Teraz jest Pn, 16 sty 2017, 15:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 11 kwi 2015, 19:06 
Bywalec
Od: 05.03.2015
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
ZBANOWANY!
Nie mam jeszcze potwierdzenia na 100 %, ale lepiej chyba zrobić fałszywy alarm niż sobie popsuć coś w aucie ;)

Dziś czyściłem wewnątrz swoje auto i zauważyłem niebieskie przebarwienia na podłokietniku (skórzanym, białym) pasażera. Zacząłem więc szorować pianką do skóry i szczoteczką, niestety (w odróżnieniu od np przebarwień z jeansu na bokach siedzeń) nie puściło ani trochę.

Poddałem się w końcu i stwierdziłem, że zawiozę najwyżej za kilka miesięcy do chłopaków z detailerworkshop auto żeby je odświeżyć trochę to poproszę ich o korektę.
Teraz po powrocie zacząłem prać ścierki, których używałem - i żółta mikrofibra (ta, którą wycierałem Zymolem) jest cała w niebieskich plamach, identycznych jak te na skórze. Próbowałem ją wyprać, i też ani myśli puścić tych plam.

Istnieje więc duże ryzyko, że Vinyl Cleaner wchodzi w reakcję z jasną skórą i tekstyliami powodując niebieskie odbarwienia. Proszę kogoś o potwierdzenie i też raczej nie ryzykujcie, tj separujcie bardzo powierzchnie czyszczone vinylem od boczków z jasnej skóry np. na drzwiach póki sprawa się nie wyjaśni.

PostNapisane: So, 11 kwi 2015, 19:45 
Stały bywalec
Od: 27.07.2013
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Wersja: TS2
Kolego, jesli dobrze rozumiem srodkiem do czyszczenia winylowo-gumowych i plastikowych powierzchni chciales wyczyscic skore :?
Skore czyscimy tylko i wylacznie srodkami do tego materialu.
Sa firmy, ktore specjalizuja sie w produkcji srodkow do skory i uzycie takich tobie polecam, bez problemu poradza sobie ze wszelkimi zabrudzeniami, pozniej tylko zaaplikujesz conditioner i mozesz spac spokojnie ze skora jest dobrze zabezpieczona.
Vinyl Cleaner uzywaj zgodnie z zaleceniem producenta :wink:

PostNapisane: So, 11 kwi 2015, 19:54 
Bywalec
ZBANOWANY!
Matko jedyna - przecież nigdzie nie napisałem, że pucowałem skórę vinyl cleanerem! Właśnie problem polega na tym, że drzwi składają się w połowie ze skóry w połowie z plastiku - i plastik czyściłem Zymolem, a skórę pianką do skóry, a VC okazał się (chyba, nie mam pewności że to to) na tyle zjadliwy, że wystarczyło dotknąć szmatą spryskaną VC fragment skóry i zrobiła się niebieska.

dlatego zalecałem, żeby uważać po prostu. Ciężko jest nie dotknąć płynem do szyb podszybia, płynem vinyl cleaner skóry, czy odświeżaczem w sprayu nie rozpylić nawet jednej molekuły na tapicerkę - bym musiał jak Jaś Fasola chyba wszystko obkleić gazetą jak on winogrona ;))

nikt nie zaleca czyszczenia skóry vinyl cleanerem, jeśli tak to ktoś odebrał to moja wina, przepraszam - po prostu mała jest szansa przypadkiem nie dotknąć czegoś szmatą - skoro powoduje to takie spustoszenie, to warto uważać po prostu ;)

ps. mam właśnie skórę zabezpieczoną zestawem z Workshop - pianka taka (nie pamiętam nazwy, kanapa jest na etykiecie) i gyeona leather coat nałożyłem z miesiąc temu, i ten zestaw nie uchronił przed przebarwieniem. Możliwe też, że vinyl cleaner wchodzi w jakąś reakcję akurat z tym Gyeonem - tego nie wiem.

PostNapisane: So, 11 kwi 2015, 19:58 
Stały bywalec
W takim razie okay :)
A tak z ciekawosci, czym czysciles skore, co to za pianka o ktorej wspomniales ?

PostNapisane: So, 11 kwi 2015, 20:02 
Bywalec
ZBANOWANY!
taka o http://detailingshop.pl/pl/p/Furniture-Clinic-Leather-Mousse-150-ml/667

ale to na bank nie wina pianki, bo przebarwienie pojawiło się zanim jej użyłem - pianka jest spoko.

PostNapisane: So, 11 kwi 2015, 20:06 
Stały bywalec
makaronek napisał(a):
pianka jest spoko

wiem bo mam :) ale w Funinutre Clinic maja jeszcze lepsze srodki do czyszczenia skory :wink:

moderator
PostNapisane: So, 11 kwi 2015, 20:40 
Fanatyk
Od: 19.07.2013
Rok produkcji: 2013
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Zymol Vinyl Cleaner używam często (np. dzisiaj) i wg mnie spisuje się rewelacyjnie. Mikrofibra nigdy nie przebarwia. Skórę mam czarną i na bank czasami maznę mikrofibrą po niej - wszystko u mnie dobrze wygląda.

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  

administrator
PostNapisane: So, 11 kwi 2015, 20:42 
Weteran
Od: 22.10.2012
Rok produkcji: 2014
makaronek, może któraś szmatka zafarbowała? Nic na nich nie widać?

PostNapisane: So, 11 kwi 2015, 20:56 
Bywalec
ZBANOWANY!
Nie mam pewności, że to ten vinyl cleaner, ale bardziej wygląda to na jakąś silną reakcję chemiczną niż na zafarbowanie od szmatki - wytarte niebieskie ślady od jeansów schodzą od razu, a to wniknęło głęboko w tę skórę - wygląda jak skóra kałamarnicy ;) Ze wszystkich szmatek, których dzisiaj używałem (tzn wszystkich trzech ;) + fluffy + wafel do osuszania (ale to na zewnątrz), tylko ta od vinyla jest pofarbowana na niebiesko.

Zrobię jutro foty i może przetestuję na jakimś mało widocznym miejscu

moderator
PostNapisane: So, 11 kwi 2015, 20:59 
Fanatyk
Od: 19.07.2013
Rok produkcji: 2013
Popsikaj ta szmatkę Vinylem i zobacz czy coś się będzie działo.

PostNapisane: Śr, 13 maja 2015, 18:27 
Bywalec
Od: 17.08.2014
Ciekawe... Mam taką ścierę (http://detailingshop.pl/pl/p/GYEON-Q2M- ... x40cm/1342) i za każdym razem jak ją piorę to wodę mam niebieską. Do tej pory składałem to na karb koloru, który również jest niebieski. Ściera służy mi do ogarniania kokpitu Vinyl Cleanerem.

PostNapisane: Śr, 13 maja 2015, 21:00 
Bywalec
ZBANOWANY!
Nie no - akurat tutaj to jest kolor ściery :) ja jak piore wafla do suszenia to też jest niebieska.
Nie mialem jakos sily stestować jeszcze tego dogłębniej - przy następnym myciu ogarnę :)

PostNapisane: N, 7 cze 2015, 21:20 
Bywalec
Od: 17.08.2014
Ostatnio tą samą ścierą pracowałem z Geyon WaterSpotem i pomimo płukania/prania w gorącej wodzie - nie nie barwiło. Pozostaje więc chyba użyć białej fibry z Vinylem - wtedy będę miał wszystko "niebiesko na białym" :)

PostNapisane: N, 14 cze 2015, 13:59 
Partner forum
Od: 05.08.2013
Rok produkcji: inny
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Wersja: -
Od siebie mogę tylko podpowiedzieć, że Zymol Vinyl Cleaner to jeden z najdelikatniejszych preparatów dostępnych na rynku.

Zawiera tylko 100% naturalne składniki (mydła kastylijskie - bazujące na oliwie z oliwek - i wyciąg z aloesu), bez barwników i substancji zapachowych. Ma neutralne pH i można go używać nawet do rąk :)

Niebieskie ślady zostawił po sobie zapewne mokry ręcznik fluffy dryer - przez pierwsze 2 prania niebieskie/granatowe mikrofibry dość intensywnie farbują.

PostNapisane: N, 14 cze 2015, 17:15 
Bywalec
ZBANOWANY!
Przyjmuję w 100% tę odpowiedź, nigdy już później nie potwierdziłem swojej teorii o farbującym Zymolu
Nie wiem co tam się zadziało, może komuś się ulał jakiś tusz do rzęs albo coś ;) w każdym razie zwalniam Zymol z kręgu podejrzanych
Temat można zamknąć :) dzięki

Strefa czasowa: UTC + 1