Teraz jest Cz, 23 lut 2017, 19:26

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 30 sty 2014, 12:08 
Fanatyk
Od: 08.04.2013
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
W sobotę przetestuję pewną myjnię w W-wie. Jeśli będzie ok to napiszę gdzie i za ile oraz czy warto.

Wysłane z mojego GT-I9300

Obrazek

Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
PostNapisane: Cz, 30 sty 2014, 12:29 
Stały bywalec
Od: 07.02.2013
Rok produkcji: 2010
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
ZBANOWANY!
Tomasz a ta myjnia w Arkadii to jest na parkingu podziemnym? Gdzie dokładniej? Może tam warto spróbować? Przynajmniej samochód wyschnie podczas spotu...

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: Cz, 30 sty 2014, 12:33 
Fanatyk
Powiem szczerze, że nie wiem bo nie korzystałem.
Ja będę testował na Okęciu.

Obrazek

PostNapisane: Cz, 30 sty 2014, 12:36 
Stały bywalec
ZBANOWANY!
Tam u tych detailerów?
Jaksa poleca na tarchominie...
ale on ma srebrną Madzie. :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: N, 2 lut 2014, 12:44 
Fanatyk
Opiszę moją przygodę z sobotniego, przed spotowego mycia auta. Zresztą nie tylko moją bo i Kaczor został w to zamieszany, za co chciałbym go przeprosić, bo gdybym wiedział jak to wyjdzie, to nie wiem czy bym mu proponował wspólne mycie aut w tej firmie.
Myjnia, która trafiła na celownik to http://novaeffect.pl/ . Nie będę się rozpisywał dlaczego co i jak. Strona wygląda profesjonalnie, i takiej usługi oczekiwałem. Po zerknięciu w cennik, widnieje tam pozycja "Mycie aut po detailingu" w cenie 50 zł - super, coś dla mnie :) . Zadzwoniłem w czwartek, zamówiłem w/w dla dwóch aut na sobotę. Pan był miły :) , przyjął zamówienie, dodatkowo jeszcze upewniłem się czy mycie będzie na dwa wiadra, rękawicą, i wycieranie fibrą - odpowiedź brzmiała - "...tak tak, komplecik, jeszcze wosku możemy dorzucić" (cokolwiek to znaczyło).
Po przybyciu na miejsce w sobotę, okazało się, że panowie nie bardzo wiedzą co ja chcę :/ i stwierdzili , że chcę komplet. Niestety nie, bo chciałem mycie na dwa wiadra. Ich spojrzenia - bezcenne. Poczułem się jak kosmita. Po wyjaśnieniu o co chodzi, panowie stanęli na wysokości zadania. Załatwili rękawicę Carpro, szampon Poorboys'a, ręcznik waflowy i po moim krótkim szkoleniu :oops: , nasze mazdy zostały umyte na dwa wiadra. Sukces <spoko> Gdy odbieraliśmy auta, panowie byli lekko spięci, z obawy czy nie będzie poprawki, a dodam że auta były myte od 15:30 do 17:00.

Reasumując. Czy jestem zadowolony? Ogólnie tak, choć po przyjeździe do nich byłem w szoku co to z tego będzie. Duży plus dla tej myjni, że sprostali zadaniu, choć nie byli przygotowani na takich klientów.

Całe zamieszanie powstało przez to, że w/w myjnia miała działać we współpracy z człowiekiem co się zajmuje auto detailingiem. Zrobili piękną stronę www z cennikiem, opisem itp. Niestety ich drogi się rozeszły, współpraca nie doszła do skutku, a strona www z cennikiem i usługami (de facto nieaktualnymi) nadal widnieje. Panowie z myjni nawet nie wiedzieli, że ich firma oferuje takie mycie - "Mycie aut po detailingu".

Duży plus dla nich, że nie poddali się i wywiązali się z usługi. Myślę, że teraz będą przygotowani. Osobom, które mają położoną powłokę ceramiczną nie polecam mycia u nich. Mogą nie wiedzieć jak i czym umyć takie auto.

Także, taka przygoda nas spotkała :wink:

Obrazek

administrator
PostNapisane: N, 2 lut 2014, 12:58 
Weteran
Od: 22.10.2012
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Ja jestem zadowolony :) Było bardzo miło, jeszcze nam chcieli dać herbatę, kawę i strasznie się przejęli tym wszystkim. A jak czekaliśmy to przylatywali dopytywać o szczegóły :) Czy można płukać rękawicę pod bieżącą wodą na przykład :) Pewnie Tomasz może mieć bardziej mieszane uczucia, bo to on trafił w paszczę lwa... ja się spóźniłem i przyjechałem na gotowe (rękawica z owcy i ręczniki były już przygotowane, a obsługa przeszkolona :) ).

Wyszło OK, ale dla spokoju sumienia warto chyba poszukać czegoś innego.

PostNapisane: N, 2 lut 2014, 13:01 
Stały bywalec
Od: 27.07.2013
Rok produkcji: 2009
Wersja: TS2
Wy to macie przygody w tej stolicy, normalnie bezcenne :lol:
Totalny brak profesjonalizmu, oferowac cos na stronie i nie wiedziec co to jest <o0> .
Przyajmniej dobrze ze znalezli wiadra i rekawice oraz mieli szampon poorboy's (zakladam ze super slick wiec z neutralnym ph, jedyne co ich ratuje) :wink:

PostNapisane: N, 2 lut 2014, 13:06 
Stary wyjadacz
Od: 20.09.2013
Rok produkcji: 2013
Wystarczy za każdym razem proponować Wam wspólne mycie i panowie na sam Wasz widok, przypomną sobie lekcję i będą czujni ;)

Sent from my iPad using Tapatalk

JESTEM UBEZPIECZONY W D.A.S.

Obrazek

administrator
PostNapisane: N, 2 lut 2014, 13:07 
Weteran
Od: 22.10.2012
verva99, sprawa jest skomplikowana. Strona i informacje były prawdziwe dopóki współpracowali z kolesiem od detailingu. Tak jak Tomasz napisał, ich drogi się rozeszły... a strony w ferworze nikt nie zamknął :(

szymek1604 napisał(a):
panowie na sam Wasz widok, przypomną sobie lekcję i będą czujni

Myślę, że tak. Nie wiem tylko co im Tomasz powiedział, że się tak przejęli :)

PostNapisane: N, 2 lut 2014, 13:33 
Stały bywalec
Od: 27.07.2013
Rok produkcji: 2009
Wersja: TS2
Kaczor napisał(a):
ylko co im Tomasz powiedział

nic nie mowil, tylko <baseball>
Teraz jak zobacza Tomasza i jego Madzie to juz w pedzie beda biegli po dwa wiadra i reszte zestawu do detailingu :wink:

PostNapisane: N, 2 lut 2014, 14:06 
Fanatyk
Poprostu z nimi porozmawiałem :-) Sytuacja opisana, wyjaśniona i tyle w temacie :-)

Obrazek

PostNapisane: N, 2 lut 2014, 15:10 
Nałogowiec
Od: 04.04.2013
Rok produkcji: 2004
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Wersja: -
TOMASZ napisał(a):
Poprostu z nimi porozmawiałem :-)
<baseball> po swojemu <baseball> <hahaha>

PostNapisane: N, 16 lut 2014, 14:28 
Stały bywalec
ZBANOWANY!
czacha83 napisał(a):
Ja pomimo dzisiejszej pogody pojechałem testować AutoBeauty czy tam AutoŻoliborz. Już był masakrycznie brudny a chciałem wosk nanieść.
Efekt? Maaasaaakra! Sorry nie mam dziś czasu na realcję a i też nie mam jak zdjęć wrzucić, żeby pokazać co odjeb... ale nawet taki laik jak Ja wie, że nie powinno się nakładać wosku na nie domyte auto (ślady po komarach i jakieś inne na przedzie...). No chyba, że ja się mylę. Dach to już najgorzej spied... ale na zdjęciach mi nie wyszedł bo robiłem komórką na dworzu jak już się ściemniało.

Wracam do tematu myjni w podziemiach sklepu Simply (dawniej Elea/Billa):
Fotki słabej jakości ale chyba mówią co i jak, na żywo bardziej ten brud się odznaczał:
https://www.dropbox.com/s/tl9bsr984rlzp ... dified.jpg
https://www.dropbox.com/s/fqkydj4a8z8f8 ... dified.jpg
https://www.dropbox.com/s/6g5bg7w2934vv ... dified.jpg
I kropelki po nałożeniu przez nich pasty Hi-Temp:
https://www.dropbox.com/s/3o17ocgnzuvld ... dified.jpg

Miało być rękawicą na dwa wiadra, jak z zupki wróciłem to auto już było umyte ale widziałem dwa wiadra (w obu brudna woda) i gąbkę. Rękawicy ni chuchu...
Sprężonym powietrzem wypsikali wodę z zakamarków i jakąś tanią MF osuszyli lakier.
Przystąpili do nakładania pasty. Gdy zwróciłem uwagę na te ślady ala komarów na masce z pytaniem, czy to niedomyte czy wżer, to gość wzruszył ramionami i odparł, że przecież auto było myte delikatnie, rękawicą....

PostNapisane: Wt, 18 mar 2014, 21:51 
Firma
Od: 12.01.2014
Rok produkcji: 2012
Wasze przygody jednak czemuś dowodzą albo samemu trzeba zakasać rękawy albo skorzystać z usług sprawdzonych lub profesjonalnych firm.
Większość tak zwanych pseudo fachowych myjni zrobi więcej złego niż dobrego.
Oczywiście można stać i na każdym kroku kontrolować. Ale czy o to chodzi?
Więcej nie piszę aby nie być posądzonym o reklamę :wink:

PostNapisane: Śr, 19 mar 2014, 11:59 
Nowicjusz
Od: 24.02.2014
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Wersja: Exclusive Plus
Jeśli chodzi o myjnie bezdotykowe to podobno w Warszawie na Strumykowej jest jakaś fajna sygnowana marką Karcher. Osobiście jeszcze nie korzystałem, ale dwóch kolegów mi ją polecało. Korzystali i byli bardzo zadowoleni :)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

PostNapisane: N, 14 wrz 2014, 08:43 
Bywalec
Od: 15.11.2013
Czy może ktoś polecić bezdotykową myjnię z dobrą pianą w Warszawie?
Ostatnio byłem na Fort Wola 2 (chyba). Niestety po umyciu i wyschnięciu ciągle było widać ślady po zaschniętej wodzie po wcześniejszym myciu ...

PostNapisane: Śr, 3 cze 2015, 20:33 
Wstydliwy
Od: 03.06.2015
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Wersja: Comfort
Witam, Jestem na forum nowy.
Wątek znalazłem przypadkiem szukając opinii o mojej działalności.

Po przeczytaniu tego posta, choć już starego mocno mną drgnęło. Zdjęć już nie widziałem niestety nie są już dostępne.

Na wstepie chciałem przeprosić za zaistniałą sytuację klienta, którego to spotkało. Przykładam ogromną wagę do tego w jakim stanie klient dostaje po wykonaniu usługi. Mogę tylko podejrzewać, że nie było mnie już na miejscu a niestety Ciężko non stop być na myjni i wszystko kontrolować. Mogę tylko podejrzewać czyja mogła być to robota... (u nas już zakończył karierę). Fakt ten jednak nie usprawiedliwia a opinia poszła w eter.

Mogę tylko logicznie wytłumaczyć fakt owadów, śladów po nich... Te owszem niezwykle trudno jest usunąć nie robiąc szkód na lakierze. O ile jest to zniszczone auto a klient nie ma pojęcia jak wygląda lakier po korekcie nie ma szans zauważyć kolejnych mikro rysek powstałych po użyciu gąbeczek do usuwania owadów, to powierzchnie doprowadzoną do dobrego stanu lub nową można szybko zniszczyć. chemia do ich zmywania... nie zawsze działa, mamy przetestowaną (bezpieczna dla lakieru i "chromów") te bardziej agresywne to już ryzyko.

Dodać mogę, że cholernie trudno jest o personel, który rozumie delikatność lakieru i całego zamysłu detailingu. Najwyraźniej zbyt dużym zaufaniem obdarzyłem osobę, która wykonywała usługę i ta opinia jest bardzo gorzką lekcją, z której wyciągnę wnioski.

Czacha napisał(a):
czacha83 napisał(a):
Ja pomimo dzisiejszej pogody pojechałem testować AutoBeauty czy tam AutoŻoliborz. Już był masakrycznie brudny a chciałem wosk nanieść.
Efekt? Maaasaaakra! Sorry nie mam dziś czasu na realcję a i też nie mam jak zdjęć wrzucić, żeby pokazać co odjeb... ale nawet taki laik jak Ja wie, że nie powinno się nakładać wosku na nie domyte auto (ślady po komarach i jakieś inne na przedzie...). No chyba, że ja się mylę. Dach to już najgorzej spied... ale na zdjęciach mi nie wyszedł bo robiłem komórką na dworzu jak już się ściemniało.

Wracam do tematu myjni w podziemiach sklepu Simply (dawniej Elea/Billa):
Fotki słabej jakości ale chyba mówią co i jak, na żywo bardziej ten brud się odznaczał:
https://www.dropbox.com/s/tl9bsr984rlzp ... dified.jpg
https://www.dropbox.com/s/fqkydj4a8z8f8 ... dified.jpg
https://www.dropbox.com/s/6g5bg7w2934vv ... dified.jpg
I kropelki po nałożeniu przez nich pasty Hi-Temp:
https://www.dropbox.com/s/3o17ocgnzuvld ... dified.jpg

Miało być rękawicą na dwa wiadra, jak z zupki wróciłem to auto już było umyte ale widziałem dwa wiadra (w obu brudna woda) i gąbkę. Rękawicy ni chuchu...
Sprężonym powietrzem wypsikali wodę z zakamarków i jakąś tanią MF osuszyli lakier.
Przystąpili do nakładania pasty. Gdy zwróciłem uwagę na te ślady ala komarów na masce z pytaniem, czy to niedomyte czy wżer, to gość wzruszył ramionami i odparł, że przecież auto było myte delikatnie, rękawicą....

PostNapisane: Pn, 4 lip 2016, 11:45 
Wstydliwy
Od: 27.06.2016
Rok produkcji: 2007
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Wersja: -
Ja co jakiś czas myję auto w myjni Lexusa na Puławskiej, akurat mam tam rzut beretem, dowiedziałem się o niej w ogóle, bo często obok przejeżdżam. Mogę szczerze polecić, bo jestem zadowolony. Czyszczą oczywiście też wewnątrz i to tak porządnie. Warto od czasu do czasu odświeżyć tak gruntownie auto. Gratis są pyszne ciasteczka w poczekalni haha.

PostNapisane: Pt, 20 sty 2017, 14:39 
Wstydliwy
Od: 20.01.2017
Rok produkcji: 2015
Silnik: 3.7 MZI V6 (Pb)
Wersja: Exclusive Plus
Zapraszamy do nas! Przygotowaliśmy dla użytkowników tego forum stałą zniżkę. Oraz parę atrakcji niedostępnych na żadnej innej myjni w Warszawie :)

Myjnia Warszawa oferuje:
- mycie TOPowym sprzętem Fortador marki Lamborghini,
- bezpłatną kawę i strefę rozrywki tylko dla naszych klientów:
Podczas wizyty możesz skorzystać z jednej z naszych konsol do gry (PS4 oraz Xbox) z najnowszymi tytułami. Czeka na Ciebie także specjalny fotel wyścigowy Playseat F1 RedBull Racing, automat do gier Arcade (tytuły z Atari, Amigi czy Nintendo), szybkie łącze Wi-Fi oraz seriale i filmy dostępne przez Netflix!
- wszystko czynne 24h :)

Dla czytelników forum rabat 10% na hasło MAZDA FORUM!

Jesteśmy w samym centrum, na Towarowej 22.
http://www.myjniawarszawa.com - zobaczcie nasz wirtualny spacer, cennik i usługi.

Zapraszamy!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1