Teraz jest Śr, 18 sty 2017, 02:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość

moderator
PostNapisane: Cz, 29 gru 2016, 20:50 
Stary wyjadacz
Od: 19.10.2012
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Za parę miesięcy znowu zacznie się datailingowy sezon. Założyłem ten wątek, aby pomóc niezdecydowanym oraz osobom które dopiero zaczynają swoją przygodę z kosmetykami samochodowymi, lepszymi od tzw. Plaków.
Warto również tutaj wymieniać się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat wymienionych przez nas produktów.
Natomiast dokładniejsze opisy "co", "jak" i "kiedy" się używa znajdziecie w innych wątkach i działach.

Quick detailer - Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer BSD, można go dostać na wielu różnych stacjach benzynowych (co ja osobiście zrobiłem) w opakowaniu 750ml. Bardzo fajnie się z nim pracuje, fajny poślizg, nie zostawia smug i jest bardzo trwały. Wydaje mi się, że brud jakby mniej się osiadał, dobre kropelkowanie. Oczywiście dużą zaletą jest niska cena za którą dostajemy duże opakowanie dobrego kosmetyku.

Quick detailer - Water spot remover - GYEON Q2M Water Spot Remover - ciężko go zakwalifikować do osobnej grupy kosmetyków, jest to połączenie quick detailera ze zmywaczem water spotów. Generalnie przeznaczony jest do aut, które mają na sobie powłokę, ale ja go używam po myciu na "dwa wiadra" i osuszeniu. Zawsze znajdę wtedy jakieś stare zacieki, ale na szczęście wyżej wymieniony produkt fajnie i szybko sobie z nimi radzi. Kupiony po rekomendacji przez Sławka z forum.

Piana aktywna
- AutoBrite Blue Magifoam - duża wydajność, gęsta piana i dobrze domywa. Świetnie sobie też radzi z owadami.

Owady - Shiny Garage Bug Off Insect Remover - jeżeli ktoś nie ma pianownicy, ani warunków to świetny jest ten preparat. Niestety mało wydajny i szybko schodzi, ale za to niedrogi.

Szampon - MEGUIAR'S Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner - Chyba najbardziej znany szampon w kręgu detailerów, większość osób od niego zaczynała swoją przygodę z szamponami samochodowymi. Bardzo fajny zapach, poślizg i rewelacyjnie oczyszcza. Jest przy tym bezpieczny dla wosków. Opakowanie 473ml starczy na lata.

Wosk - Collinite 915 ogólnie temat rzeka ... W zależności od portfela czy barwy lakieru można znaleźć coś dla siebie. ja polecam Coli, ponieważ to był mój pierwszy wosk i zarazem dobry strzał. Lubi on jałową powierzchnie czyli bez cleanerów czy glazeów tylko IPA. Wtedy trzyma o wiele dłużej. Warto jeszcze dzień po woskowaniu opłukać auto demineralizowaną, bo wtedy kurz się tak nie osiada.

Cleaner - Dodo Juice Lime Prime - nie będę oryginalny i zaproponuję pewniaka czyli DJLP, cleaner lekko ścierny. Ja go używam po polerce lub przed woskowaniem. Zarówno maszynowo lub ręcznie, w zależności od warunków i czasu. Ładnie podbija wet look i lekko przyczernia lakier.

Deironizator - tutaj są dwaj królowie GYEON Q2M Iron oraz do niedawna niekwestionowany lider IronX od Car Pro. Używałem obu kosmetyków, ale ten pierwszy bardziej przypadł mi do gustu ze względu ma gęstszą konsystencję, więc zarazem dłużej trzyma się na czyszczonej powierzchni. Używam go wiosną w celu deironizacji całego auta przed glinkowaniem oraz "na bogato" do czyszczenia felg, tak co drugie mycie. Żaden inny środek do felg ich tak nie domyje.

Dekontaminacja - Prickbort MAC 124 - dosyć tani środek do usuwania smoły i asfaltu. Przydatny również przy likwidowaniu śladów kleju i gumy.

Glinka - BILT-HAMBER Auto Clay Medium - nie ma się tutaj co rozwodzić, bardzo dobrze zbiera cały brud z całej powierzchni lakieru. Starcza na długo. Niedawno kupiłem również bardzo popularną ValletPRO Yellow, powinienm być również zadowolony.

All Purpose Cleaner - Nielsen APC Cyclone - standardowy, bardzo popularny środek APC do wszystkiego. Ja używam w rozcieńczeniu 1:5 opony, 1:15 plastiki wewnętrzne, 1:10 bardziej zabrudzone elementy.

Szyby - Meguiars Glass Cleaner Concentrate - koncentrat do szyb, niestety dostępny tylko w dużych opakowaniach 3,8 litra, ale na pomorskich spotach mogę odstąpić 50ml, które starczy na pół litra płynu gotowego do użycia. Jeżeli jednak ktokolwiek zdecydowałby się zakupić cały baniak, to starczy mu na wieki i może nim jeszcze obdarować całą rodzinę. Płyn nie zostawia smug, bardzo ładnie pachnie, dobrze doczyszcza (choć moja żona jest wierną fanką Clina) i super się z nim pracuje.

Dressing - plastiki wewnętrzne - POORBOY'S WORLD Natural Look - również lider w swojej grupie. Bardzo ładnie pachnie i przyciemnia czarne plastiki wewnątrz.

Dressing - plastiki zewnętrzne - Auto Finesse Revive Trim Dressing- używam go do czarnych plastików zewnętrznych jak: elementy tylnego zderzaka, okolice lusterek, czarne listwy na drzwiach przy szybach, relingi i gumy pod nimi, plastik podszybia i wycieraczki. Bardzo ładnie i długo kropelkuje.

Dressing do opon - MEGUIARS - Endurance Tire Gel wystarczy Wam na lata, dla Waszych dzieci i wnuków. Rewelacyjna wydajność, zapach i trwałość. Ładnie kropelkuje i dobrze się z nim pracuje.

Do skór - Furniture Clinic Ultimate Leather Care Kit - chyba zostanę wiernym fanem tego zestawu, który zawiera cleaner, dressing, gąbkę oraz sciereczkę. Tego zestawu używam również do czyszczenia kanapy u siebie w domu. Skóra niezwykle szybko i łatwo się oczyszcza, a dressing zabezpiecza ją na długi czas.

Zapachy - California Scents - puszeczki starczają na około 3 miesiące, a po tym okresie można je jeszcze delikatnie spryskać wodą co wydłuża jeszcze czas trwania zapachu. Szeroki wybór pozwala znaleźć coś dla siebie, ale hitem jest Corrado Cherry o zapachu gumy do żucia. Dużą zaletą jest opakowanie, które można umieścić np. pod nawiewem pod fotelem kierowcy i brak płynów, które mogłyby się wylać.

To chyba tyle, co przyszło mi na myśl, z czasem będę dodawał jakieś nowe produkty. A w międzyczasie chętnie poznam Wasze opinie na temat produktów używanych przez Was.

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
PostNapisane: Cz, 29 gru 2016, 20:57 
Świeżak
Od: 28.01.2016
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Wersja: -
Dobra robota, brakowało takiego tematu początkującym, którzy nie chcą przedzierać się przez dziesiątki stron o detailingu. :-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

moderator
PostNapisane: Pt, 30 gru 2016, 01:25 
Stary wyjadacz
Od: 19.10.2012
Rok produkcji: 2009
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Wersja: Sport
Dzięki, dodałem jeszcze preparaty do szyb, owadów, piany oraz smoły.

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!

PostNapisane: Pt, 30 gru 2016, 21:07 
Nowicjusz
Od: 02.04.2015
Rok produkcji: 2008
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
To ja dodam cos od siebie, widzę, że Michał nie zawarł produktu tego typu w swoim poście a jest to quick wax a konkretniej całkiem nowy produkt który ukazał się w listopadzie QW od Funky Witch - Amulet. Bardzo przypadł mi do gustu, aplikacja banalna, łatwiejsza niż niejeden QD. Ale najlepszy jest efekt, ładnie przyciemnia,daje fajny połysk a nawet kryje lekkie niedoskonałości lakieru. Jak dla mnie jest to odkrycie 2016r. Dostępny w butelce 250 ml z bardzo fajnym atomizerem robiącym dobrą mgiełkę, dzięki czemu jest mega wydajny. Do tego względna cena w granicach 35 zł za butelkę. Co do trwałości cieżko jest mi coś napisać jak narazie, ale myślę że max do miesiąca powinien się utrzymać.

Strefa czasowa: UTC + 1