Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 06:05

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr, 7 gru 2016, 20:28 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.12.2016
Posty: 6
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Witam, jestem tu nowy a mazde posiadam od tygodnia. Zapewne temat bedzie zagrozony wyrzutem do kosza bo nie umiem obslugiwac szukajki itp. Troche tu szukalem takze nie dokonca. Mam pytanie odnosnie swiatel mijania, na przelaczniku mam opcje OFF ale swiatla mijania swieca sie dalej ? Tzn mam wersje skandynawska ?( tyle znalazlem ale nie wiem czy dobrze zczailem ) . Tak ma byc ? Co wtedy jakbym chcial zalozyc np swiatla do jazdy dziennej ? W reflektorach siedza zarowki h1 tak ? Bo ksenonow nie mam ale za to sa spryskiwacze ? Do ewentualnej proby wlozenia ksenonu bedzie trzeba jeszcze jakies przetwornice ? I ostatnie w tym temacie pytanie by was nie draznic :) mijania swieca w miare ok ale za to dlugie po niebie ( bardziej prawe ) jest regulacja pod maska kluczem imbulsowym ale przy probie regulacji przeskakuje mi, jest to element wymienny czy caly reflektor idzie do wymiany ? Bardzo dziekuje z gory za odpowiedzi i podpowiedzi i prosze o wyrozumialosc. Przemek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 gru 2016, 20:52 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.07.2016
Posty: 14
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Jeżeli na pozycji off świecą ci się światła mijania to albo masz gdzieś zwarcie lub masz tak przerobione. Jeśli masz tak przerobione to na pozycji off palą ci się mijania jako dzienne ale nie mogą się palić pozycje. W nowych samochodach w których są fabryczne dzienne nie ma pozycji. Przełącznik swiatel ma tylko dwie opcje: off czyli pala się dzienne po włączeniu zapłonu bez pozycji a druga opcja to mijania.
Co do ksenonow tak potrzebujesz przetwornic, czujnika autopoziomowania swiatel spryskiwaczy na reflektory oraz same reflektory z homologacją na ksenony. Plus oczywiście już nie żarówki halogenowe h1 a zarniki.
Co do regulacji swiatel najlepiej podejdź na stacje diagnostyczna na ustawianie swiatel. Maks 20 zł. I albo ustawi ci tak jak ma być albo powie ci jeśli regulacja imbusem nie zadziała co poszło nie tak.
Mam nadzieje ze choć trochę pomoglem


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 12 gru 2016, 21:34 
Wstydliwy
Offline
Od: 06.12.2016
Posty: 6
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Pewno ze pomogles, swiatel nie ustawi bo bylem i ten element jak juz pisalem do ktorego wkladam imbuls przy probie ustawiania przeskakuje czyli jest w jakis sposob uszkodzony. Ciezko to znalesc wiec sam nie wiem czy wogole jest to wymienialne... Ogladajac te reflektory widze ze wymiana zarowek tez do prostych nie nalezy ale to.juz bede sie martwic jak juz zajdzie potrzeba wymiany. Dzieki


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 gru 2016, 10:23 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.07.2016
Posty: 14
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Jak tam coś przeskakuje to już nie wiem na 100 procent co jest nie tak. Zostaje tylko odkręcić zderzak potem reflektor i rozkleic go i zobaczyć co się zepsuło bo jeśli jest to czesc wymienna to pewnie kupisz za parę zł. Caly reflektor może kosztować ok 200 zł.
Co do wymiany zarowek to wymieniałem juz wszystkie oprócz drogowych h1 i powiem Ci ze idzie to zrobić tylko strasznie mało miejsca jest i można sobie trochę podrapac dłonie ale tragedii nie ma <spoko>


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.