Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 00:21

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 23 paź 2013, 08:38 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Czy ktoś wie jak wyciągnąć sygnał RCA z fabrycznego radia non Bose? Gdzie się wpiąć? Jaką końcówkę mocy radio posiada? Może ktoś posiada schemat do takiego radia (ale to chyba mało realne)? Przerabiał ktoś ten temat? Może coś doradzić, podpowiedzieć?

Radio fabryczne, bez Bose, ze zmieniarką na 6 płyt, MP3.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Śr, 23 paź 2013, 14:30 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 3437
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Trzymaj numer do speca od Mazdowskich jednostek audio 503304123. Mieszka we Wrocławiu i robi takie rzeczy wysyłkowo. Warto zadzwonić i wypytać co i jak.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 23 paź 2013, 19:03 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Dzięki za kontakt. Znalazłem speca w Warszawie i czekam na odp., czy się podejmie i za ile. Fachowcy skrzętnie ukrywają swoją wiedzę i nie chcą się nią dzielić. W końcu z tego żyją.
Jak ktoś wie jak wyciągnąć 4xRCA to wszelkie info mile widziane.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Śr, 23 paź 2013, 19:17 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2506
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
a bardzo ci się z tym śpieszy?

_________________
Optimal Сasual Dating


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 23 paź 2013, 19:33 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Nie spieszy mi się. Na razie jestem na etapie wyboru sprzętu. Wiosną planuję już działać.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  

współzałożyciel forum
PostNapisane: Cz, 24 paź 2013, 17:08 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 2506
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: zagranica
to spoko bo ja jestem już bliżej jak dalej zmiany systemu i wtedy mogę zaglądnąć do środka radia i nawet zrobić jakiś skromy manual bo zdarzało mi się juz wyprowadzać wyjścia z przedwzmacniacza, czy dokładać "aux" do kaseciaków.

_________________
Optimal Сasual Dating


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 24 paź 2013, 17:15 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Damianko napisał(a):
to spoko bo ja jestem już bliżej jak dalej zmiany systemu i wtedy mogę zaglądnąć do środka radia i nawet zrobić jakiś skromy manual bo zdarzało mi się juz wyprowadzać wyjścia z przedwzmacniacza, czy dokładać "aux" do kaseciaków.


Byłoby super <modlisie> <spoko>

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 17 sty 2014, 19:53 
Stały bywalec
Offline
Od: 07.02.2013
Posty: 677
Rok produkcji: 2010
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Region: mazowiecki
ZBANOWANY!
Tomasz, pojedź sobie w niedziele na wolumen. Tam za parę pln Ci zrobią. To jest prosta robota, jak damianko pisze, trzeba wlutować się w wyjście przedwzmacniacza. Jest drugie rozwiązanie, możesz kupić takie adaptery. Podłączasz się pod wyjście głośnikowe a one konwertują sygnał na niskopoziomowy. Chyba mam takie dwa (tyle potrzebujesz) na zbyciu. Mają one pewne + ale i -.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

_________________
Mazda 323 BJ 2.0 CiDT
Mazda 6 GH 2.0 MZR-CD


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 22 gru 2014, 23:00 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Odgrzewam skwarę... :lol:

Tomek napisał(a):
Trzymaj numer do speca od Mazdowskich jednostek audio 503304123.

Skoro ten spec pojawił się właśnie na forum, to może coś poradzi. Temat odpuściłem, ale warto by było do niego powrócić :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 23 gru 2014, 00:23 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Witam, zawitałem tutaj bo mam wrażenie że dzieje się tu więcej w CA niż na bliźniaczym forum.
Tak jak tutaj już zostało podane należy wziąć sygnał z przedwzmacniacza. Sygnał należy przeprowadzić przez odpowiednio dobrany dzielnik rezystancyjny oraz odseparować kondensatorem szeregowym. To takie najprostsze rozwiązanie ale sprawdzające się. Kondensator ma na zadaniu dopasować poziomy napięcia stałego na wyjściu z radia do napięcia na wejściu wzmacniacza oraz zminimalizować możliwość uszkodzeń przedwzmacniacza radia w przypadku ewentualnego zwarcia kabli rca. Są to ogólne zasady dotyczące wszelakiego wyprowadzania RCA. Nie miałem jeszcze okazji robić tego w GH i nowszych ale myślę że powyższe zasady i tutaj będą miały zastosowanie, pozostaje kwestia doboru wartości elementów. Oczywiście należy jeszcze pamiętać o innej ważnej kwestii czyli mechanicznym wykonaniu wyprowadzenia przewodów z obudowy i odpowiednim ich umocowaniu aby nie uległy przetarciu i urwaniu. Wydaje się że to taka błahostka ale naprawdę nieraz zajmuje to dość dużo czasu. Często kable nie chcą się zmieścić a nie wolno naprężać płyty głównej upychając wszystko na siłę, następnie trzeba przemyśleć ewentualne kwestie ewentualnego serwisowania sprzętu czyli możliwości jego rozebrania bez demontażu przewodów RCA. Jest to bardzo częsta sytuacja jak przewody zostają przeprowadzone przez pierwszy lepszy otwór w tyle radia a jak zachodzi potrzeba demontażu radiatora to się okazuje że wisi on właśnie na tych przewodach i po kilku obrotach radiem przewody zostają oberwane albo izolacja zostaje skaleczona. Można by jeszcze podać kilka spraw na które należy zwrócić uwagę ale zrobi się referat.
Owszem są osoby które robią to na "żywca" pomijając te elementy i podłączają RCA bezpośrednio do przedwzmacniacza i też jakoś to im działa.
Jeszcze jest jedna kwestia mianowicie same gniazda RCA o ile w przypadku wtyczek jest duży wybór to w gniazdach na kabel nie jest już tak różowo. Niestety gniazda udające elementy z wyższej półki (metalowe ze sprężynową odgiętką) są gorszej jakości niż te z najtańszego przedziału cenowego (plastikowe obudowy), nagminnie nie łączy w nich ekran. Natomiast chcąc sięgnąć po naprawdę dobre gniazda należy liczyć się z wydatkiem ok 20x4=80zł na same gniazda. Często jest to kwota którą właściciel radia chciałby przeznaczyć na całość przeróbki.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 27 lis 2015, 19:07 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Dziękuję airbob za rzeczową i pomocną odpowiedź

-- Pt, 27 lis 2015, 19:07 --

No i po temacie... :)

Niestety nie znalazłem fachowca w W-wie, który podjąłby się wyciągnięcia sygnału RCA. W związku z tym moje radio trafiło w ręce airboba. Wielki szacun za wiedzę, chęci, rzetelność i pełen profesjonalizm w wykonaniu 4xRCA. Sam się za to bym nie wziął mimo iż znalazłem tutorial na ruskim forum :)

Tak to wygląda z zewnątrz:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 mar 2017, 16:35 
Wstydliwy
Offline
Od: 21.06.2016
Posty: 14
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: śląski
Witam znalazłem wątek " Wyjście RCA z fabrycznego radia" ale nie o to mi chodzi:) ,chodzi mi o to bo widze ze mialeś wyciągnięte radio i tu mam pytanie czy ten srebny front z radia da sie wyciągnąć??


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 24 mar 2017, 15:14 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Zapewne się da. Widziałem na ruskim forum jak ktoś zmieniał front na piano black.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 26 mar 2017, 00:44 
Avatar użytkownika
Partner forum
Offline
Od: 22.12.2014
Posty: 658
Rok produkcji: 2006
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Miałem okazję to sprawdzić na poliftowym radiu (czarna ramka). Myślę że w przedliftowym (stebrna ramka) jest tak samo.

Da się to zdemontować. Należy zdemontować cały front radia a następnie odkręcić trochę wkrętów i zdemontować płytkę drukowaną przycisków. Po zdemontowaniu płytki mamy dostęp do zatrzasków (jest ich trochę) które trzymają ten matowy środek. Nie wrać tego od przodu bo tylko się zniszczy i połamie.

_________________
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, ZMIENIAREK, WYŚWIETLACZY (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9
Wyprowadzanie wyjść RCA
Płyta startowa nawigacji GH, Soft nawigacji gg/gy
Żarówki klimatronika
503304123


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.