Teraz jest Śr, 22 lut 2017, 16:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

współzałożyciel forum
PostNapisane: So, 3 lis 2012, 20:16 
Nałogowiec
Od: 19.10.2012
Rok produkcji: 2010
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Ośmielę się zaproponować, aby tutaj wrzucać opinie o chemii, która pomoże nam utrzymać czystość w kabinach naszych autek. Aktualnie, do czyszczenia tworzywa sztucznego używam Auto Glym Vinyl & Rubber Care. Środek z czystym sumieniem polecam każdemu. Nie jest przesadnie drogi (w porównaniu do środków ze zwykłego sklepu), a efekt naprawdę bardzo dobry ;)

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  

współzałożyciel forum
PostNapisane: So, 3 lis 2012, 20:21 
Fanatyk
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Wersja: Exclusive
AG Vinyl & Rubber Care to mój ulubiony środek do plastików wnętrza, ale świetnie nadaje się również do czyszczenia i odżywiania uszczelek czy plastików pod maską ;) Pozostawia plastiki świeże i przyjemne w dotyku (nie ma mowy o lepieniu się czy tłustej powłoce).

PostNapisane: So, 3 lis 2012, 22:03 
Stały bywalec
Od: 24.10.2012
Rok produkcji: inny
Silnik: -
Kamil napisał(a):
Ośmielę się zaproponować, aby tutaj wrzucać opinie o chemii, która pomoże nam utrzymać czystość w kabinach naszych autek. Aktualnie, do czyszczenia tworzywa sztucznego używam Auto Glym Vinyl & Rubber Care. Środek z czystym sumieniem polecam każdemu. Nie jest przesadnie drogi (w porównaniu do środków ze zwykłego sklepu), a efekt naprawdę bardzo dobry ;)

Jeżeli jest taki dobry, to sobie go zamówię jak wykończę swoje megsy

PostNapisane: N, 4 lis 2012, 18:06 
Stały bywalec
Od: 24.10.2012
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Wersja: Sport
Ja do plastikow wnetrza moge polecic Meguiars Ultimate Protectant Dash & Trim Restorer, jestem z niego bardzo zadowolony, dla mnie fajny matowy efekt. Do czyszczenia skory uzywam najpierw Zymola potem poprawiam Meguiars Gold Class Rich Leather Cleaner & Conditioner, tym samym traktuje rowniez kierownice. Przy okazji wspomne ze na zewnatrz czarne plastiki odswiezam uzywajac Autoglym Bumper and Trim Gel to samo pod maska - trzyma dlugo i wyciaga czarny ;)

PostNapisane: Wt, 1 paź 2013, 14:08 
Świeżak
Od: 16.08.2013
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Ja przeszedłem min. z w/w produktów/marek na Kochchemie, osobiście polecam większość ich produktów spełniła moje oczekiwania. No i prawie wszystko dostępne w min. 1 litrowych flaszkach, które idealnie leżą w dłoni.
Woski stosuję innych marek co nie oznacza, że np. polish rosa nie spełnia swojego zadania. Ja wosk wolę taki pracochłonny, nad którym trzeba trochę posiedzieć, dotrzeć etc.

współzałożyciel forum
PostNapisane: Wt, 5 lis 2013, 10:18 
Fanatyk
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Wersja: Exclusive
Czy ktoś ma sprawdzony środek do usuwania plam z tapicerki? Zwykle radziłem sobie gąbeczką i perwollem black, ale nie daje rady. Latem któryś z moich pasażerów musiał rozlać trochę jakiegoś napoju. Mam dwie plamy 2x2cm i 3x2cm.

PostNapisane: Wt, 5 lis 2013, 10:28 
Partner forum
Od: 05.08.2013
Tomek napisał(a):
Czy ktoś ma sprawdzony środek do usuwania plam z tapicerki? Zwykle radziłem sobie gąbeczką i perwollem black, ale nie daje rady. Latem któryś z moich pasażerów musiał rozlać trochę jakiegoś napoju. Mam dwie plamy 2x2cm i 3x2cm.

W firmie używamy 303 Cleaner Spot Remover, niedrogi a naprawdę skuteczny, szczególnie po wypracowaniu szczoteczką: http://www.detailershop.pl/pl/p/303-Fab ... -32-oz/118

Drugą opcją której sami nie testowaliśmy (ale zrobili to za nas Klienci :) ) jest nowy Meguiar's Carpet & Upholstery Cleaner: http://www.detailershop.pl/pl/p/Meguiar ... eaner/1030

Trzeba jednak pamiętać że po użyciu odplamiacza mogą zostać zacieki (na niektórych tapicerkach) i pranie ekstraktorem okaże się nieuniknione.

PostNapisane: Cz, 7 lis 2013, 15:14 
Nałogowiec
Od: 27.03.2013
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Wersja: Exclusive Plus
Ja mam dwa ulubione specyfiki do plastyku. Do szybkiego przetarcia brudu na plastyku (np od butów) Nielsen Finesse, który jeździ w bagażniku, a do nakładania co 2msce .Shiny Garage Apple Plastic Dressing
IMHO obydwa pod względem ceny i jakości nie mają sobie równych.
SG dodatkowo zostawia fajny zapach zielonego jabłuszka przez kilka h no i dają obydwa matowe wykończenie.

PostNapisane: So, 9 lis 2013, 14:04 
Amator
Od: 26.07.2013
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyEnergy
Do plastików we wnętrzu używam poorboy's world natural look. Fajnie odświeża i odżywia czarny kolor plastików wewnętrzne i elementów skórzanych, w dodatku ładnie pachnie. Polecam jeśli ktoś lubi czarny, żywy kolor we wnętrzu zamiast oryginalnie "mocno" matowego.

PostNapisane: So, 9 lis 2013, 14:19 
Stały bywalec
Od: 27.07.2013
Rok produkcji: 2009
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Wersja: TS2
gripens napisał(a):
Do plastików we wnętrzu używam poorboy's world natural look. Fajnie odświeża i odżywia czarny kolor plastików wewnętrzne i elementów skórzanych, w dodatku ładnie pachnie. Polecam jeśli ktoś lubi czarny, żywy kolor we wnętrzu zamiast oryginalnie "mocno" matowego.

A jak poorboy's radzi sobie z kurzem na plastikach bo ja uzywam podobnie jak Kamil Auto Glym vinyl & rubber care, silna strona tego srodka jest to ze raz uzyty i autko w srodku zostaje czyste na wiele tygodni. Do dywanikow zas uzywam Mothers Carpet & Upholstery Cleaner (bardzo fajnie doczyszcza ale zapach mi nie podchodzi, wiec jak tylko sie skonczy opakowanie to zamowie Chemical Guys - Fabric Guard Protectant ) ;)

PostNapisane: So, 9 lis 2013, 16:38 
Amator
Od: 26.07.2013
Wersja: SkyEnergy
Jak auto jest mocno zakurzone, to najpierw przecieram bardzo mocno rozcieńczonym APC, wycieram do sucha i nakładam PB natural look, odżywiony kolor utrzymuję się długo, spokojnie kilka (może -naście, nie testowałem dokładnie) tygodni. Ale jeśli tylko odświeżam poprzednio nałożony dressing to bez mycia nakładam i efekt jest elegancki.

PostNapisane: So, 15 lut 2014, 22:01 
Bywalec
Od: 15.11.2013
Rok produkcji: 2014
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Wersja: SkyPassion
Jaki środek polecacie do zabezpieczenia foteli skórzanych (czarne) po odbiorze auta?
Czym później regularnie czyścicie i konserwujecie?

moderator
PostNapisane: So, 15 lut 2014, 22:49 
Fanatyk
Od: 19.07.2013
Bezan mi polecono do czarnej skóry produkty Gliptone GT11 i GT12.

PostNapisane: So, 15 lut 2014, 23:08 
Stały bywalec
Od: 13.05.2013
Bezan napisał(a):
Jaki środek polecacie do zabezpieczenia foteli skórzanych (czarne) po odbiorze auta?
Czym później regularnie czyścicie i konserwujecie?

Ja na codzień tzn. raz na 2-3 tygodnie używam
Chemical Guys Sprayable Leather
Bardzo sobie go chwalę, pozostawia fajną w dotyku skórę, nie nabłyszcza jakoś mocna ale konserwuje oraz nawilża.

Natomiast raz na 3-4 miesiące dodatkowo używam:
Zymol Leather Conditioner

Fenomenalna odżywka do skór,piękny zapach, fajna konsystencja i bardzo duża wydajność, jak dla mnie numer jeden.

Osobiście Glipton ma za bardzo perfumowany zapach i pozostawia taki tłustawy film (no chyba że coś źle zrobiłem).

PostNapisane: Wt, 18 lut 2014, 20:47 
Bywalec
Od: 14.08.2013
A co sądzicie o oryginalnym środku do skór Mazdy LECA-CC-02509A jaki ma zapach,czy jest matowy, czy ma połysk :wink:

PostNapisane: Śr, 19 lut 2014, 08:45 
Stały bywalec
Adamus, ja co prawda nie stosowałem oryginalnych produktów Mazdy, ale wydaje mi się, że w podobnych pieniądzach kupisz coś co jest już sprawdzone i polecane, po co eksperymentować z czymś nowym i nie sprawdzonym, skoro można uczyć się na błędach innych, chociaż z drugiej strony gdzieś na jakimś innym forum czytałem, że ktoś używał i raczej nie zgłaszał problemów, tym niemniej cena tych środków mnie osobiście nie przekonuje i wolę kupić coś co jest na pewno dobre.

administrator
PostNapisane: Śr, 19 lut 2014, 10:31 
Weteran
Od: 20.05.2013
adamus28 - używałem ostatnio, zapach ma przyjemny, matowy - dla mnie ok.
Jeżeli chodzi o pozstałe kosmetyki Mazda to używałem:
- środek do czyszczenia felg (ok)
- odmrażacz do szyb (ok)
- szampon z woskiem (nie byłem zadowolony)
- środek do tapicerki skórzanej (ok)

PostNapisane: Śr, 19 lut 2014, 15:30 
Stały bywalec
Od: 09.01.2014
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
A ja chciałbym kupić jakiś zestaw do mojego wnętrza do pielęgnacji zarówno skóry, jak i plastików.

Do skóry (wersja sport, półskórzane siedzenia) myślałem o:
http://www.detailershop.pl/pl/p/Colourl ... STRONG/998 albo http://www.detailershop.pl/pl/p/Colourl ... r-SOFT/999 tylko zastanawiam się co za różnica.

Zaś do plastików , tu mam zagwostkę i nie bardzo jeszcze wiem co wybrać, ale na pewno będę chciał coś matowego, bo nie lubię jak auto się świeci jak wiadomo co (piano czerń muszę przeżyć tu nie ma mwyjścia)

PostNapisane: Śr, 19 lut 2014, 18:48 
Stary wyjadacz
Od: 20.09.2013
Panowie DS polecili mi taki zestaw Leather Care Kit firmy FurnitureClinic

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek

PostNapisane: Śr, 19 lut 2014, 19:25 
Bywalec
Od: 02.01.2014
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Wersja: Top
LPG: Tak
ridee napisał(a):
A ja chciałbym kupić jakiś zestaw do mojego wnętrza do pielęgnacji zarówno skóry, jak i plastików.

Do skóry (wersja sport, półskórzane siedzenia) myślałem o:
http://www.detailershop.pl/pl/p/Colourl ... STRONG/998 albo http://www.detailershop.pl/pl/p/Colourl ... r-SOFT/999 tylko zastanawiam się co za różnica.

(..)

o to samo zapytałem i tak:
- soft polecany jest do regularnego czyszczenia tapicerki tak mniej więcej co 3 miesiące
- strong - jak nie czyściłeś dłużej lub nie wiesz czy i kiedy była czyszczona - tak jak u mnie
opinia z DS :wink:

szymek1604 napisał(a):
Panowie DS polecili mi taki zestaw Leather Care Kit firmy FurnitureClinic

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

mi też i zakupiłem ten zestaw w ostatnią sobotę. Wyczyściłem przednie fotele i jestem zadowolony - skóra wygląda matowo i zdecydowanie lepiej niż przed czyszczeniem :)

PostNapisane: Śr, 19 lut 2014, 20:03 
Stały bywalec
No ja się zdecyduje na ten zestaw http://www.detailershop.pl/pl/p/Colourl ... r-SOFT/999

Szukam jeszcze czegoś fajnego do plastików, bo potraktowanie Madzi "cockpit sprayem" z Tesco nie wchodzi w grę :) i szamponu na wiosenne mycie auta u teścia :)

PostNapisane: Śr, 19 lut 2014, 21:44 
Stały bywalec
Hej, ja używam do plastików:
http://detailershop.pl/pl/p/Sonus-Cockp ... 500-ml/294
Generalnie produkt fajny w użyciu, łatwo się go aplikuje i dociera, tylko uwaga, moim zdaniem to nie jest zupełny mat, to bardziej taka lekka satyna. Plastiki po nim wyglądają na świeże i dobrze odżywione, ale nie są w 100% matowe.

Co do szamponu to możesz sobie kupić coś lekkiego, tj. do częstego mycia (1 raz w tygodniu), tak żeby nie uszkodzić wosku:
http://detailershop.pl/pl/p/Chemical-Gu ... 473-ml/311 - szampon fajny, dobrze się pieni, neutralne ph i ładnie domywa, używałem i polecam

opcja nr 2:
http://detailershop.pl/pl/p/Dodo-Juice- ... 250-ml/124
fajny szampon, neutralne ph, polecany przez 90% używających go, używałem i też polecam, ma nawet fajniejszy zapach niż ten powyżej

opcja nr 3
http://detailershop.pl/pl/p/Gold-Class- ... 893-ml/135
tego szamponu używam teraz i też go sobie chwalę, neutralne ph, dobry poślizg, dobre domywanie, czego chcieć więcej.

P.S.
W fazie testów mam jescze:
http://detailershop.pl/pl/p/GYEON-Q2M-Bathe-400ml/1161
na razie tego ci nie polecam, bo testów nie zakończyłem a i zasada czyszczenia i używania tego szamponu jest trochę inna niż zwykłego.

PostNapisane: Śr, 19 lut 2014, 21:59 
Partner forum
Od: 05.08.2013
kupis99 napisał(a):
P.S.
W fazie testów mam jescze:
http://detailershop.pl/pl/p/GYEON-Q2M-Bathe-400ml/1161
na razie tego ci nie polecam, bo testów nie zakończyłem a i zasada czyszczenia i używania tego szamponu jest trochę inna niż zwykłego.

Czemu tak ? :idea:

To świetny szampon, i poza jego ponadprzeciętnym skoncentrowaniem nie ma w nim nic, co kazałoby go nietypowo używać...

Chyba, że miałeś na myśli GYEON Q2M Bathe+ (PLUS) - nadaje on właściwości hydrofobowych lakierowi, ale też używa się go dość zwyczajnie :)

PostNapisane: Śr, 19 lut 2014, 22:04 
Stały bywalec
Miałem na myśli +, a mówiąc o nietypowym użytkowaniu, mam na mysli, (przypominam sam teraz testuję taki sposób i jego owocność), umycie auta zwykłym szamponem, a następnie przetarcie element po elemencie, rękawicą nasączoną, a właściwie lekko spryskaną Bath+ w celu poprawy właściwości hydrofobowych.

Taką drogę wybrałem, ponieważ auto mam dobrze zabezpieczone a porównując szampon do innych pod względem ekonomiki, to niestety jest dość drogi, zatem chciałem spróbować użytkowania najbardziej jak to możliwe ekonomicznego i uzyskania maksymalnie dobrego efektu końcowego, zobaczymy jak wyjdzie, jak już skończę testy to podzielę się opiniami z kolegami z forum.

PostNapisane: Pt, 21 lut 2014, 10:05 
Stały bywalec
A ja mam szybkie pytanie panowie.

Jaki środek polecacie do czyszczeni foteli w wersji sport? Nie mam na myśli skóry (do niej już mam zamówiony w DS zestaw, tylko części "materiałowej" - w łódzkiej Maździe użyli słowa, że to alcantara (jeśli to jest alcantara to ja jestem Sindbad żeglarz :) ), a jak dla mnie jakiś rodzaj materiału, którego określić nie jestem w stanie i stąd zagwostka - czym to czyścić?

PostNapisane: Pt, 21 lut 2014, 10:21 
Stały bywalec
Obok alcantary to ten material nawet nie lezal, jest pare dobrych cleanerow do materialow, ja uzywam Chemical Guys Fabric-Guard glownie do dywanikow ale mysle ze z materialowa czesc siedzenia rownie dobrze doczysci, wczesniej mialem autoglym interior shampoo oraz Mothers all fabric cleaner i nie bylem z nich tak zadowolony jak z tego od Chemical Guys.

PostNapisane: Pt, 21 lut 2014, 10:27 
Stały bywalec
Verva, tak się zastanawiam, czy aby na pewno Fabric Guard ma właściwości czyszczące, czy tylko impregnujące ? Ja też go mam i używam, ale bardziej do impregnacji niż czyszczenia.

Do czyszczenia tapicerki materiałowej, tej pod dywanikami i przy nogach używam 303 Fabric Clener i dopiero na tak oczyszczony materiał kładłem CG Fabric Guard.

PostNapisane: Pt, 21 lut 2014, 10:54 
Stały bywalec
Uzywalem szamponu od autoglym i nie widzialem wiekszej roznicy w czystosci foteli, ale tez musze przyznac uczciwie ze z tylnej kanapy nigdy nikt nie korzystal a fotele przednie sa wciaz w dobrym stanie. Jak wspomnialem Fabric Guard uzywam do dywanikow i musze przyznac ze sobie dobrze radzi, w sensie przywraca kolor czarny. Jak wspomniales jesli fotele wymagaja glebszego czyszczenia to preparat 303 Fabric & Vinyl Cleaner pewnie swietnie sie do tego nada.

PostNapisane: Pt, 21 lut 2014, 11:12 
Stały bywalec
No cóż w takim razie w ten weekend zostaje mi tylko mycie karoserii , plastików i konserwacja elementów skórzanych foteli (Kupis THX raz jeszcze za pomoc w doborze produktów, ostatecznie szampon wziąłem ten co Ty masz tylko w mniejszej butli).

Materiałowe elementy przetrę tylko wilgotną szmatką , bo są na razie idealnie czyste, a potem pomyślę czym je profesjonalnie czyścić

PostNapisane: Pt, 21 lut 2014, 11:47 
Stały bywalec
Ridee- jeśli części materiałowe są czyste, tzn. że nie musisz ich czyścić, tylko odpowiednio zaimpregnować. W tej sytuacji moim i Vervy zdaniem przyda ci się Chemical Guys - Fabric Guard, to doskonale impregnujący tkaniny środek, dzięki któremu utrzymanie w czystości materiału jest dużo łatwiejsze (brud nie wsiąka tak w tkaninę, tylko pozostaje na jej wierzchu, dzięki czemu łatwo ją umyć).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1