Teraz jest So, 27 kwi 2024, 18:39

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 21 mar 2024, 12:23 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.11.2023
Posty: 2
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Witam.
Mój problem polega na złych wskazaniach temperatury na desce. Obecnie wskaźnik nawet nie podniesie się o kilka mm. Jak jest ciepło troche się podniesie za ledwie kilka mm. Co najlepsze jak zgaszę auto po jakiejś tam jeździe i po chwilo powiedzmy 5 minutach odpalę, temperaturę pokazuje normalnie. Podczas jazdy spadał. Zaraz ktoś powie termostat - był wymieniony 3 miesiące temu nic to nie dało. Wymieniłem też czujnik temperatury dale nic. Temperatura na kompie pokazuje rzeczywistą czyli przy rozgrzanym aucie 88 stopni. Proszę o pomoc bo zaczyna mnie to drażnić :) Może ktoś, coś miał podobnego

-- Dodano: 21 marca 2024, o 12:23 --

Nikt się z czymś takim nie spotkał, nikt nie podsunie jakiejś sugesti.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 mar 2024, 09:13 
Avatar użytkownika
Wtajemniczony
Offline
Od: 14.11.2021
Posty: 177
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
na jaki termostat zmieniłeś ?
ja zmieniałem 3x
jeden jakaś średnia półka cenowa już nie pamiętam jakiej firmy ,po wymianie i próbach odpowietrzania nie chciał wgl otwierać drugiego obiegu
kolejny kupiłem najtańszy jaki był chyba hbk ,kolejny gniot,ten trzymał temp ale jak jezdziłem po miescie ok temp w okolicach 90,pierwszy wyjazd na autostrade i przy 140-150 temp spadała do 62 stopni ,mierzone na programie
wyrzuciłem i dopiero kupno oryginału mazdy jest jak trzeba 87-88 w kazdych warunkach drogowych i pogodowych

ale u Ciebie nie koniecznie to musi być termostat tak jak sugerujesz

ja podaje tylko jakie istnieją usterki potwierdzone na moim przypadku,chociaż u mnie nigdy wskazówka nie leżała na 0,więc tu może być inna przyczyna

_________________
------------------------------------------------
Jak coś jest dobre...to jest dobre
:wink:
------------------------------------------------


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 22 mar 2024, 12:04 
Wstydliwy
Offline
Od: 28.11.2023
Posty: 2
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Dzięki za zabranie głosu. Brawo Ty <brawo> Termostat trzyma na pewno. Jak wspomniałem wcześniej według kompa temeratura 88 stopni. Według mnie to coś z elektyrką lub z samym wyświetlaczem. Choć po zwarce kabli na wskaźnik poszedł do końca czyli chyba jest ok. Jestem umówiony do elektryka w przyszłym tygodniu, zobaczymy co powie.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.