Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:53

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 26 lip 2014, 13:15 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.07.2014
Posty: 4
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Witam :)

Jako, że jest to mój pierwszy post, chciałbym serdecznie podziękować osobie, która za wycieraczkę mojego samochodu włożyła wizytówkę tego forum z zaproszeniem zarejestrowania się. Cieszę się, że trafiłem na sensowne forum z poradami i z takim fajnym klimatem, liczę na miłą współpracę :)
Pozwolę sobie już przejść do sedna sprawy. Mianowicie mam pewien problem z automatyczną klimatyzacją w Maździe 6 (rocznik 2005). Otóż w co gorętsze dni (takie jak na przykład dziś) lubię sobie włączyć cudownie chłodzący powiew klimatyzacji. Jednak przy naprawdę wysokich temperaturach w pewnym momencie klimatyzacja w ogóle przestaje chłodzić, z wietrzników zaczyna wiać coraz gorętsze powietrze i w końcu w samochodzie jest tak, jakby klimatyzacja była wyłączona, a wiatraczki sobie chodziły (czyli to samo, jakby wyłączyć klimatyzację i nastawić temperaturę na najniższą możliwą) i trzeba otworzyć okna, żeby w ogóle dało się wytrzymać. Co śmieszniejsze - po ok. 15-20 minutach takiej jazdy bez klimatyzacji, włączam ją sobie ponownie - i znowu chłodzi. Z tym że po pewnej chwili koło się zatacza - klimatyzacja przestaje chłodzić i znowu jest nie do wytrzymania. Potem znowu chwilkę odczekać, włączyć, znowu chłodzi, znowu przestaje i tak dalej, i tak dalej.... Nie przeczę, można tak jeździć, ale na dłuższą metę to strasznie męczące... Dodam, że w mniej upalne dni klima działa jak należy. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jeździłem po różnych stacjach, w jednym mówią, że to prawdopodobnie czynnik się skończył i trzeba nabić, w drugiej mi mówią że to czcze pier****nie, że prawdopodobnie jakiś czujnik siadł... a ja się nie bardzo znam i nie wiem komu wierzyć. Nie bardzo chce mi się wydawać kasy na podłączenie tego sprzętu do pomiaru czynnika chłodzącego, bo to swoje kosztuje (przynajmniej w moim mieście). Będę wdzięczny za każdą poradę :)

Pozdrawiam!

_________________
"Nie sztuka zrobić szpagat - sztuka wstać."


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

moderator
PostNapisane: So, 26 lip 2014, 14:27 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 19.10.2012
Posty: 5661
Rok produkcji: 2009
Generacja: II
Silnik: 2.2 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: pomorski
Prawdopodobnie mało czynnika i presostat niskiego ciśnienia na kompresorze odstawia klimę.
Jeżeli można to w jakim mieście dostałeś tą wizytówkę?

_________________
Obrazek

Jazda, jazda, jazda ... czarna Mazda!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  

zasłużony
PostNapisane: So, 26 lip 2014, 16:31 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.01.2014
Posty: 775
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
Ja też bym obstawiał na kończący się czynnik, podjedź na jakiś warsztat nabij klimę to i tak jak na razie będzie najtańsze ewentualne rozwiązanie problemu przy okazji sprawdzisz szczelność bo to też może mieć znaczenie.

_________________
Obrazek
Obrazek


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 26 lip 2014, 17:12 
Wstydliwy
Offline
Od: 25.07.2014
Posty: 4
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 DISI (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Okej, dzięki, przy najbliższej okazji uzupełnię czynnik :)
@Michał - w Ełku (warm-maz). A co? Jakieś nielegalne wizytówki krążą? :P

_________________
"Nie sztuka zrobić szpagat - sztuka wstać."


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 lip 2014, 20:32 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.09.2013
Posty: 172
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: warmińsko-mazurski
Szymen11 napisał(a):
Jako, że jest to mój pierwszy post, chciałbym serdecznie podziękować osobie, która za wycieraczkę mojego samochodu włożyła wizytówkę tego forum z zaproszeniem zarejestrowania się. Cieszę się, że trafiłem na sensowne forum z poradami i z takim fajnym klimatem, liczę na miłą współpracę


Eeee tam, :wink: nie ma za co <witam>

_________________
"Cza­sem trze­ba długo iść, aby dojść do siebie..."


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.