Teraz jest So, 27 kwi 2024, 11:38

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N, 19 sie 2018, 13:05 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.08.2018
Posty: 2
Rok produkcji: 2006
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: pomorski
Witam.
Wczorajszego popołudnia wybrałem się na zakupy do hipermarketu. Po godzinie wracam do swojej madzi odpalam silnik a tam żółta kontrolka silnika się zapaliła ale puki co wszystko chodzi bez problemowo do momentu kiedy nie włączyłem świateł mijania. Auto momentalnie zaczyna się dusić na desce kierunkowskazy się palą na zielono (nie migają jak normalnie przy awaryjnych, tylko cały czas są włączone) i po chwili auto gaśnie.
To samo w przypadku gdy klimę włączę. Myślę sobie dojadę do domu bez świateł. Niestety nic bardziej mylnego, przejechałem 10 metrów i to samo zaczyna się dusić światła kierunków na zewnątrz zaczynają wariować i gaśnie. Odłączyłem na chwile akumulator i po podłączeniu jest jeszcze gorzej bo gaśnie zaraz po odpaleniu już nie muszę świateł włączać by zgasł. Macie jakiś pomysł jak ugryźć ten temat ?? ;((


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 19 sie 2018, 17:35 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Akumulator jest sprawny?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 sie 2018, 06:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 19.08.2018
Posty: 2
Rok produkcji: 2006
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: pomorski
tak , sprawny


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 20 sie 2018, 07:22 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
Prawdopodobnie problem z utrzymaniem napięcia w instalacji elektrycznej samochodu.
Braki prądu mogą objawiać się zgaszeniem silnika bądź błędami, stąd kontrolka "CheckEngine".

Możliwy problem z masą a jest ich kilka pod maską. Te mniejsze zbiorcze masz pod zbiornikiem płynu do szyb, pod obudową filtra powietrza, lubią korodować strasznie.

Podstawową przewodność elektryczną na głównych przewodach masowych możesz sprawdzić sam jakimś podstawowym miernikiem. Przewodów głównych jest raptem chyba tylko 3.

Możesz jeszcze sprawdzić główne przekaźniki.

Proponuję na początek wyjąć każdy bezpiecznik i każdy przekaźnik z osobna i włożyć ponownie w to samo miejsce.

Dobrze byłoby, jakbyś mógł odczytać błędy OBD i je tutaj podać, możliwe że to będzie jakiś trop.


Spojrzałem że masz diesla. Jeśli wskaźniki na desce i kontrolki działają poprawnie to...:
Proponuję jeszcze przejrzeć dokładnie wiązki przewodów w okolicach pasa przedniego zbiornika płynu do szyb czy zbiornika wyrównawczego. Znajdź większą wiązke elektryczna w peszlu ochronnym, będzie tylko jedna większa... Sprawdź czy czasami nie masz jej uszkodzonej przetartej itd...

Jak sprawdzisz to co napisałem, daj znać


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 21 sie 2018, 13:44 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.12.2014
Posty: 551
Rok produkcji: 2007
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active+
Region: śląski
Pod obudową filtra powietrza jest złącze masowe. Kilka czarnych przewodów wchodzi w jedną płaską obudowę i jest dokręcone jedną śrubą M6 do nadwozia. Tam leży problem. Odciąć,oprawić nowe oczka,dokręcić do wyczyszczonego nadwozia.
Tyle.

_________________
Nieautoryzowany, niezależny, niezbyt drogi Serwis Samochodów Mazda w Katowicach –> tel. 601-436-706
Po wybraniu tego numeru łączysz się z Tadziolem :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.