Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:37

Strefa czasowa: UTC + 1



 
 


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
  Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So, 15 sie 2015, 08:53 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.08.2015
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Dzień dobry.

Prawdopodobnie w następnym tygodniu dołączę do grona posiadaczy Mazdy 6, dlatego chciałbym zadać kilka pytań dotyczących tego auta przed zakupem.
Aukcja z której planuje zakupić samochód znajduje się pod poniższym adresem.
http://allegro.pl/mazda-6-lift-2-0-147k ... 69461.html

Nadwozie i wnętrze są w stanie bardzo dobrym. Jedynie co mnie martwi to podwozie, było widać ślady korozji ale mimo wszystko było dość dobrym stanie.
Jedynie moją uwagę zwrócił fakt że na wysokości osi przedniej, był jakby nasadzony drugi element wraz ze spawem idącym od jednego koła do drugiego.
Nie wiem czy taką zakładkę stosuje się fabrycznie czy może jest to element świadczący że auto nie jest jednak 100 procent bezwypadkowe i mogło być lepione.
Mechanik na przeglądzie też oglądał to podwozie i stwierdził, że wszystko jest w porządku.
To wraz z informacją o nieoryginalnej przedniej szybie zapaliło u mnie czerwoną lampkę i zastanawiam się czy nie miał on dość solidnego dzwona.

Dodatkowo sprzedający poinformował mnie że nie posiada książeczki serwisowej, ponieważ od 2006 roku Mazda trzyma te dane w bazie. Czy jest możliwość aby podając vin dostać się do systemu DSR? Czy jeśli pójdę do ASO i podam im vin to zrobią mi wydruk, czy muszę podjechać do nich tym samochodem i dopiero wtedy mi go sprawdzą?

Jak wygląda naprawa skorodowanego podwozia i jaki niesie to ze sobą koszty?

Z góry dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 15 sie 2015, 20:06 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Ja ostatnio dzwoniłem do ASO i gość mi powiedział że jeżeli auto jest z połowy 2006r i było wbite do bazy danych, to mogą podać przebieg nawet jak było sprowadzone. Gość jak zagadalem to przez telefon chcial mi udzielić info., ale ja mam z 2005r więc byla lipa. Mowił też że niekiedy nie ma aut w bazie danych a jedynie mozna opierac się na książce serwisowej, ale ta jak wiemy nie jest już wiarygodna.
Jeżeli korozja już wyszła na nadkola czy progi, to musisz u blacharza to zrobic, natomiast jeśli chodzi o nalot rdzawy pod podwoziem to można pojechać do dobrego warsztatu na zabezpieczenie antykorozyjne. Ładni Ci umyją i wyczyszczą z rdzy, a dodatkowo zabezpieczą. Mnie taka usluga z profilami zamkniętymi kosztowała 650zł i 3 lata gwarancji.

Co do aukcji, to wiesz opis ładny i tyle mozna powiedzieć :wink: Przebieg też wydaje się być "normalny". Dziwi mnie tylko to że gość raz pisze że wszystki opłaty porobione, a dalej że koszt rejestracji - 750zł. Ja rejestrowalem swoją w lutym i koszt wynosi chyba 260zł. Wynika z tego że koleś nie płacil oplaty recyklingowej - 500zł, która niby od lipca miała być zniesiona? Podobnie jak radio, zmieniarka ok. ale z tym MP3 to chyba przesadził. Ogolnie to można się nią zainteresowac i sprawdzić. Dla porownania powiem Ci że ja dalem 21,5 tys już z opłatami ( poza zarejestrowaniem) ale za 2005r, więc w przypadku 2008r cena jest "okazyjna"?? Jak dzwoniłem do Carspeed to za pewniaki mi krzyczeli od 27k wzwyż za rocznik 2005-2006, więc wątpię żeby przez pół roku wiele się zmieniło.

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 15 sie 2015, 20:54 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Data produkcji tej mazdy to 21 sierpień 2007, a nie 2008r - chwyt marketingowy, gdzie handlarz Mirek odmłodził o rok auto.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 15 sie 2015, 20:59 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Coś wiem na temat tych tricków, bo jak ja bralem to tez w ogolnym opisie bylo 2006r a dopiero po wczytaniu się w opis handlarza że z końca 2005r. Z tego co widziałem to na każdej jego aukcji taki był myk. Tomek a skąd wisz dokładną date produkcji? Pewnie od 2008r były już GH?

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So, 15 sie 2015, 21:06 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Z mojej szklanej kuli :wink:

Na jednym ze zdjęć widać prawie cały VIN :)

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 16 sie 2015, 19:25 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.08.2015
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Tak jak mówi Tomasz, VIN można odczytać ze zdjęć silnika. Początek ma ucięty ale zawsze kilka pierwszych liter jest niezmiennych bo określają kod producenta.

Jest sprowadzany z Danii, dlatego też można było potwierdzić autentyczność przebiegu na stronie.

http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... F671476003

Co do podwozia to mechanik powiedział że prawdopodobnie auto było podtopione.
Postaram się jutro wyciągnąć dane z DSR dzwoniąc ASO i wtedy potwierdzę tę jej wątpliwą bezwypadkowość.

Co do opłat to nie wiem czy nie wynika to z tego że auto pochodzi z Danii.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 16 sie 2015, 20:19 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
mmx123uk napisał(a):
Co do podwozia to mechanik powiedział że prawdopodobnie auto było podtopione.

Jeśli stwierdził to po zardzewiałym zawieszeniu to może być w błędzie Mazdy tak mają niestety.

klepnięte z es trzy...

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N, 16 sie 2015, 20:44 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Dokladnie, u mnie też na podwoziu był rdzawy nalot. Jak to mówią "ten typ tak ma" :wink:

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 sie 2015, 05:42 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.08.2015
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
@TOMASZ na której stronie znalazłeś dokładną datę produkcji?


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn, 17 sie 2015, 21:38 
Wtajemniczony
Offline
Od: 01.08.2015
Posty: 158
Rok produkcji: 2011
Generacja: II
Silnik: 2.5 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Sport
LPG: Tak
Region: małopolski
Najlepiej zadzwonić do ASO i jak trafisz na uprzejmą osobę to po Vinie powiedzą Ci kilka przydatnych informacji, łącznie z przebiegiem czy był rok w rok rejestrowany. Ja dzwoniłem w Krakowie i takie info otrzymałem, dzięki czemu zdecydowałem się na zakup swojej M6. Co do rdzy, to faktycznie warto zabezpieczyć podwozie i masz spokój na kilka następnych lat. U mnie póki co wygląda ok, ale w przyszłym roku zrobię konserwację.
A co do recyklingu to ja rejestrowałem swoją pod koniec lipca i musiałem zapłacić, także nie wiem czy ten nowe przepisy już weszły czy nie.

Generalnie kupując samochód trzeba zwracać uwagę na wszystko i mieć trochę nosa, bo jeśli będziesz słuchał kilku ekspertów to samochodu nie kupisz nigdy. Zwłaszcza 8-9 letniego, który zawsze będzie miał jakieś mankamenty.


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 sie 2015, 05:30 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Dokładnie tak jak kolega napisał. Ja szukając auta nie nastawiałem się konkretnie na markę, ale chciałem coś w miarę wygodnego, z wolnossącym silnikiem i mało awaryjnego. Wbrew pozorom wybór nie jest taki prosty, bo teraz albo zaturbione benzyniaki, albo wygląd nieodpowiada, to znowu cena... U mnie na placu boju pozostała M6, Accord i myslałem jeszcze o Volvo S60 z silnikiem 2.4. Accord dużo droższy, Volvo kobiecie nie pasiło, więc decyzja o M6. Kupowałem wiedząc jakie ma wady i w sumie nie żałuję, chociaż to już nie ta sama jakość co kiedyś a i te silniki które lubią wypić trochę oliwy. W Volvo zawsze podobała mi się ta jasna skóra i taka wygoda we wnętrzu, poza tym łatwiej pewnie kupić taki wóz od dziadka z salonu w PL, bo takich wozów raczej nie kupują młodzi do katowania. Może kiedyś jeszcze będzie okazja, chociaż strasznie mi się podoba nowa Mazda GJ :-P Wracając do tematu, to nie ma co zagłębiać się w te wady, bo wszystko zależy od konkretnego egzemplarza. Zawsze się mawiało że Mazdy korodują, a ja sprzedawałem swoją 626 jako 19-latka gdzie rdza pojawiła się tylko w jednym miejscu i to niewielkim, a nigdy nie zabiezpieczana dodatkowo i nie garażowana. W swojej M6 na razie też rdzy nie widzę. W każdym aucie jak poczytamy w necie zdarzają się problemy. Ludzie pomykają i Mondeo, i Citroenami i są zadowoleni. Prosta zasada - "jak się dba, tak się ma".

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 sie 2015, 12:28 
Wstydliwy
Offline
Od: 15.08.2015
Posty: 5
Rok produkcji: 2008
Generacja: II
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Dzisiaj dowiedziałem się z ASO, że produkcja tego samochodu to faktycznie połowa 2007 ale na drogę pierwszy raz wyjechał w marcu 2008. Może z tego wynika rozbieżność o której napomknął Tomasz.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt, 18 sie 2015, 15:57 
Avatar użytkownika
Nałogowiec
Offline
Od: 14.03.2015
Posty: 1563
Rok produkcji: 2008
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
Region: łódzki
Tylko potencjalnego kupca interesuje rok produkcji pojazdu a nie kiedy wyjechał na drogę. Kiedyś przy odsprzedaży nikt na takie coś nie patrzy, bo liczy się wtedy cena w danym roczniku :wink:

_________________
Było M6 2.0 Pb 2005r. Jest Citroen C5 2.0 Pb 2008r.


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 sie 2015, 16:40 
Wstydliwy
Offline
Od: 27.08.2015
Posty: 1
Rok produkcji: 2007
Generacja: II
Silnik: 1.8 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Comfort
Witam,

http://otomoto.pl/oferta/mazda-6-zareje ... 4cb96c2158

Przymierzam sie do zakupu tego auta. Wyglada az za dobrze, zero korozji czy rys, wnetrze bardzo zadbane, auto sprowadzone z Holandii, oczywiscie brak ksiazki serwisowej i tu nie wiem co bylo robione w aucie, dzwonilem do 2 aso celem sprawdzenia vinu, ale nie chcieli udzielic informacji, czy mogo prosic o pomoc z vinem i wasza opinie na temat tego konkretnego auta?

JMZGH128281116677


 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 sie 2015, 17:34 
Avatar użytkownika
Stały bywalec
Offline
Od: 04.03.2015
Posty: 542
Rok produkcji: 2005
Generacja: I
Silnik: 2.0 MZR (Pb)
Skrzynia: MT
Wersja: Exclusive
LPG: Tak
Region: pomorski
Nie ten dział. Napisałeś w ogolnym gg/gy a chcesz kupic gh.

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

_________________
mazda, mazda co za jazda <spoko>


 Zobacz moją 6tkę Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz, 27 sie 2015, 17:54 
Avatar użytkownika
Fanatyk
Offline
Od: 08.04.2013
Posty: 3306
Rok produkcji: 2017
Generacja: Nie mam M6
Silnik: -
Skrzynia: AT
Wersja: -
Region: mazowiecki
Już po samych zdjęciach widać, że to ulep.

_________________
Obrazek


 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

skymiles v1.0.2 designed by Team -Programming forum-سيارات للبير . Upgraded to phpBB 3.0.14 by Kaczor.