Teraz jest N, 12 maja 2024, 02:41

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Torque
PostNapisane: So, 2 gru 2023, 13:23 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.12.2023
Posty: 12
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Dzień dobry chciałbym się przywitać Mariusz.
Mazda 6 2.2 GJ 175KM Pytanie - można się dowiedzieć czy mam problem z czujnikiem różnicy ciśnień lub zapchanym DPF po screenach z Torque. Dziękuję z góry z pomoc i ewentualne porady.

-- Dodano: 2 grudnia 2023, o 13:23 --

Poczytałem o problemach i skleiłem w całość.

Wersja silnika 2.2 o mocy 175 KM w Mazdzie była dostępna w różnych modelach, więc problemy związane z czujnikiem różnicy ciśnień (DPF) mogą się różnić w zależności od konkretnego modelu i roku produkcji. Jednakże, w latach poprzednich pojawiły się doniesienia o pewnych problemach z DPF w niektórych samochodach marki Mazda, w tym z silnikiem 2.2 o mocy 175 KM.

Jednym z najczęstszych problemów z DPF jest związany z zapychaniem się tego filtra cząstkowego stałymi cząstkami sadzy. W wyniku tego problemu może dochodzić do zablokowania DPF, co skutkuje spadkiem mocy silnika, zwiększonym zużyciem paliwa.

W niektórych przypadkach, problemem może być również uszkodzenie lub awaria czujników różnicy ciśnień (czujników przed i za DPF). Te czujniki monitorują stopień zapchania filtra i informują kontroler silnika o konieczności regeneracji DPF. Jeśli czujniki te nie działają poprawnie, może to prowadzić do niewłaściwej diagnostyki i problemów z regeneracją filtra.

Aby rozwiązać te problemy, właściciele samochodów z silnikiem 2.2 175 KM w Mazdzie powinni regularnie przestrzegać zaleceń dotyczących konserwacji, zwłaszcza jeśli chodzi o system DPF. Ważne jest również, aby stosować odpowiednie paliwo i olej silnikowy oraz regularnie sprawdzać stan czujników różnicy ciśnień.

Czy na forum jest ktoś, kto korzysta z programu Torque i jest w stanie ocenić, czy moje parametry wskazują na potencjalną usterkę czujnika lub potrzebę regeneracji filtra DPF? W moim przypadku, proces regeneracji DPF występuje średnio co 60 kilometrów, jednak nie obserwuję żadnych widocznych oznak dymu wydobywającego się z tłumika. Zastanawiam się, czy wystarczy jedynie wyczyścić lub wymienić czujnik różnicy ciśnień, czy może lepiej podjąć się regeneracji samego filtra DPF. Czekam na porady i sugestie od osób z doświadczeniem w używaniu Torque w celu diagnozowania tego rodzaju problemów. Dziękuję za wszelkie pomocne informacje!


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torque
PostNapisane: N, 3 gru 2023, 14:48 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.12.2023
Posty: 6
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
ZBANOWANY!
Następny temat bez odpowiedzi, sami oglądający i pytający.
Trzeba otworzyć temat czy forum jest sens utrzymywać, gdzie każdy ma każdego w nosie.
Inne fora działają z ogromnym naciskiem na pomoc, i dlatego nazywają się forami. Do Świąt daleko ruszać mózgi i do pomocy.

Zacznij od wyprania domowym sposobem DPF - zalej przez czujnik około 0,5 - 1 ltr filtr odczekaj 15 min - odpal na wolnych obrotach na 20 min - następnie jeździj około 10 km na obrotach powyżej 2000 zobaczysz co wyplujesz z rury jeżeli jest zapchany. Apropos Torque ciśnienie sprawdza się pod obciążeniem mocno przyśpieszając a u Ciebie prawdopodobnie na biegu jałowym.
Czujnik prawdopodobnie do wymiany nie da się naprawić powinien mieć odczuwalną przepustowość jeżeli jest zatkany ciężko odblokować.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torque
PostNapisane: N, 3 gru 2023, 15:18 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 11.11.2018
Posty: 790
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Wyluzuj trochę forum to miejsce gdzie każdy udziela się dobrowolnie, bez przymusu...

Raczej trzeba by zadać pytanie o sens zakładania nowych wątków, skoro już istnieją ich odpowiedniki:
- wątek dotyczący problemów z dieslem - 6 tys postów
- wątek dotyczący DPF - 1 tys postów


Czy te liczby świadczą o braku zainteresowania?

_________________
Moja M6: https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?t=10585


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 

moderator
 Tytuł: Re: Torque
PostNapisane: N, 3 gru 2023, 20:26 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 20.01.2013
Posty: 390
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: opolski
Temat dotyczy pytania z aplikacji Torque?
MariuszZworek Jeżeli chodzi o częste wypalanie to tak jak mirpo pisze zapoznaj się z tym wątkiem:
viewtopic.php?p=19536#p19536


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torque
PostNapisane: Pn, 4 gru 2023, 14:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.12.2023
Posty: 12
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Dziękuję za zainteresowanie. Lukas1921 jutro sprawdzę sposób zalania filtra.
Dzisiaj zamieszczę kolejne zdjęcia, z których wynika, że ciśnienie utrzymuje się w normie. Zastanawiam się jednak, dlaczego tak często występuje problem z wypalaniem filtra cząstek stałych (DPF), nawet co 30 km, przy średniej co 40 km. Czy możliwe jest, że czujnik różnicy ciśnień jest uszkodzony, i jak można to sprawdzić? Dodatkowo, budzi moje zaniepokojenie fakt, że występuje błąd w układzie recyrkulacji spalin (EGR), chociaż program diagnostyczny nie wykazuje żadnych błędów.

#mirpo Faktycznie, po co rozwijać kolejne niepotrzebne wątki, skoro istnieje już odpowiedź na moje problemy. Proszę o udostępnienie linku do rozwiązania mojego problemu, jeśli takowe już istnieje. Warto zaznaczyć, że nie zależy mi na pozbywaniu się filtra, lecz raczej na skutecznym wydłużeniu interwału między aktywacjami wypalania, gdyż obecne odległości 30-50 km są bardzo uciążliwe. Z góry dziękuję.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Torque
PostNapisane: Pn, 4 gru 2023, 14:19 
Wstydliwy
Offline
Od: 03.12.2023
Posty: 6
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: małopolski
ZBANOWANY!
Wymień EGR, przeczyść DPF moim sposobem oraz wymień czujnik różnicy ciśnień. Na pewno wyjdzie Ciebie to taniej niż oczekiwanie na pomoc od tego forum. Nie będziesz musiał wydawać na lekarzy gdy będziesz czekał na odpowiedź 2 lata.


 Zobacz profil  
 

moderator
 Tytuł: Re: Torque
PostNapisane: Pn, 4 gru 2023, 17:27 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 05.08.2016
Posty: 2658
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Taki jest efekt jak ktoś przychodzi na forum i nie ma chociaż grama ochoty zapoznania się z jego treścią.

Dwa wielkie tematy o problemach w 2.2D:
viewtopic.php?f=65&t=2222&start=5910
viewtopic.php?p=19536#p19536
(Jeden już się tutaj wcześniej pojawił).

Oba widoczne na pierwszych stronach działów z masą informacji przerabianych wielokrotnie, pomijam fakt że pierwszy post łamie regulamin tytułem na samo wejście.

Tak po screenach widać przytkany DPF, 2.5km po wypalaniu PM_ACC i PM_ACC są na poziomie 1.6g/L.

Pierwszy post skopiowany do odpowiedniego działu, reszta do zamknięcia.

_________________
Non progredi est regredi!


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.