Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:07

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 20 sie 2015, 16:26 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.08.2015
Posty: 4
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Witam, jakiś czas temu przy sprawdzaniu VINu zauważyłem, że wygłuszenie pod nogami pasażera jest mokre. <o0> Sprawdzałem polewając auto z węża ogrodowego i nie widziałem żadnej wody przedostającej się do środka. Na początku myślałem że pewnie to jakiś zapchany kanalik odwadniający i przeczyściłem odwodnienia w drzwiach, progach i kanały w podszybiu. Osuszyłem podłogę , potem co jakiś czas sprawdzałem, było cały czas sucho, nawet po sporych ulewach (dodam że w tym czasie nie działała mi klima). Po jakimś miesiącu sprawdzania temat uznałem za zakończony. Na lato naprawiłem układ klimy - poszedł oring na kompresorze. Ostatnio postanowiłem sprawdzić jeszcze raz podłogę a tam powódź :idea: . Wykładzina od góry jest suchutka, mokre jest tylko wygłuszenie, najbardziej w miejscu gdzie podłoga idzie pod kątem 45 stopni , w pionie jest suche , w poziomie lekko mokre (chyba z uwagi na spływającą wodę) w podłodze nie ma dziur , kanaliki odpływowe są drożne, płynu chłodniczego nie ubywa więc to nie płyn z nagrzewnicy. Słyszałem że takie rzeczy często zdarzają się w Audi - zapycha się rurka odprowadzająca skropliny klimy i woda z klimy zalewa wnętrze. Chciałem przepchać ją u mnie ale nie mogę jej znaleźć. Mam M6 kombi 1.8 z 2006r.
Wie ktoś może gdzie znajduje się rurka odprowadzająca skropliny (najlepiej jakby ktoś podesłał foto) albo co może być powodem zalanej podłogi?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 20 sie 2015, 17:31 
Świeżak
Offline
Od: 17.08.2015
Posty: 29
Rok produkcji: 2004
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Ja mam 2004 i rurka jest właśnie od strony pasażera. Tam widać kałuże pod autem.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 sie 2015, 21:42 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.08.2015
Posty: 4
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Wlasnie dzisiaj dolkladnie to przestudiowalem- nie ma tam wezyka odprowadzajacego wode jak w wiekszosci aut tylko jest jakies 2cm rurki wystajacej z grodzi, ale to chyba tez nie to bo sprawdzalem i odplyw mam drozny. Juz zglupialem, najwyzej bede jezdzil przez 3 miesiące z rozebrana podloga pasazera i codziennie kontrolowal czy nie zbiera sie tam jakas woda. Na szczęście przewaznie jezdze sam, ewentualnie z żoną i synkiem z tyłu :|


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 21 sie 2015, 21:49 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 04.03.2015
Posty: 542
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: pomorski
2 cm rurki wystającej z grodzi to odpływ klimy. Jak sprawdzałeś że jest drożny?

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

_________________
mazda, mazda co za jazda <spoko>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 22 sie 2015, 17:12 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.08.2015
Posty: 4
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Zdemontowalem schowek, wykrecilem rezystor klimatyzacji i wlalem tam 0,5 l wody :) na sasiednim forum wyczytalem ze tak da sie udroznic odplyw ( srodek do udrazniania rur+woda) ja zrobilem test samą wadą. Troche pocieklo na laczeniu kanalu powietrznego a reszta wyleciala odplywem. Wyciek z kanalu spowodowany jest tym ze woda nie jest wlewana bezposrednio na tacke przelewowa tylko obok, ale wiekszosc ladnie splywa :p Wcześniej wpuscilem tam kamere z doswietlaniem ir z czujnikow parkowania zeby wiedziec jak to tam wyglada :D. Sorki za brak polskich liter ale pisze z telefonu :)

-- Dodano: So, 22 sie 2015, 17:12 --

Slowa "ale to chyba tez nie to" odnosily sie do powodu zalewania podlogi. :wink:


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 28 lis 2016, 21:58 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 02.02.2016
Posty: 66
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Region: kujawsko-pomorski
Ok. Any update panowie? Mam podobny problem z moja 2.3 2006 (Liftback). Miałem już lekki fuckup w drzwiach (pasażer za kierowcą) i tam pomogło zdjęcie zaślepek spływowych drzwi (wyciekło jakieś 5L wody + błoto) + wyczyszczenie wszystkiego itd. Po jakimś czasie "odkryłem" problem po stronie pasażera

_________________
Stilgardozaurus


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 29 lis 2016, 11:39 
Wstydliwy
Offline
Od: 20.08.2015
Posty: 4
Rok produkcji: 2006
Generacja: I
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Na wodę wewnątrz auta najlepiej zrobić od razu 3 rzeczy : zdjąć plastiki z podszybia i wyczyścić wszystko lejąc przy tym wodą żeby wypłukać resztki brudu z kanałów odpływowych. Wypłukac i przepchać kanaliki wylotowe z progów (zgrubienia na mieczyku w miejscach na podłożenie lewarka) wodę najlepiej wlewać przez otwory po plastku osłaniającym próg wtedy ładnie widać jak wszystko wypływa otworami na mieczyku. Założyć kilka cm węża ogrodowego na odpływ skroplin klimy żeby woda nie lała sie po grodzi. A co do wody w drzwiach najlepiej zdemontować wszystkie plastiki odpływowe od dołu drzwi i przepchać czymś otwory, można też pomyśleć o wymianie uszczelki szyby jeśli jest uszkodzona - ta od strony kierowcy często rozpada sie od "zimnego łokcia". U mnie wszystko to pomogło i nie mam już problemu z wodą.


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.