Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 23:15

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 16 sty 2016, 15:02 
Wstydliwy
Offline
Od: 16.01.2016
Posty: 1
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.3 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Top
LPG: Tak
Kilka rzeczy do naprawy w mojej Mazdzie 6 2002r.
Może ktoś miał już taki problem i mi doradzi?

1. Coś strasznie puka przy hamowaniu- samochód był sprawdzany u 3 mechaników, żaden z nich nie znalazł przyczyny.
2. Nie działa podgrzewanie siedzeń.
3. Gdy jedzie ze mna pasażer siedzący na przednim siedzeniu pojawia się kontrolka poduszki powietrznej.
4. Automatyczna szyba przy kierowcy nie zmyka się (tzn. odbija się na górze i wraca do połowy). Od momentu wystąpienia silnych mrozów szyba szwankuje, nie było wcześniej z nią problemów.
5. Ciągle wyskakują błędy- podczas dodawania gazu (dość mocno) wyskakują mi prawie wszystkie kontrolki- check, abs, DCS. Gdy zdejmuję nogę z gazu i tak nie znikają. Dopiero jak ponownie włączę samochód to nie ma ich.
;((


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 16 sty 2016, 15:14 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Koleżanko, na początek kup sobie na Allegro zwykłego ELM 327 i ściągnij darmowy program np. ForScan. Pozwoli Ci to zdjagnozować kody błędów lub je wykasować. Poprzez samo wyłączenie zapłonu błędów nie wykasujesz. Możesz jeszcze spróbować poprzez odłączenie na chwilę akumulatora. Całkiem możliwe że po odłączeniu akumulatora i resecie szyby też wrócą do normy. wiesz że szyby tez trzeba zaprogramować? Z pasażerem to wyskakuje Ci ikonka poduszek czy może ikonka niezapiętych pasów bezpieczeństwa? Opisz to pukanie przy hamowaniu, czy jest to słyszalne czy może bardziej odczuwalne na kierownicy czy pedale hamulca?

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt, 29 sty 2016, 20:25 
Avatar użytkownika
Bywalec
Offline
Od: 14.12.2015
Posty: 259
Rok produkcji: 2003
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
LPG: Tak
Region: mazowiecki
1 to może być 20 powodów ale podjedzie do 4 mechanika
2sprawdź kostki pod siedzeniem i pod kulkami - ale najprawdopodobniej mata.
3 władza nogi tam gdzie nie potrzeba ( możesz kupić emulator na Aledrogo problem zniknie)
4 na włączonym zapłonie opuść szybę na dół po czym podnieś do góry cały czas trzymając aż usłyszysz takie kliknięcie ok 5 sekund po dotknięcie szyby
5 obd II ale może to być nawet i słaby aku tego też ciężko stwierdzić po tym opisie.

-- Dodano: Pt, 29 sty 2016, 19:44 --

Kulki to miały być kulkami cupholder pisze z fona

-- Dodano: Pt, 29 sty 2016, 20:25 --

Qrwa kubkami on sam pisze


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 23 mar 2016, 20:06 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 06.01.2014
Posty: 54
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: dolnośląski
podłącze sie pod temat pozwolicie, otóż podobnie mam jak w pierwszym poście w ostatnim punkcie.... sprawa wyglada tak... auto ma tak zwanego "muła" od jakiegoś czasu, a podczas ostrego dodawania gazu zapalaja sie kontrolki "Check engine i kontrola trakcji DSC" i gasna oczywiscie po ponownym załączeniu silnika...

ktoś miał coś podobnego ? chetnie przyjme każda mozliwą podpowiedź...

a poza tym z miłą checia odwiedziłbym jakiegos dobrego diagnoste od Mazdy 6 2002 z okolic Wrocławia który zna sie na tych autach i który mógłby powiedziec mi co jeszcze mi szwankuje.. :idea: :idea:


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr, 23 mar 2016, 21:48 
Avatar użytkownika
Weteran
Offline
Od: 05.12.2013
Posty: 6793
Rok produkcji: 2017
Generacja: III
Silnik: 2.0 SKYACTIV-G (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: SkyPassion
Region: łódzki
dyrdus, o co tam za błędy pokazuje ECU? sprawdzałeś? We Wrocławiu będę na święta ale to nie czas na grzebanie przy aucie ;)


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 27 mar 2016, 13:26 
Avatar użytkownika
Nowicjusz
Offline
Od: 06.01.2014
Posty: 54
Rok produkcji: 2002
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR-CD (ON)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Region: dolnośląski
No właśnie nie sprawdzałem bo zbytnio nie wiem gdzie maja kompa do Mazdy a mieszkam tu jakieś pół roku :(

-- Dodano: N, 27 mar 2016, 14:26 --

poczytałem na forum i stwierdziłem iż zakupie polecanego tutaj ELM 327 z programem ForScan.. wtedy odczytam błedy i zobacze co to jest.... o ile bedzie ta diagnostyka działac z moja Madzia... bo tego nie jestem akurat pewien...


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.