Teraz jest Pt, 10 maja 2024, 05:45

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6016 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 197, 198, 199, 200, 201
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz, 4 kwi 2024, 22:08 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 1050
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Zgaduję, że to ten
NR.png


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 6 kwi 2024, 16:10 
Wstydliwy
Offline
Od: 01.12.2023
Posty: 12
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: AT
Wersja: Exclusive
Region: dolnośląski
Po kodach wskazuje na DENSO DCPS-0109. Chciałem się upewnić, ponieważ w żadnej specyfikacji nie występuje Mazda a tym bardziej silnik 1.5. Przewaga pojazdów z tym czujnikiem to Toyota, Lexus
N3R4-18-221A
18-230B
Zamawiam czujnik zobaczymy czy pomoże.

-- Dodano: 6 kwietnia 2024, o 16:09 --

Po wymianie drugiego czujnika odchylenie kąta wzrosło z 1,40 do 2,70 stopnia. Następnie wymieniłem dolny czujnik poziomu wału na oryginalny to kąt zwiększył się do 4,20 stopnia. Doprowadziłem do oryginału (założyłem stare czujniki) i na chwilę obecną mam odchylenie 2,71 stopnia. Ciekawa informacja oba czujnik mają ten sam kod produktu DENSO 1880 08U08.
Zastanawiam się czy czujniki mają znaczenie, ponieważ DENSO DCPS-0109 w specyfikacji stosuje się do Toyota i Lexus. Wiele jest artykułów gdzie ludzie wymieniają niepotrzebnie rozrząd, ponieważ wystarczy procedura resetu podłączając sygnał od przekaźnika do bieguna ujemnego akumulatora ale to jest w silnikach 2.2 Diesel.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 7 kwi 2024, 07:10 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 07.01.2018
Posty: 75
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
Chciałem się podzielić informacją o mechaniku którego znalazłem niedawno na youtube - UK pod Londynem. Dla Mnie za daleko ale wiem że kilka osób tutaj pewnie ma bliżej…

Wygląda na to że robi dobrą robotę, polecam przejrzeć filmy bo kręci dużo i często. Tu opowiada jak zaczął serwisować Diesla Mazdy.

https://www.youtube.com/watch?v=UxbRuSvV4vA?si=xWeebeqFjnkcEqHg

Warsztat ma w Lingfield pod Londynem, zapytałem o koszty:

My garage is based in Lingfield. The carbon cleaning is £649, exhaust camshaft inspection is £249 which includes checking the camshaft,changing the valve cover gasket and injector washers. Oil strainer inspection is £159 which includes dropping the oil pan and checking the oil strainer.
Usually for these bigger jobs I am quite booked in advance so the waiting time is around 3-4weeks I would say.

Być może któremuś z forumowiczów pomoże, ja mam za daleko ;) prędzej uderzę do Kennedy’s Garage w Irlandii.


Sent from my iPhone using Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 7 kwi 2024, 20:17 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 1050
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Widziałem już wcześniej jego kanał, były tam 5 letnie auta totalnie zaniedbane mechanicznie - jak widać tutaj ludzie nie dbają, a serwisy autoryzowane co najwyżej potrafią zmienić olej. Trochę chłop się liczy, £649 za czyszczenie dolotu to lekkie przegięcie. Aż tyle roboty z tym nie ma. Ja wszystkie wspomniane czynności robiłem u siebie sam, czyli jestem bogatszy o tysiaka :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 kwi 2024, 08:40 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 07.01.2018
Posty: 75
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: zagranica
No takie ceny na zachodzie. Kennedy’s Garage też minimum 680 eur za czyszczenie dolotu. Niby można samemu ale ile ludzi jest takich jak ty że ma czas, narzędzia i wie jak poskręcać z powrotem żeby silnik zapalił myślę że komuś się może takie info przydać.
Życzę Tobie i wszystkim udanego tygodnia!


Sent from my iPhone using Tapatalk


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 8 kwi 2024, 18:11 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 1050
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Koleś jest przykładem, że można się wybić na YT. Na początku kręcił auta pod domem, a teraz ma z tego co widać na filmach całkiem spory zakład i miesięczne kolejki na grubsze roboty. Także wirtualnie gratuluję mu sukcesu. Ja grzebie głównie hobbystycznie + z przekonania, że w tym kraju ciężko znaleźć dobrego mechanika. Co jak co, gdybym miał jakiś grubszy problem (uszczelka UPG albo rozrząd, bo tego jeszcze w życiu nie robiłem) to nie wahał bym się oddać mu auto. Pozdro i miłego!


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 13 kwi 2024, 09:54 
Świeżak
Offline
Od: 04.02.2024
Posty: 16
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: dolnośląski
14 listopada 2022, o 15:35 embru napisał(a):
Tutaj jeszcze taki filmik dzis nagrałem podczas jazdy
https://www.youtube.com/watch?v=L8zNxHsDuos


Jak rozwiazales problem?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 15 kwi 2024, 16:27 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.11.2022
Posty: 48
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: warmińsko-mazurski
GRUBER86
Trochę się z tym bujałem bo próbowałem różnych sposobów jak zasplepianie egr itp. A na koniec wyszło że musiałem wymienić wtryski i od razu wypalanie dpf wróciło do normy czyli teraz mam co jakieś 300km. Znalazłem używany komplet z auta po wypadku także nie wydałem miliony monet też.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 17 kwi 2024, 16:02 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.03.2024
Posty: 2
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Active
Region: małopolski
-- Dodano: 2 kwietnia 2024, o 20:20 --

Dudik84
Sprawdź czy po zdjęciu rury od małej turbiny jest tam klapka sterująca. Te odpadają[/quote]

Witam wracam do tematu, bo dopiero teraz mogłem rozebrać auto:
Po pierwsze wymieniłem czujnik ciśnienia spalin, niestety błąd P2262 wrócił po 15km (przez ten czas auto chodziło idealnie.
Po drugie zrobiłem zdjęcia jak darrecki doradził i wygląda to tak:
VideoCapture_20240417-155055.jpg
VideoCapture_20240417-155038.jpg
VideoCapture_20240417-155022.jpg
Jakieś pomysły co dalej ?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 27 kwi 2024, 03:43 
Wtajemniczony
Offline
Od: 10.09.2018
Posty: 234
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
17 kwietnia 2024, o 16:02 Dudik84 napisał(a):
-- Dodano: 2 kwietnia 2024, o 20:20 --

Dudik84
Sprawdź czy po zdjęciu rury od małej turbiny jest tam klapka sterująca. Te odpadają


Witam wracam do tematu, bo dopiero teraz mogłem rozebrać auto:
Po pierwsze wymieniłem czujnik ciśnienia spalin, niestety błąd P2262 wrócił po 15km (przez ten czas auto chodziło idealnie.
Po drugie zrobiłem zdjęcia jak darrecki doradził i wygląda to tak:
VideoCapture_20240417-155055.jpg
VideoCapture_20240417-155038.jpg
VideoCapture_20240417-155022.jpg
Jakieś pomysły co dalej ?[/quote]

Ja mam ten sam błąd i te same objawy. Spec od turbo powiedział że zapchany kolektor wydechowy. Czyszczenie plus regeneracja DPF 1360 funtów lub jakoś tak. Sugerował się odczytem z któregoś czujnika ale sprawdzałem i konsultowałem z Darreckim i mój forscan za cholerę nie pokazywał nawet zbliżonych wartości do tych speca. U mnie klapka też trzyma, wymieniona z Darreckim właśnie, nowa pompa powietrza, nowy czujnik ciśnienia spalin, wyczyszczony dolot. Wlałem dwie butelki Liqui Moly dpf protector w odstępie kilku tygodni i na trochę był spokój, ostatnio znowu błąd w odstępie kilku dni. Dzisiaj zalalem Archoil AR 6400D max i wyjeżdża na tym bak i znowu wleje protector. Sorry że nie mogę pomóc, ale chociaz wiesz co zrobiłem a i tak nie pomoglo


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 27 kwi 2024, 10:04 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 1050
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
skwieradee, Dudik84 szukając w po YT na Kennedy's Garage był problem, gdzie kulało sterowanie turbinami - tam była całkowicie uwalona aktywacja małej.
1. od 10:20 minuty
W teorii przy początku problemów może to raz działać / a raz nie. Objaw pewnie podobny jak sterowanie klapką małej turbiny.

Albo też problem z zatkaną rurką
2. od 11 minuty
W opisie filmu brak mocy przy małym RPM więc i możliwość występowania P2262. Żeby było śmieszniej, ja pierwszy raz doświadczyłem u siebie chwilowego muła przy niskich obrotach (póki co bez błędów) więc pierwsze co zrobię to wyczyszczę wspomnianą tu rurkę (metoda z linką i wkrętarką opisana w wątki o DPF)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2024, 12:37 
Świeżak
Offline
Od: 11.12.2023
Posty: 30
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Na dniach planuje zająć się wymianą podkładek pod wtryskiwaczami. Chciałbym was zapytać o to, czy w tym filmie procedura montażu jest poprawna: https://www.youtube.com/watch?v=BuA4LS2 ... WL&index=1

Chodzi głównie o momenty dokręcania. Gdzieś już czytałem tutaj o tym i wydaje mi się że było to tak samo opisane.
Dodatkowo pytanie czy to https://allegro.pl/oferta/mazda-6-gj-12 ... 5043526050
To jest najlepsze co mogę dostać? Czy lepiej się zgłosić do ASO.

Z racji że zbliża mi się też kolejna wymiana oleju, myślałem nad wypłukaniem syfu z komory stosując jakąś płukankę, a przy okazji zrzucić miskę do czyszczenia smoka. Jak najlepiej to zrobić? Myślałem nad jakimś wymyciem go ropownicą na samochodzie.darrecki pewnie ty już robiłeś to jak większość napraw własnymi siłami. Jaką metodykę zalecasz?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2024, 17:59 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 1050
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Radioactiev robisz podkładki pod wtryskami, jak nie puszczały (co raczej będzie oczywiste do stwierdzenia) to miski nie ma co dotykać - smok będzie czysty.
Procedurę mogę wrzucić jutro, strasznie ją skośni przekombinowali, więc przed robotą proponuję dodatkowo zakupić "paint marker" do znaczenia nakrętek. Wideo z YT nie chce mi się oglądać, dziś nie mam dostępu do komputera - majóweczka w UK


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 6 maja 2024, 18:03 
Świeżak
Offline
Od: 11.12.2023
Posty: 30
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Jasne, udanej majówki <czas>
A co do podkładek, czy te boschowskie są traktowane jako te dobre? Czy jest coś lepszego.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 7 maja 2024, 08:38 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 15.11.2015
Posty: 1050
Rok produkcji: 2014
Generacja: Nie mam M6
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: zagranica
Ja używam tylko genuine Mazda, SH01-13-H51

-- Dodano: 7 maja 2024, o 07:38 --

Radioactiev procedura z filmu YT jest poprawna. Gość ma niezłe oko, a ja debil wydrukowałem sobie szablony i znaczyłem nakrętki...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 9 maja 2024, 22:15 
Nowicjusz
Offline
Od: 03.11.2022
Posty: 48
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.2 SKYACTIV-D (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
Region: warmińsko-mazurski
Panowie już kiedyś o tym pisałem tutaj ale nie znalazłem wciąż rozwiązania. A więc podczas wypalania dpf gdy zatrzymuje się silnik traci na obrotach, Dławi się i telepie nim. Muszę dać gazu na ponad 1.5 lub nawet 2k obrotów żeby przestał się dławić ale gdy obroty spadają to znowu to samo. Próbowałem się zatrzymać gasić itp ale gdy odpalałem to znowu to samo. Wymieniłem już wtryski niedawno i wypalania są teraz idealnie ok 250-300km. Widzialem też gdzieś na angielskich forach że ktoś miał ten sam problem i wyminiel pompę wysokiego ciśnienia paliwa i że pomogło mu. U mnie niestety dalej po wymianie problem występuje. Już nie mam pojęcia co może być przyczyną... ktoś miał podobny problem może? Jakieś porady co dalej można sprawdzić?


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6016 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 197, 198, 199, 200, 201

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.