Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 18:42

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 15 lut 2016, 17:00 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.11.2015
Posty: 2
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
Witam,

Mam problem, w mojej mazdzie w ostatni piątek był mały pożar, w sumie pożar to za dużo powiedziane, ale powstało jakieś spięcie i skrzynka z bezpiecznikami się stopiła uszkadzając wiązki kabli. Nie obyło się bez lawety... udało mi się jeszcze w piątek zostawić auto u warsztacie. Dzisiaj byłem u mechanika i o ile nie jest problemem znalezienie skrzynki z bezpiecznikami do mazdy 6 1.8, to kable zazwyczaj są poucinane za wtyczkami. Chciałbym wymienić całą wiązkę do 1.8, znalazłem w Internecie jedynie instalację elektryczną do 1.8 2002 rok, czy będzie pasować do polifta 2005 ? Albo orientuje się ktoś, gdzie na śląsku można by taką część dorwać?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 lut 2016, 15:18 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 14.12.2015
Posty: 259
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: mazowiecki
Jestem z mazowieckiego więc nie pomogę, ale może Ty powiesz czym było spowodowane takie zwarcie, że aż skrzynkę stopilo, pytam bo tu wielu z nas lubi posłuchać i dokładać jakieś gadżety.

Mój telefon pisze to co on chce a nie Ja


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 16 lut 2016, 21:32 
Wstydliwy
Offline
Od: 12.11.2015
Posty: 2
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: śląski
Mazde mam 5 miesięcy, do tej pory nie było większych problemów. Podjechałem rano do pracy jak codziennie - bez problemów. Wracając przejechałem z 500 metrów, stoję na światłach, zaczynają mi kontrolki wariować, migacze, długie światła na desce, gaszę auto - odpalam, jest OK. Jadę 100 metrów i zaczynam czuć spaleniznę, zjeżdżam na pobocze, spod maski zaczyna się unosić lekki dym, wskazówki opadły na "glebę", wszystko zgasło zanim zdążyłem wyciągnąć kluczyk. Po otwarciu maski zauważyłem oprócz dymienia spod skrzynki z bezpiecznikami i o dziwo lewego światła niebieski żel ? z akumlatora na klemach, odłączyłem akumlator i wezwałem lawetę - piątek godzina 14.45, udało mi się jeszcze auto do warsztatu podrzucić, poczekali na mnie kilka minut. W poniedziałek po pracy jadę do mechanika, zderzak ściągnięty, kable popalone przy skrzynce z bezpiecznikami tak, że ciężko stwierdzić co gdzie idzie, bezpiecznik od świateł stopiony. Mechanik mówił, że mazda jest "robiona" z przodu a z elektryką coś było majstrowane bo kable nie są ułożone tak jak być powinny, tylko puszczone gdzie bądź -.-'. Szukamy z mechanikiem wiązek, ale są albo do 2.0 albo 1.8 z UK...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 lut 2016, 12:28 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 14.12.2015
Posty: 259
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: mazowiecki
To współczuję serdecznie

Mój telefon pisze to co on chce a nie Ja


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.