaby być bardzo prosta i klarowna.

Ze wzgledu na jeden postulat raczej bym nie glosowal na kogos takiego, no chyba ze jest on bardzo ogolny i wymaga realizacji innych mniejszych postulatow. Najpierw zaczyna sie od idei ktora sie rozbija na mnijesze czesci i je realizuje. Jak juz wszystko zrealizowal co chcialem, to glosuje dalej na niego aby pilnowal tego stanu i nie pozwoli go zmienic, wiedzac ze na pewno bedzie bronil swojej pracy. Do tego wiem juz ze robi to co mowi bo wkoncu zrealizowal to co chcialem.

Pilnuje go caly czas, w jaki sposob rozliczac poslow i ewnetualnie ich zmieniac? Nie widze innej opcji jak udzial internetu w tym. System weryfikacji posla i jego glosowan, system poparcia i odwolania, w tani i szybki sposob bez zbednych kosztow. Za tym oczywiscie musi isc edukacja i wsparcie dla tych nieinternetnnych :)

-- Dodano: Śr, 11 sty 2017, 21:44 --

Polecam obejrzeć ten filmik:

Ogólnie polecam caly kanal na youtubie i stronke prosta ekonomia, swietne produkcje uswiadamiajace wazne rzeczy.

PostNapisane: Cz, 12 sty 2017, 09:37 
Stały bywalec
rkarcz napisał(a):
Teraz sobie wyobraźmy 460 JOWów i dogadanie się tych ludzi aby wybrać rząd i jeszcze go stale popierać.
...
Wystarczy, że w połowie roku wyborczego rozszerzą 500+ na 1 dziecko bez ograniczeń dochodowych.
I osiągną to co chcą zupełnie normalną kiełbasą wyborczą i przy urnie. Bez żadnych kombinacji z ordynacją.
...
Kaczyński rozgrywa amatorów z opozycji jak chce. I na dodatek sami się kompromitują.

Pierwszy raz rkarcz muszę przyznać Ci rację. Ja sobie nie wyobrażam Izby Wyższej, w której zasiada 460 indywidualistów, którzy będą mieli jeden cel: zadowolić swoich wyborców. Cele wyższe lub długofalowe będą leżały. Liczyć się będzie tylko ubicie interesu tu i teraz.

Kiełbasa wyborcza zawsze działa. Większość niestety nie rozumie, że 500+ to ich własne pieniądze powiększone o prowizję dla tych co papiery przekładają. To ten + notabene. Uważam jednak, że przed następnymi wyborami kiełbasa będzie inna. Kaczyński sprytnie wyciszy większość zapalnych punktów. Zrobi się cicho i spokojnie. Obym się mylił, bo nie chciałbym się przekonać, że normalność okaże się najbardziej pożądaną kiełbasą wyborczą. Mam nadzieję, wierzę że znajdzie się większość która usunie wojujący obóz władzy.

Co by nie mówić o Kaczyńskim, perfekcyjnie rozgrywa opozycję. Ale z drugiej strony z kim on gra? Schetyna? Sądziłem, że Petru będzie partnerem. Kukiz? PSL? Mikke? I to jest największy dramat. Szczerze mówię, nie widzę na razie partnera. Wiem jednak jedno, mam serdecznie dość PIS-u

PostNapisane: Cz, 12 sty 2017, 10:41 
Wtajemniczony
Ale przeciez wiadome jest ze wiekszosc kandydatow bedzie na listach jakichs partii wiec problemu z wyborem rzadu nie widze (wybiora go Ci co maja wiecej reprezentantow w sejmie) i dlugofalowa polityka. Przewaga jest taka ze teraz nie beda wygrywali ludzie na 1nkach list tylko Ci na ktorych rzeczywiscie ludzie glosowali. Partiom bedzie zalezalo zeby na swoich listach miec ludzi wartosciowych. I oczywiscie sa rozne jowy, ja osobiscie faworyzuje jowy z australii czy irlandii. No i najwazniejsza jest weryfikacja takiego posla, jak wolnosciowiec bedzie glosowal za podniesieniem podatku dochodowego to od razu won. Oczywiscie to wszystko jezeli chcemy demokracji, ktora sama w sobie powoduje ze to nie najlepsi mozliwi wygrywaja tylko najpopularniejsi i pieknie mowiacy, w jowach mamy chociaz mozliwosc tych najwiekszych klamcow zweryfikowac.

PostNapisane: Cz, 12 sty 2017, 11:03 
Amator
repcak, mądrego, po szkole to i warto posłuchać :D +1

PostNapisane: Cz, 12 sty 2017, 13:18 
Stały bywalec
Nie do wiary ale muszę ( i chcę ) się z repcakiem w tym ostatnim jego poście zgodzić.

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 12 sty 2017, 20:33 
Nałogowiec
Od: 23.10.2012
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Smook napisał(a):
Nooo, nie cierpię Korwina tak jak i Kaczora.

Chyba nie Krzyśka? ;) ;) ;)

Dzisiaj się uaktywnił pan ćwierćprawnik ;). I w cudowny sposób odzyskał wiarę w TK, do którego "zaskarżył" uchwały o wyborze sędziów TK z 2010 roku.

Dzięki temu wielkiemu człowiekowi okazało się, że TK może badać uchwały. A nie było to wcale takie oczywiste. Bo ostatnio, jak badał te o wyborze pisowskich sędziów, to pan zero mówił, że nie może :-P.
Na szczęście jednak może ;). Chyba, że może może tylko wtedy, jak ziobro mówi, że może ;).

PostNapisane: Pt, 13 sty 2017, 08:36 
Stały bywalec
Naczelny Prawnik Kraju również odkrył KC i KK. Wedle swojej ekspertyzy doszukał się odpowiedzialności cywilno-prawnej w okupowaniu mównicy. Ciekawy jestem czego doszukałby się ów specjalista w działaniu do tej pory...

administrator
PostNapisane: Pt, 13 sty 2017, 18:25 
Weteran
Od: 22.10.2012
Smook Ty weź, ja Ci nic nie zrobiłem :D

...ale cyrk w tym naszym kraju :)

https://twitter.com/PSzubartowicz/statu ... 5920786432

...i chyba coś przegapiłem, bo już nie wiem kto jest kim w tym kraju, nawet premiera nie ogarniam. ;) chyba czas wyjechać wiadomo gdzie ;)

Amen.

PostNapisane: Pt, 13 sty 2017, 18:59 
Prawie fanatyk
Od: 19.12.2013
zero znów błysnęło :sad:
to tak a propos TK

PostNapisane: So, 14 sty 2017, 02:00 
Stały bywalec
Dałem dupy, wiem. Przepraszam wszystkich o ksywie Kaczor. Oczywiście moja dozgonna antypatia adresowana jest do szczerbatego ducze z Żoliborza.

administrator
PostNapisane: So, 14 sty 2017, 11:37 
Weteran
Od: 22.10.2012
Widzieliście, co się niedawno pojawiło w TVP? Oni to naprawdę wyemitowali.

Obrazek

PostNapisane: So, 14 sty 2017, 11:51 
Amator
Tez mnie to oburza. Schetyna jest stanowczo przeszacowany ;)

PostNapisane: So, 14 sty 2017, 12:11 
Fanatyk
Od: 01.07.2014
Jacy puczyści/strajkujący/okupanci/bojownicy/obrońcy resztek demokracji (niech każdy wybierze kim dla niego była ta grupka na mównicy) takie żarty idąc tokiem rozumowania jednego z liderów "puczystów" - Pana Bronka "Bula" Komorowskiego. :hihi:

PostNapisane: So, 14 sty 2017, 14:32 
Nałogowiec
Od: 16.09.2013
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Kaczor - to się przecież idealnie komponuje z Zenkiem, a lud to kupuje

współzałożyciel forum
PostNapisane: So, 14 sty 2017, 14:37 
Nałogowiec
Od: 23.10.2012
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Ciemny. Ciemny lód. Przecież to Kurski.

PostNapisane: So, 14 sty 2017, 20:32 
Prawie fanatyk
Od: 19.12.2013
Prostactwo :? :mad:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3656 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1