Teraz jest So, 20 kwi 2024, 02:00

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt, 18 lis 2016, 12:32 
Wstydliwy
Offline
Od: 18.11.2016
Posty: 1
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Witajcie wszyscy

wolałbym, żeby mój pierwszy post na forum uzytkowników tych ślicznych autek był radosny i szczęśliwy, niestety życie pokazuje, że życzenia niezbyt często idą w parze z rzeczywistością.

Parę dni temu wracając z dość wysoką prędkością (200-210km/h, 4100RPM) w pewnym momencie w prawym lusterku zauważyłem masę dymu wydobywającego się z mojego autka. Temperatura skoczyła wysoko na czerwone pole, a zjechałem w mniej niż minutę później na pobocze.

Spod maski wydobywały się kłęby pary (?) powstałej z wyprysku płynu chłodzącego na rozgrzany silnik.

Auto jest u mechanika, który stwierdził, że problem wynika z przedmuchu spalin do układu chłodzenia, który to spowodował wywalenie płynu chłodzącego z układu i zagrzanie silnika.

Zasugerował mi następującą opcję - zdjąć głowicę, wysłać na sprawdzenie szczelności i jeżeli okaże się szczelna, to z powrotem założyć z nowymi uszczelkami i po sprawie, chyba, że okaże się nieszczelna (pęknięta), to zakupić nową głowicę i wymienić.

Że brzmi to całkiem sensownie, to chyba się na to zdecyduję, z tym, że obawiam się, że ta głowica może być padnięta. W takim przypadku potrzebowałbym Waszej pomocy i informacji, jaki jest numer katalogowy tejże głowicy (bo w internetach znalazłem chyba 4 modele).

Drugie pytanie, to czy bawić się w sprawdzanie starej głowicy (koszt z przesyłką ok. 300zł), czy lepiej od razu kupić inną?

Pozdrawiam serdecznie
Szymon


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 19 lis 2016, 20:39 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 27.09.2014
Posty: 86
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: opolski
Są firmy zajmujące się naprawami głowic. Jeśli nie będzie to pęknięcie jakieś w trudno dostępnym miejscu to jest szansa na jej naprawę w razie czego. Wyślij na sprawdzenie. Głowice można kupić używana i też oczywiście trzeba ją sprawdzić. Wyjęcie jej z auta to masa zabawy także przed włożenie trzeba mieć pewność;) no i głowicę zawsze trzeba planować przed założeniem także firmy, które planują Głowice sprawdzają je :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.