Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 12:13

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 46  Następna strona
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn, 5 gru 2016, 20:33 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 17.03.2016
Posty: 1029
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
tombien napisał(a):
2. Wymienione części w ramach gwarancji nie posiadają nowej/osobnej gwarancji. Niezależnie od tego kto jest kupującym.

Drążyłem temat i de facto zakupione samochody po 23.12.2014 objęte są nowelizacją przepisu kodeksu cywilnego. Tz., że wymienione części mają gwarancję biegnącą na nowo. Na ile dealerzy znają to prawo na ile nie nie wiem... http://supermarket.blox.pl/2015/05/Czy- ... ie-od.html


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 13 gru 2016, 18:55 
Offline
Słuchajcie istnieje możliwość automatycznego wyłączenia składania lusterek z poziomu użytkownika, bez podpinania komputera ?


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Wt, 13 gru 2016, 19:25 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Masz moduł od składania i pytasz czy można zmieniać jego tryb działania?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 gru 2016, 10:29 
Offline
Tak czy w systemie mazdy w polifcie jest mozliwosc wyłaczenia automatycznego składania ?


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 gru 2016, 10:57 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
W FL2 jest taka możliwość.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Śr, 14 gru 2016, 14:39 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Tak, bo moduł jest fabryczny i ma przycisk. Dokładany przez ASO do przedliftów czy FL1 ani nie jest fabryczny ani nie ma sterowania. Zwykły przekaźnik wstawiony w instalację fabryczną, który uruchamia silniczek od lusterek.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 gru 2016, 19:24 
Offline
Szkoda :sad:


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 14 gru 2016, 20:51 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 03.06.2016
Posty: 149
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
siema!
No, po problemach mojego belgijskiego ASO... bo przychodziły nie te moduły co trzeba (przychodziły moduły bez BSM i by mi error wywalał i BSM nie działał. ) no ale w końcu dziś wymienili mi moduły.... i teraz najlepsze. Mazda belgijska zawsze przysysłała do ASO same SILNICZKI a nie całe moduły.... ale u mnie gośc powiedział, że jest cały moduł nie wie dlaczego ale mam sie cieszyć. No spoko... zdemontowali boczki, lusterka , wymienili moduły (Jak w ASO koszt robocizny jak ktoś napisał wynosi 332 PLN to ja wezme 200 PLN :D ). Patrzyłem typom na łapska... ;P i zawsze się pcham na sale do mechaników bo od momentu jak mojego znajmego z Renault w belgii zrobili przez cały okres gwarancji w bambuko tak od tego momentu jestem na sali zabiegowej ZAWSZE! :D taki mało ufny ze mnie drań ;) (Znajomy przez cały okres gw. w renault nie miał wymienione NIC a na fakturach było wszystko... nie pytajcie , tragedia ).
No i wracając do tematu... poskładali , wsiadam , składam lusterka... i co ?! - i lewe minimalnie składa się wolniej niż prawe... , spojrzałem na nich , pytam się czy to są inne mechanizmy czy dalej te same gowno tylko że nowe... goscie mowią (a poprzednio sie dziwili ze mam problem z lusterkami ?:D - kłamstwo krótkie syrki ma ), że wymienili ok 10. par przez 2 lata i narazie żaden nie wrócił z ponownymi problemami. Zobaczymy...
Sama wymiana modułów... prosta, troszkę dłubaninki ale level oceniam na średnio mądrego jeżyka :P
A przy okazji dowiedziałem się jak ładnie boczki zdjąć, przyda się na wiosne jak będe wyciszał te drzwiczki ;P :)

Te wygłuszenie montowane przez fabryke to chyba z odzysku ze szpitali :D xD ale się zrobi... choć za te piniądze uważam nie powinienem nic poprawiać z takich aspektów. No ale co zrobić...

Ktoś wspomniał o tym jak napisałem jaką dostałęm inf. na temat samowolnego zamontowania LEDow podczas gwarancji... tak tak tak usłyszałem od pana w ASO :) niech mają... oświetlenie nóg i lepszy wygląd auta w środku rekompensuje mi te wydane pieniądze.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 gru 2016, 20:59 
Offline
Heh nie mineły dwa tygodnie od wymiany jednego lusterka, już dzisiaj zaczyna padać drugie. Co za ku...a porażka. Idzie zamieszkać w aso.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 15 gru 2016, 21:14 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Bo tak już jest, zawsze pierwsze pada lewe, potem do 2 tygodni prawe, oczywiście w sytuacji, gdy były 2 wymieniane w tym samym momencie. Dlatego ja czekałem sobie spokojnie jak padnie drugie i 2 razy miałem wymieniane oba naraz.

Co do szybkości otwierania/zamykania jest różnica w prędkości między lusterkami, zawsze. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 15 gru 2016, 21:31 
Offline
Stąd moje pytania o możliwość wyłączenia automatu składania. Wolę już nie składać tych lusterek, jak bywać w aso co kilka tysięcy. Co zauważyłem po naprawie lusterka, dużo ciszej się składa to naprawione. Może jest inny mechanizm i nie będzie sprawiał już problemów. Mam taką nadzieję.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Cz, 15 gru 2016, 21:37 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Nie miej takiej nadzei. Sam ją miałem po pierwszej wymianie mechanizmów, też było cicho i zapewnienie o nowej konstrukcji mechanizmu itd. Ale się skończyło po prawie 2 latach padnięciem obu. Z modułu zrezygnowałem przy okazji wymiany lusterek. :)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 16 gru 2016, 19:48 
Avatar użytkownika
Adept
Offline
Od: 03.06.2016
Posty: 149
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyEnergy
Region: kujawsko-pomorski
No mi padało jedno i ale pan w aso w belgii powiedział mi, że nie bedą sie pierdolić 2 razy z nimi tylko od razu wymienią oba :P no i tak też uczynili. Nowe lusterka - czas start... :D


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 17 gru 2016, 18:39 
Offline
Widocznie w pl mają inne podejście. Zapłaciłeś 130 patyków za samochód, masz gwarancję to się ciesz i męcz, dopłacaj jeszcze swoim cennym czasem.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 01:11 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
MateZ napisał(a):
Wszyskim którzy mają moduł automatycznie składanych lusterek radzę wyłączyć autoryglowanie

Ta rada wynika z..., bo chyba nie załapałem czytając wszystko poniżej.

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 08:36 
Offline
Jeśli chodzi o lusterka to znacznie skraca się ich żywot. Samochód z automatycznym zamykaniem zamyka się znacznie częściej nawet gdy nie potrzeba. Tym samym mechanizmy dużo szybciej się wyrabiają.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 09:12 
Wtajemniczony
Offline
Od: 03.10.2016
Posty: 178
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: mazowiecki
Aha czyli wszystko jasne, ostatnio grzebałem w ustawieniach i włączyłem autoryglowanie - ale byłem przekonany że chodzi o to że drzwi się zamkną po ruszeniu samochodem. I tak się zastanawiałem czemu nie działa ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 10:11 
Stały bywalec
Offline
Od: 17.08.2014
Posty: 637
Rok produkcji: 2014
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: warmińsko-mazurski
Też się miałem pytać co ma wspólnego autoryglowanie do modułu automatycznego składania lusterek. Lusterka składają się po zgaszeniu silnika, a autoryglowanie działa tylko w czasie jazdy...


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 10:18 
Offline
Chodziło mi o autoryglowanie w sensie automatycznego zamykania po odejściu od auta :)


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  

administrator
PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 10:42 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 20.05.2013
Posty: 8080
Rok produkcji: 2018
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: dolnośląski
Jak pokazuje praktyka to nie wyłącznie ilość cykli składania/rozkładania lusterek ma wpływ na awarię mechanizmów. Nawet gdy "oszczędzamy" mechanizmy one też padają. Woda, która się dostaje do nich podczas mycia działa destrukcyjnie przy niskich temperaturach. Potwierdzone praktycznie między samochodem bez automatycznego składania, a egzemplarzem z takim modułem. Żywotność mechanizmów podobna.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 10:53 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
MateZ napisał(a):
Jeśli chodzi o lusterka to znacznie skraca się ich żywot. Samochód z automatycznym zamykaniem zamyka się znacznie częściej nawet gdy nie potrzeba. Tym samym mechanizmy dużo szybciej się wyrabiają.

Matez, temat modułów lusterek jest tu wałkowany od dawna i większość użytkowników zna temat. Samo zamykanie auta można opanować i kontrolować aby się zamykło kiedy ja tego chcę. Dodatkowo lusterka otwierają się nie po otwarciu drzwi, tylko po włączeniu zapłonu, a więc jak raz się złożą możesz auto otwierać i zamykać do woli a lusterka i tak będą złożone. Każdy ma swoją szkołę.

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 11 sty 2017, 11:40 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
W GL lusterka rozkładają się przy otwarciu i składają przy zamknięciu jesli zapłon jest wyłączony niezależnie od tego czy zamykamy od wewnątrz czy z zewnątrz.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 sty 2017, 06:02 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 15.04.2015
Posty: 989
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: pomorski
Czyli "poprawili" na gorzej.

_________________
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 13 sty 2017, 06:23 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
Nie tyle poprawili co zrobiły bo GJ nie miała fabrycznego automatu do składania lusterek tylko jakiś sterownik dorobiony metoda gospodarczą przez lokalne ASO.

Jest to chore. Ja zawsze po wejściu do auta pierwsze co robiłem to zamykałem drzwi, pózniej uruchamiałem auto i w trakcie uruchomienia zapinałem pasy.
Zrobiłem tak w Mazdzie i: otworzyłem auto, lusterka rozłożyły się. Wsiadłem, zamknąłem, lusterka złożyły się. Odpaliłem, lusterka rozłożyły się.
Obecnie wsiadam, odpalam, zamykam drzwi i zapinam pasy. Przez to częściej zdarza się zapomnieć o zablokowaniu drzwi - muszę wreszcie kabel zamówić i to odblokować.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 sty 2017, 18:09 
Amator
Offline
Od: 17.08.2015
Posty: 63
Rok produkcji: 2015
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
witam mam mały problem zacieło mi sie lewe lusterko elektryczne rozkłada sie tylko do połowy kiedy krece gałka to cie składa normalnie ale rozkłada sie tylko do połowy cos chyba z elektroniką nawaliło czy miał ktos z was taki przypadek mazda 6 gj fl


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 14 sty 2017, 18:28 
Offline
Tak większość użytkowników. Musisz jechać do serwisu na wymianę mechanizmu. Do tego czasu musisz sobie radzić uchylając szybe i w momencie rozkładania pomagać ręką. Polecam wątek o lusterkach.


 Zobacz moją 6tkę  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 20 sty 2017, 20:43 
Avatar użytkownika
Amator
Offline
Od: 14.01.2017
Posty: 95
Rok produkcji: 2013
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: -
Region: dolnośląski
uszanowanko <pucu>

Po spotkaniu z Golfem :parowka: :mur: :pech: , na ciasnej górskiej drodze straciliśmy kierunek w lusterku od kierowcy.
Sam migacz jest ledowy, a lusterko jest z pełną elektryką + RVM.

W ASO na zamówienie część kosztuje 195zł, na alledrogo używkę znalazłem za 100zł, ale na ledówkę i tak to nie wygląda, więc nie biorę tego pod uwagę.

ażeby nie bujać się na serwis, bo mam 150km w obie strony + do tego auto i tak jest po gwarancji, chciałem dopytać, czy może ktoś już się grzebał z takową wymianą?

Chodzi o rozbiórkę lusterka + odpięcie/przepięcie tego cacka.

Przełączenie nie wygląda skomplikowanie, lusterko jest masywne, został mi tylko drobny odprysk lakieru, który ma się dać usunąć zestawem naprawczym (w/g opinii ASO), RVM i elektryka działa w pełni, ogrzewanie też, ale obawiam sie o odpięcie/rozłączenie obudowy lusterka, ażeby tam się w ogóle dostać.. i wymienić to cacko.

Może ktoś podzielić się doświadczeniem z takowej ingerencji?


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lut 2017, 22:06 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 02.10.2016
Posty: 479
Rok produkcji: 2019
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: podkarpacki
Dziś prawe lusterko pomraz pierwszy nie otworzyło mi się do końca. Składania lusterek używam sporadycznie. GL odebrana końcem listopada.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lut 2017, 22:36 
Nałogowiec
Offline
Od: 16.10.2016
Posty: 1066
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: wielkopolski
To ostro skoro po dwóch miesiącach już takie problemy występują. Moja odebrana 2.12 i jeszcze działają, ale aż mnie dreszcz przeszedł jak sobie pomyślałem, że problemy występują już po dwóch miesiącach.

_________________
Pozdrawiam,
Jordan
https://skyisthelimit.aero


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 11 lut 2017, 23:00 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 10.01.2016
Posty: 1636
Rok produkcji: 2016
Generacja: III
Silnik: 2.5 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: AT
Wersja: SkyPassion
Region: dolnośląski
Moja od kwietnia 2016. Codziennie składam i rozkładam - na razie bez problemów. Płynnie i cicho...

_________________
Konrad Maksymilian Bąk <pucu> >> Moja Szóstka <<


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 46  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.