Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 14:57

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 16 paź 2016, 09:16 
Wstydliwy
Offline
Od: 14.10.2016
Posty: 1
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: Sport
Witam wszystkich! :chlebisol2:
Jestem nowy i to jest mój pierwszy post na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość ;)
Droga kupna nabyłem Mazdę 6 sport 2005r w silniku 2.3 166km w automacie. W aucie były wypalone zawory, wymieniłem na nowe i zrobiłem remont głowicy. Mój problem dotyczy rozrządu: przy ściąganiu łańcucha na zębatce dolnej na wale zrobiłem swój znak, na górze jest blokada i znaki na wałkach z tyłu lecz nie potrafię znaleźć na kole zamachowym na wale znaków. Nie ma na skrzyni żadnego okienka ze znakiem na kole. Niestety na zębatce dolnej nie ma żadnego klina jest ona tylko nasunięta na czop wału, a do tego idzie koło pasowe i jest to skręcone śrubą centralna i nie wiem w jakiej pozycji mam ustawić wał żeby się to razem zgrało.
Prosiłbym o pomoc kogoś kto miał z tym do czynienia. Pozdrawiam


Ostatnio edytowano N, 16 paź 2016, 09:16 przez TEDEW, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiono wypowiedź pod względem estetycznym i stylistycznym (regulamin, pkt 4).


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 lis 2016, 02:35 
Wstydliwy
Offline
Od: 22.10.2016
Posty: 13
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
LPG: Tak
ksieciunio0 napisał(a):
Witam wszystkich! :chlebisol2:
Jestem nowy i to jest mój pierwszy post na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość ;)
Droga kupna nabyłem Mazdę 6 sport 2005r w silniku 2.3 166km w automacie. W aucie były wypalone zawory, wymieniłem na nowe i zrobiłem remont głowicy. Mój problem dotyczy rozrządu: przy ściąganiu łańcucha na zębatce dolnej na wale zrobiłem swój znak, na górze jest blokada i znaki na wałkach z tyłu lecz nie potrafię znaleźć na kole zamachowym na wale znaków. Nie ma na skrzyni żadnego okienka ze znakiem na kole. Niestety na zębatce dolnej nie ma żadnego klina jest ona tylko nasunięta na czop wału, a do tego idzie koło pasowe i jest to skręcone śrubą centralna i nie wiem w jakiej pozycji mam ustawić wał żeby się to razem zgrało.
Prosiłbym o pomoc kogoś kto miał z tym do czynienia. Pozdrawiam




Witam.:)
Motory te nie maja żadnych znaków walki rozrządu należy zablokować płaskownikiem 5mm oraz Wał w pozycji pierwszy tłok u samej góry (GMP) zablokowany śrubą określonej długości wkręcona w blok silnika w miejscu uchwytu półosi prawej.po takim zablokowaniu rozrządu koło pasowe musi zostać ustawione do znaku w pokrywie rozrządu oraz dokręcone momentem 220nm.Ma to duże znaczenie gdyż z obrotów koła pasowego korzysta czujnik położenia wału...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.