Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:48

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czujnik wału
PostNapisane: Śr, 25 sty 2017, 18:22 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 25.01.2017
Posty: 7
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: podkarpacki
Witam, mam ostatnio problem ze swoją Madzią. Mianowicie od dłuższego czasu miałem problem, odnośnie dławienia się silnika przy mocniejszym dodawaniu gazu na 3 biegu i wzwyż zaczynała się jazda żabką. 2 tygodnie temu nasiliło się to do takiego stopnia, że nie mogłem osiągnąć 60km/h i nawet 2 razy mi zgasła. Odstawiłem ją do mechanika na wymianę filtrów i przy okazji oleju i przeczyszczenie smoka (bo już nadszedł ten czas). Następnego dnia odebrałem samochód i problem zniknął.

Wszystko super cacy. Przejeździłem cały dzień po czym ją odstawiłem na parking. Kolejny dzień stała nieodpalana, ale kolejnego już wsiadam rano jakby nigdy nic przekręcam kluczyk silnik kręci, ale nie odpala.
Podpiąłem samochód do komputera - wyskoczył błąd EGR. Został od sprawdzony i okazało się, że jest sprawny - więcej tego błędu już nie było. Mazda dalej nie odpaliła, więc odstawiłem ja do mechanika.

Wczoraj mechanik dzwonił do mnie z informacją, że sprawdzili wszystko co się da i jedyne co wyskakuje to błąd czujnika wału. Oczywiście nie ma go przy próbie odpalenia samochodu, a wyskakuje on jedynie przy odpalaniu na plaku.

Diagnoza : wymiana czujnika wału.

I tutaj kolejne schody się zaczynają, gdyż mechanik nigdzie nie może dostać takiego czujnika, a wszelkie sklepy i ich dostawcy nie posiadają go.

Mój czujnik wyjęty z mazdy to RF2A-18-221.
Na internecie znalazłem używane na sprzedaż, które wyglądają na te same lecz mają oznakowanie RF5C.
I moje pytanie jest takie, czy taki czujnik będzie pasował do mojej Madzi i czy faktycznie wina nie odpalania samochodu leży po jego stronie ?

Z góry dziękuję za pomoc :).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 29 sty 2017, 20:46 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.12.2014
Posty: 551
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: śląski
Numer tego błędu podaj,cos tu nie pasuje...

_________________
Nieautoryzowany, niezależny, niezbyt drogi Serwis Samochodów Mazda w Katowicach –> tel. 601-436-706
Po wybraniu tego numeru łączysz się z Tadziolem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 27 lut 2017, 22:17 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.03.2015
Posty: 7
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: zachodniopomorski
Sprawdź czy odpala bez czujnika -jak dłużej kręci a odpala to sprawdź klin na pompie vacum jak jest dobry to sprawdź rozrząd czy nie przeskoczył miałem takie same objawy tydzień temu


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 lut 2017, 18:36 
Avatar użytkownika
Wstydliwy
Offline
Od: 25.01.2017
Posty: 7
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: podkarpacki
Przepraszam, że nie odpisywałem, ale samochód stał 4 tygodnie u mechanika i czekał na nowy czujnik, który okazało się, że był sprawny i jedyne co się zmieniło to, że Madzia zardzewiała :mur: .
Autko przeniosłem do innego mechanika po czym następnego dnia odebrałem sprawny samochód.

Przyczyna : Niesprawny zawór SCV.

tadziol : Mechanik nie pamiętał jaki to był kod błędu - więcej na pewno się u niego nie pojawię (nawet jakbym miał sam przepchać samochód kilka kilometrów dalej do innego).
kris2828 : Bez czujnika wału korbowego nie ma szans odpalić (tak powiedział mechanik). Tzn na plaku silnik działał bezbłędnie i nie wiem czemu mechanik numer jeden nie rozpoczął diagnozy od przewodów paliwowych a jedynie sugerował się jednym błędem...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 28 lut 2017, 18:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.03.2015
Posty: 7
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: zachodniopomorski
kris2828 : Bez czujnika wału korbowego nie ma szans odpalić (tak powiedział mechanik). Tzn na plaku silnik działał bezbłędnie i nie wiem czemu mechanik numer jeden nie rozpoczął diagnozy od przewodów paliwowych a jedynie sugerował się jednym błędem...[/quote]

Miałem cały czas na myśli czujnik wałka rozrządu a nie korbowego sorry mój błąd xD


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.