Teraz jest Śr, 18 sty 2017, 02:38

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

współzałożyciel forum
PostNapisane: Pt, 30 sie 2013, 16:05 
Fanatyk
Od: 19.10.2012
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Zamieszczam test produktu Autoglym Heaven For Leather wykonany na jasnej, skórzanej kanapie Kler.

Opis z sklepu MrCleaner.pl:
Cytuj:
Angelwax Heaven for Leather jest łagodnym środkiem czyszczącym skóry o neutralnym PH, zawierającym kompozycję kondycjonującą, która odżywia, chroni i rewitalizuje skórzaną tapicerkę.

Skórzana tapicerka potrzebuje ochrony dzień po dniu, ponieważ bez tego bardzo szybko znacznie wyglądać ona na zużytą i zmęczoną przez pojawiące się mikropęknięcia, załamania jaki i plamy oraz zanieczyszczenia.

Preparat ten został zaprojektowany, aby z łatwością usuwać z powierzchni skóry nawet trudne zabrudzenia, pozostawiając ją przy tym czystą i elastyczną, przywracając naturalne piękno i zapach skóry we wnętrzu Twojego pojazdu.

Zastosowanie: Heaven for Leather spryskuj bezpośrednio na skórę unikając przy tym przemaczania szwów. Porusz środek czyszczący delikatnie, miękką szczoteczką do stworzenia lekkiej pianki, a następnie usuń ją wraz z brudem przy użyciu suchej lub wilgotnej, czystej ściereczki z mikrofibry.
W przypadku nowych i zadbanych tapicerek skórzanych środek można pozostawić do wchłonięcia i gdy powierzchnia skóry jest sucha, przetrzeć czystą, wilgotną szmatką z mikrofibry.

W teście użyłem:
- Angelwax Heaven For Leather,
- szczotka do skóry monster shine,
- mikrofibra,

Aplikacja wygląda następująco;
1. Spryskujemy wybrany element
2. Szorujemy szczotką do pojawienia się delikatnej piany
3. Ścieramy pianę mikrofibrą

W zależności od stopnia zabrudzenia można śmiało powtórzyć całą operację.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z Heavenem pracuje mi się bardzo dobrze. Jest idealny w połączeniu ze szczotką dzięki, której preparat dociera do wszystkich zakamarków skóry rozpuszczając zalegający tam brud. Pozostawia skórę sprężyście nawilżoną i ładnie pachnącą. Z tym środkiem mogę mieć bananową skórę w aucie ;)

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  

moderator
PostNapisane: N, 20 paź 2013, 10:48 
Stary wyjadacz
Od: 19.10.2012
Rok produkcji: 2009
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Wersja: Sport
Ja swoją kanapę wyczyściłem w podobny sposób za pomocą szczoteczki i AutoGlym Leather cleaner.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodatkowo zabezpieczyłem Zymol leather conditioner.

Obrazek

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!

PostNapisane: N, 20 paź 2013, 13:38 
Stały bywalec
Od: 13.05.2013
Panowie, to ja dodam coś od siebie w kwestii czyszczenia i dbania o tapicerkę skórzaną (Tomku jeśli to niewłaściwy temat to przenieś), ja rozróżniam dwa typy mycia i zabezpieczenia tapicerki skórzanej:

1. Tzw. szybki stosowany przeze mnie co 2 - 3 tygodnie, i tu po prostu przecieram tapicerkę tzw. AIO do skóry, czyli lekkim clenerem, który zarazem ma w sobie aloes i witaminy, nadające jej sprężystość i lekko ją odżywiające i tu moim zdaniem doskonale nadaje się do tego Chemical Guys Spreyable Lether.

2. Pełne czyszczenie, tzn. zaraz po cleanerze (ja osobiście używam Colourlocka) w odstępie ok 1 godziny kładę LV Protectora, który sam w sobie jest już pewnym zabezpieczeniem tapicerki, a na to wszystko w odstępie ok. 1 godziny kładę balsam, osobiście używam wspomnianego wyżej Zymola, ale dowolny balsam spełni swoją rolę, czyli odżywi i nada ładny wygląd wyczyszczone i zabezpieczonej już skórze. Taki zabieg stosuję co ok 3 - 4 miesiące.

moderator
PostNapisane: N, 20 paź 2013, 14:40 
Stary wyjadacz
Od: 09.01.2013
Rok produkcji: 2012
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Wersja: SkyEnergy
Tomek napisał(a):
Zamieszczam test produktu Autoglym Heaven For Leather wykonany na jasnej, skórzanej kanapie Kler.

Opis z sklepu MrCleaner.pl:
Cytuj:
Angelwax Heaven for Leather jest łagodnym środkiem czyszczącym skóry o neutralnym PH, zawierającym kompozycję kondycjonującą, która odżywia, chroni i rewitalizuje skórzaną tapicerkę.

Skórzana tapicerka potrzebuje ochrony dzień po dniu, ponieważ bez tego bardzo szybko znacznie wyglądać ona na zużytą i zmęczoną przez pojawiące się mikropęknięcia, załamania jaki i plamy oraz zanieczyszczenia.

Preparat ten został zaprojektowany, aby z łatwością usuwać z powierzchni skóry nawet trudne zabrudzenia, pozostawiając ją przy tym czystą i elastyczną, przywracając naturalne piękno i zapach skóry we wnętrzu Twojego pojazdu.

Zastosowanie: Heaven for Leather spryskuj bezpośrednio na skórę unikając przy tym przemaczania szwów. Porusz środek czyszczący delikatnie, miękką szczoteczką do stworzenia lekkiej pianki, a następnie usuń ją wraz z brudem przy użyciu suchej lub wilgotnej, czystej ściereczki z mikrofibry.
W przypadku nowych i zadbanych tapicerek skórzanych środek można pozostawić do wchłonięcia i gdy powierzchnia skóry jest sucha, przetrzeć czystą, wilgotną szmatką z mikrofibry.

W teście użyłem:
- Angelwax Heaven For Leather,
- szczotka do skóry monster shine,
- mikrofibra,

Aplikacja wygląda następująco;
1. Spryskujemy wybrany element
2. Szorujemy szczotką do pojawienia się delikatnej piany
3. Ścieramy pianę mikrofibrą

W zależności od stopnia zabrudzenia można śmiało powtórzyć całą operację.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z Heavenem pracuje mi się bardzo dobrze. Jest idealny w połączeniu ze szczotką dzięki, której preparat dociera do wszystkich zakamarków skóry rozpuszczając zalegający tam brud. Pozostawia skórę sprężyście nawilżoną i ładnie pachnącą. Z tym środkiem mogę mieć bananową skórę w aucie ;)

A co byś polecił żeby zabezpieczyć tak pięknie wyczyszczoną skórę? Mama ma podobną kanapę i meczy mnie żebym ja wyczyścił.... <tak>

PostNapisane: N, 20 paź 2013, 16:48 
Stały bywalec
Od: 13.05.2013
Ja bym zabezpieczył jakimś balsamem do skóry, dokładnie tak samo jak w skórzanej tapicerce samochodowej.

Albo opcja nr 2 obwiń kanapę stretch-em, to na pewno się nie ubrudzi :lol:

Strefa czasowa: UTC + 1